30. 10. 2018

Tragická dopravní nehoda

V pondělí 29. října 2018 okolo 19:30 hodin došlo na 331 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Ostravu k tragické dopravní nehodě, při které zemřela jedna žena, a další osoby byly zraněny. Na místě došlo ke střetu osobního vozidla značky Ford a nákladního vozidla DAF s návěsem. Obě vozidla jela po dálnici ve směru jízdy na Ostravu. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Na místě dopravní nehody zemřela šestatřicetiletá spolujezdkyně, těžce se zranila sedmatřicetiletá řidička a pětatřicetiletá spolujedoucí, v osobním vozidle došlo ještě k lehkému poranění jednoročního dítěte. V nákladním vozidle, které řídil sedmadvacetiletý řidič, nebyl nikdo zraněn. Na místo dopravní nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Nový Jičín. Kriminalisté místo dopravní nehody důkladně ohledali a zadokumentovali. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního prověřování.

 

Na toaletě

Zatím nezjištěný pachatel si přisvojil mobilní telefon zn. Apple 7. Ke skutku došlo dne 29. 10. 2018 v době od 09.30 hodin dne 10.00 hodin v Ostravě v budově jedné z firem. Poškozený si měl uvědomit, že přístroj na toaletě zapomněl později, a když se na místo vrátil, již jej nenašel. Škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 11 000 korun. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin zatajení věci. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Dítě

Náhodný svědek zareagoval na nestandardní situaci a poskytl dítěti pomoc. Muž si všiml na lavičce v Ostravě dívky, která zprvu nebyla schopná komunikace ani chůze. Svědek též inicioval přivolání pomoci. Dítě bylo převezeno do nemocnice. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 13letá dívka zřejmě požívala alkohol do takové míry, že byla nutná lékařská pomoc. Dítě bylo nalezeno dne 29. 10. 2018 kolem 15.15 hodin v Ostravě. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podání alkoholu dítěti.

 

Auto

Dne 28. 10. 2018 v době od 14.00 hodin do 21.40 hodin došlo v Moravské Ostravě ke krádeži věcí ze zaparkovaného vozidla zn. Citroen Berlingo. Pachatel do automobilu vniknul (způsob vniknutí není dosud specifikován) a odcizil dvě zavazadla a s nimi i různé ošacení poškozeného, notebook, fotoaparát a další věci. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena v částce, jež přesáhla 45 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). Poškozený si krádeže všiml až posléze, načež informoval policisty. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádež.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice