3. 4. 2020

Objasnění krádeže dřeva v lesním porostu u obce Petřvald na Novojičínsku

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Příboře zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, kterého se měl dopustit 47letý muž z Ostravska tím, že z lesního porostu na katastru obce Petřvald odcizil dřevní hmotu. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak výše uvedený muž v průběhu dvou dnů, a to 28. a 29. března 2020 pokácel šest vzrostlých stromů (jasan a dub), přičemž tři vytěžené stromy nařezal a odvezl do místa bydliště a další tři stromy ponechal na místě nachystané ke krácení a k odvozu. Poškozené právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku zcela zřejmě vyšší než 5 tisíc korun. Celou záležitostí se nadále zabývají příborští policisté a novojičínští kriminalisté.

 

Novojičínský mladík má na svědomí několik krádeží zboží v prodejnách

Policejní inspektor z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájil trestní stíhání 16letého místního mladíka ze spáchání provinění přečinu i zločinu krádeže, kterých se dopustil tím, že od poloviny října loňského roku do konce března letošního roku v několika případech odcizil volně vystavené zboží v novojičínských prodejnách.

Poslední skutek se stal chvíli před sedmnáctou hodinou odpolední 28. března 2020 v prodejně s drogistickým zbožím v objektu Obchodního centra na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně, kde odcizil různé druhy a množství šampónů a další kosmetiky v celkové hodnotě přes 3 tisíce korun. Prokázány u něj byly i další případy obdobné majetkové trestné činnosti, a to ve dnech 12. a 13. října loňského roku, 24. listopadu 2019, 16. ledna 2020, 13., 17. a 24. března letošního roku v prodejnách drogérie, v lékárnách a v elektroprodejnách na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína, na ulicích Masarykovo náměstí, 5. Května a Přemyslovců v Novém Jičíně. Při svých krádežích se zaměřil hlavně na různé druhy a množství kosmetiky a drogistického zboží (toaletní vody, balzámy, parfémy) a elektro zboží (hifi reproduktory), vše v celkové hodnotě bezmála 13 tisíc korun.

Případné další obdobné protiprávní jednání majetkového charakteru u výše uvedené mladistvé osoby je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Další objasnění krádeží zboží v novojičínských prodejnách

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci provinění ze zločinu krádeže, kterého se dopustil 17letý mladík z Karviné tím, že chvíli po deváté hodině ranní 24. března 2020 odcizil v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně čtyři parfémy v hodnotě bezmála 4 tisíce korun a dále okolo osmnácté hodiny odpolední 30. března 2020 odcizil v prodejních prostorách supermarketu na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína tři toaletní vody, dva nanuky a nealko nápoj v hodnotě téměř jednoho tisíce korun.

Celou záležitostí se nadále zabývají novojičínští policisté a kriminalisté, kteří prověřují další obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru shora jmenovaného mladistvého muže.

 

Výtržnictví dvou mužů ve vlaku u Suchdolu nad Odrou

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu výtržnictví, kterého se měli dopustit dva muži ve věku 20 a 24 let z Lipníku nad Bečvou a z Hranic tím, že chvíli po šesté hodině ranní 24. března letošního roku společně slovně a fyzicky napadli 36letého muže z Karvinska, a to jako revizora ve vlaku, který jel ve směru ze železniční stanice Suchdol nad Odrou do železniční stanice Nový Jičín. Jak bylo prováděným prověřováním zjištěno, tak pachatelé poškozeného kopli do těla a fyzicky jej několikráte udeřili do obličeje, čímž mu způsobili zranění lehčího charakteru s jednorázovým lékařským vyšetřením a ošetřením v nemocnici v Novém Jičíně. Celá záležitost je v této chvíli nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silně podnapilý řidič autobusu havaroval u obce Starý Jičín

Patnáct minut po jednadvacáté hodině večerní 1. dubna 2020 řídil 45letý muž z Přerovska autobus tovární značky SOR CNG v obci Starý Jičín, část Starojická Lhota, a to ve směru jízdy od obce Heřmanice na obec Petřkovice, přičemž v tříramenné křižovatce odbočoval vpravo. Vlivem své silné podnapilosti však nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo silnici a sjel do silničního příkopu, kde havaroval. V době kolizní situace měl být jedoucí autobus bez cestujících, ke zranění žádné z osob tak nemělo dojít a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že řidič byl v době jízdy silně ovlivněn alkoholickými nápoji, poněvadž mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 3,1 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami nesouhlasil a požádal zakročující policisty o podrobení se lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) v novojičínské nemocnici. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a ze strany novojičínských kriminalistů. Zjišťuje se, zda byla naplněna skutková podstata přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky či zda došlo i k jiné trestné činnosti případně k nějakému přestupkovému jednání a chování.

 V této záležitosti jsou velmi důležitá svědectví případných cestujících, kteří v linkovém autobuse cestovali po jednadvacáté hodině večerní prvního dubnového dne letošního roku, a to ve směru z obce Heřmanice do Nového Jičína. Jakékoli informace k chování a jednání osoby řidiče autobusu, k průběhu jeho jízdy a další okolnosti, které by měly a mohly přispět k řádnému objasnění věci, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 251 případně na policejní mobilní telefon 725 881 020.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice