3. 10. 2011

Zpronevěra

Novojičínsko – Žena měla zpronevěřit téměř sto tisíc korun. Z přečinu zpronevěry je podezřelá (48) žena z Příbora. Podezřelá žena v době května do září minulého roku, jako dobrovolná pokladní jedné příborské organizace z pokladní hotovosti, si postupně přisvojila finanční hotovosti. Peníze jí byly svěřeny občanským sdružením se sídlem v Příboře. Celková částka, kterou neoprávněně užila na úhrady jiných závazků, přesáhla pětadevadesát tisíc korun.

 

Neoprávněně si nechal vyplatit výhru z automatu

Neznámý pachatel na konci září v jedné restauraci ve Studénce nejprve vylomil zámek pokladny na výherním automatu, ze které odcizil finanční hotovost. Následně prohozením hotovosti přes akceptor výherního automatu si nechal servírkou vyplatit neoprávněně další peníze. Celková škoda přesáhla částku osmnáct tisíc korun. Policisté případ šetří pro přečiny krádeže a podvodu.

 

Kabelka zlákala zloděje

V sobotu 1. října v odpoledních hodinách vnikl neznámý pachatel do zaparkovaného vozidla Opel Vivaro na parkovišti u benzínové čerpací stanice v Novém Jičíně na ulici Suvorovova. Z nezajištěného vozidla cizinců odcizil ponechanou dámskou kabelku, ve které se nacházely doklady, peníze a platební karta. Pachatel pomocí přiloženého PIN kódu provedl ve dvou případech z odcizené platební karty neoprávněný výběr finanční hotovost. Celková škoda přesáhla částku třináct tisíc korun.

 

Krádež dřeva

V době od poloviny srpna do konce září letošního roku odcizil neznámý pachatel v lesním porostu v katastru obce Bílov několik vzrostlých stromů. Jednalo se o devět kusů stromů o průměrech kmenů u pařezu od 27 do 48 centimetrů. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku přes šest tisíc korun.

 

Vloupání do pekárny

V neděli 2. října v noci vnikl neznámý pachatel oknem do pekárny v Příboře. Z prostoru pekárny zloděj odcizil počítač a staré pečivo. Předběžná škoda činí dva tisíce korun. Příborští policisté případ šetří pro přečin krádeže.

 

Krádež propanbutanových láhví

V noci na 30. září odcizil neznámý pachatel v Bílovci, místní části Výškovice u prodejny potravin několik kusů plných propanbutanových lahví o hmotnosti 10 kilogramů. Škoda odcizením se vyšplhala na téměř deset tisíc korun. Bílovečtí policisté po pachateli krádeže a odcizených věcí intenzivně pátrají.

 

Proražení nádrže na vozidle

Neznámý vandal poškodil v noci na 28. října v Příboře zaparkované vozidlo Škoda Fabia. Pachatel na ulici Npor. Loma prorazil palivovou nádrž zaparkovaného vozidla, kdy k odcizení pohonných hmot z této nádrže nebylo zjištěno. Majiteli vozidla byla způsobena škoda proražením nádrže ve výši šest a půl tisíc korun a škoda na vytečeném benzínu za dalších pět set korun. Celková škoda činí sedm tisíc korun. Za trestný čin poškození cizí věci hrozí vandalovi až rok odnětí svobody.

 

Vloupání do cukrárny

V noci na 28. října vnikl neznámý pachatel do prodejny cukrárny ve Studénce. Pachatel odcizil cukrovinky a alkohol různých značek v celkové hodnotě okolo osmi tisíc korun. Pachatelova zájmu neušla ani pokladna, do které se vloupal. Naštěstí byla příkladně zabezpečena, jelikož byla prázdná. Celková škoda odcizením a poškozením přesáhla částku deset tisíc korun. Policisté případ šetří pro přečiny krádeže a poškozování cizí věci.

 

Vloupání do bufetu na fotbalovém hřišti

V noci na 28. října násilím vnikl ve Stachovicích na Fulnecku do objektu fotbalového hřiště doposud neznámý pachatel. Ze skladu bufetu odcizil alkoholické nápoje různých značek v hodnotě přes okolo dvou tisíc korun, poškozením způsobil další škodu přes dva a půl tisíce korun.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice