3. 2. 2015

 

                        Nový Jičín 3. února 2015

 

 

Tisková zpráva

 

Krádež automobilu a vykradená auta

 

Odcizením dodávkového vozidla Mercedes Benz Sprinter, způsobil zloděj majitelce škodu převyšující 200tisíc korun. K samotné krádeži mělo dojít v čase mezi 21hodinou večerní až 15 hodinou odpolední 2.2.2015 v Kopřivnici na ul. Štramberské.

 

Další tři vozidla vykradli zloději ve Fulneku, Suchdole nad Odrou a Mošnově.

 

Včerejšího dne 2 .2.2015 zanechali majitelé ve vozidlech věci, které vzbudily u zlodějů pozornost.  Ve Fulneku na ul. Masarykova, zanechala řidička dámskou černou kabelku s osobními doklady a mobilním telefonem. Během 5 minut co vozidlo opustila, vnikl zloděj dovnitř a kabelku odcizil.

 

V Suchdole nad Odrou, na ul. Malá Strana vnikl zloděj po rozbití okna dveří do Škody Fabie a z podlahy odcizil tašku s finanční hotovostí a korespondencí. Také v tomto případě řidička opustila vozidla pouze na pár minut, které se jí staly osudnými.  Doručovací společnosti, která je vlastníkem vozidla, vznikla škoda dosahující 100 tisíc korun. Samotná odcizená taška byla nalezena a odevzdána policistům z dálnice D1 v obci Mankovice, kde ji zloděj zahodil.

 

Posledním řidičem, kterému bylo vykradeno auto s viditelně zanechanými věcmi uvnitř vozu  je 24letý muž.  Značková taška s notebookem a externími disky byla značným lákadlem pro zloděje. Během poledne jej majitel zanechal na parkovišti v Mošnově. Zloděj se nejprve snažil dostat do vozidla páčením, následně však rozbil okno dveří a z vozidla BMW X5 věci odcizil. Poškozenému tak způsobil předběžnou škodu ve výši 80 tisíc korun.   

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice