7. 4. 2020

Na silnicích Moravskoslezského kraje dopravní policisté kontrolovali řidiče.

I přes nouzový stav v zemi stále kontrolují dodržování pravidel silničního provozu. Klidnější provoz a nižší počet vozidel na silnicích může některé řidiče svádět k tomu, že nerespektují pravidla BESIPu. Aktuálně v prvním dubnovém víkendu zjistili dopravní policisté napříč krajem přes 88 dopravních přestupků. Jednalo se nejčastěji o překročení povolené rychlosti a to v 51 případech. Z toho 45 případů bude oznámeno správnímu orgánu k projednání. Dalším přestupkovým jednáním bylo ve 14 případech špatný způsob jízdy, v šesti případech držení hovorového zařízení za jízdy, ale zaznamenali také špatný technický stav vozidla. U řidičů kontrolovali zda nejsou pod vlivem návykových látek. V pěti případech dopravní policisté zjistili, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu, z toho u dvou se jedná o podezření z trestného činu. U dalších dvou řidičů byla zjištěna jízda pod vlivem drog.

Pár případů:

V pátek 3. dubna 2020 v Ostravě na ulici Mariánskohorské jel řidič s vozidlem Škoda rychlost 125 km/h v úseku, kde je povolena rychlost 80 km/h. V Českém Těšíně a Havířově naměřili policisté v sobotu 4. dubna 2020 v úseku, kde je povolena padesátikilometrová rychlost, vozidlu Škoda Octavia rychlost 106 km/h, vozidlu Volkswagen Golf 105 km/h a u vozidla Opel naměřil radar rychlost 103 km/h.

Pokud řidič překročí rychlost v obci o 40 km/h a více nebo mimo obec o 50km/h  a více hrozí mu ve správním řízení pokuta ve výši 5 – 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok.

Kontroly zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu budou v našem kraji nadále pokračovat.

Pachatel byl zadržen policisty uvnitř prodejny i s připraveným lupem

Dne 4. dubna 2020 krátce po půlnoci byly vyslány policejní hlídky spolu s psovodem ze Skupiny speciálních kynologických činnosti ve Frýdku-Místku do jedné prodejny potravin ve městě Frýdek-Místek, kde mělo dojít k vloupání. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že je rozbitá skleněná výplň hlavních vstupních dveří prodejny. Jelikož byl velký předpoklad, že se pachatel stále nachází uvnitř provozovny, byl do vnitřních prostor vpuštěn služební pes Cherus. Ten po krátké chvíli štěkotem označil ukrývající se osobu. Uvnitř prodejny byl následně zadržen 29letý muž, ukrývající se u regálu s nápoji i s již připraveným lupem. Pachatel si z prodejny chtěl v igelitových taškách odnést několik kusů čokoládových tyčinek, bonbónů, dámských žiletek a několik kusů sekundových lepidel. Škoda na poškození vstupních dveří byla vyčíslena na částku 20.000,-Kč. Po provedené dechové zkoušce policisté navíc zjistili, že je pachatel pod vlivem alkoholu. S více jak dvěma promile alkoholu v dechu, byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Za toto jednání mu hrozí až 8 let za mřížemi.

 

Vloupání do budovy soukromé společnosti v obci Šenov u Nového Jičína

V přesně nezjištěné době mezi patnáctou hodinou odpolední dne 2. dubna a sedmou hodinou ranní dne 3. dubna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Mlýnské v obci Šenov u Nového Jičína zločin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do oploceného areálu zdejších uhelných skladů, přičemž se následně vloupal do vnitřních prostor zdejší budovy, ze které odcizil notebook značky HP černé barvy, dvě vysílačky černožluté barvy s nabíjecím adaptérem značky Motorola, mobilní telefon značky ZTE Blade a finanční prostředky v drobných mincích. Poškozené místní soukromé společnosti tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 10 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do rodinného domu v obci Jeseník nad Odrou

Mezi šestou hodinou ranní a dvacátou hodinou večerní 3. dubna letošního roku doposud neznámá osoba spáchala v obci Jeseník nad Odrou, v části Hůrka přečin porušování domovní svobody a zločin krádeže tím, že nejprve vstoupila na oplocenou zahradu jednoho ze zdejších rodinných domů a následně se vloupala do obytných prostor, odkud odcizila LCD televizor značky Samsung QLED, stravenky různých společností a nominálních hodnot a notebook značky Lenovo černé barvy s nabíjecím kabelem a s dalším příslušenstvím. Poškozenému místnímu 62letému muži tak vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 50 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení elektrických kabelů a kondenzátorů z areálu staveniště v Příboře

V noční době ze 4. na 5. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal poblíž ulice Jičínské na katastru města Příbor zločin krádeže tím, že z neoploceného areálu zdejší betonárky u staveniště dálnice D48 odcizil volně odložený prodlužovací kabel černé barvy o délce 40 metrů s koncovkami a dále ze skříňky rozváděče elektrické energie odcizil šest kusů kompenzačních kondenzátorů, čímž poškozené právnické osobě z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 46 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Příboře a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na příborské policejní číslo 974 735 751.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice