29. 10. 2018

Během spánku přišel o mobil

Únava přemohla v nedělních ranních hodinách dvaatřicetiletého muže v jednom z novojičínských barů. Tento spánek ho přišel draho, jelikož se stal v danou chvíli terčem dosud neznámého pachatele, který mu z kapsy kalhot odcizil mobilní telefon značky Honor v hodnotě přesahující sedm tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Odcizené nářadí za 22 tisíc

Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se z pátku na sobotu vloupal do zaparkovaného vozidla Peugeot. K události došlo na ulici 2. května ve Studénce. Pachatel po vypáčení zadních pravých dveří z vozidla odcizil nářadí v celkové hodnotě 22 tisíc korun, včetně vrtacího kladiva a aku vrtačky. V případě dopadení hrozí lapkovi až dva roky za mřížemi.

 

Máslo v stále v kurzu

Sdělení podezření pro přečin krádeže si vyslechl 51letý muž. Ten měl pod oděv uschovat pět kusů másel a čtyři čokolády a prodejní plochu opustit, aniž by zboží uhradil. Neunikl však pozornosti zaměstnance bezpečnostní služby. Škoda na majetku byla specifikována v částce 475 korun. Ke skutku došlo dne 27. 10. 2018 kolem 11.00 hodin v jedné z ostravských prodejen. Muž byl přitom odsouzen k trestu odnětí svobody, který vykonal v listopadu 2017 a dále byl odsouzen pro trestný čin krádeže v roce 2018. Uložený trest obecně prospěšných prací ovšem do současnosti nevykonal. Aktuálně muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

Výživné

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 47letého muže pro přečin zanedbání povinné výživy. Muže je podezřelý, že v uplynulých letech nepřispíval na výživu své nezletilé dcery. Vyživovací povinnost vyplývá ze zákona, konkretizována bylo též rozsudkem soudu. V období od ledna 2010 tak muž neměl přispět částkou v celkové výši přesahující 190 000 korun. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. A sdělení obvinění pro přečin zanedbání povinné výživy si vyslechl také 39letý muž. Otec neměl přispět na výživné své nezletilé dcery v období od října roku 2010 do října roku 2018 částkou ve výši přesahující 145 000 korun. Vyživovací povinnost přitom muži ukládá jednak zákon a jednak byla konkretizována rozsudkem soudu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice