3. 2. 2015

          

Tisková zpráva                                                                                                                Nový Jičín 3. února 2015

 

Vědomě kradl pohonné hmoty

Novojičínští policisté zjistili dalšího nepoctivého řidiče, který tankoval pohonné hmoty a vědomě odjížděl bez placení.

 

Tentokráte se jedná o 32letého muže, který v doposud zjištěném období měsíců července až srpna, přijížděl na čerpací stanice v okrese Nového Jičína vozidlem zn. Citroen. Minimálně v 17 doposud zjištěných případech po načerpání pohonných hmot převážně do 2 tisíc korun, bez placení odjel. Na svém vozidle používal také odcizené registrační značky automobilů, které sám zcizoval.

Postupným shromažďováním jednotlivých újezdů a porovnáváním kamerových záznamů se policisté dostali k podezřelému.   Pod tíhou důkazů se jim během vyšetřování přiznal.

Zadržený 32 letý muž trvale bytem z Hranic na Moravě má sděleno obvinění ze spáchání přečinu krádež.

 

V posledním období se jedná o několikerý případ, který se novojičínským policistům podařilo objasnit. Rekordmanem z minulého období je 50letý muž z Valšského Meziříčí, s více jak 70 újezdy. Krádeží pohonných hmot se dopouštěl napříč moravskoslezským, zlínským i olomouckým krajem. Nejstarším doposud zjištěným „újezdářem“ je 74letý senior.

 

Újezdy z čerpacích stanic bez placení jsou poměrně časté. Zjištění pachatele mnohdy trvá i několik měsíců, než se jej podaří předat k projednání soudu. Řidiči, kteří takto jednají, si jsou většinou dobře vědomí, čeho se dopouštějí. Spoléhají na to, že s pomocí odcizených registračních značek jsou těžko dohledatelní. Spoléhají také na to, že se dopouštějí pouze přestupků s ohledem na způsobenou škodu. Na samotných policistech je sesbírat jednotlivé případy se shodnými znaky, typu vozidla, popisu oblečení či osoby a vyhodnotit je k identifikaci pachatelů. Zloději takto kradou pohonné hmoty v okolí svého bydliště, ale i na území více měst, okresů či krajů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice