19. 1. 2017

Nalezenou peněženku nevrátil

Najít, neznamená si ponechat, pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém pachateli, který dne 17. ledna 2017 v jedné ze středních škol v Novém Jičíně našel a ponechal si peněženku s penězi, platební kartou a osobními doklady. Svým protiprávním jednáním způsobil škodu 10 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

 

Obětí žena

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 57letého muže pro trestné činy nebezpečné pronásledování, krádež a poškození cizí věci. Muž je podezřelý, že svou bývalou ženu pronásledoval. Dále je podezřelý, že odcizil její vozidlo a protiprávní jednání mělo gradovat zapálením provozovny oběti. Po shromáždění důkazů byl podezřelý na základě předchozího souhlasu státní zástupkyně zadržen. Policejní komisař dále učinil podnět ke vzetí obviněného do vazby. Soud návrh na vzetí obviněného do vazby akceptoval. Pachateli předmětného jednání hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Obviněný měl v posledním čtvrtletí loňského roku zasílat své bývalé manželce v desítkách případů sms zprávy, obsahující i výhrůžky. Prostřednictvím dětí měl zjišťovat pohyb a jednotlivé činnosti poškozené. Bývalou manželku měl rovněž sledovat mimo její trvalé bydliště, nebo se měl nečekaně objevit v místě bydliště oběti. Když oběť změnila telefonní číslo, aby nebyla mužem opakovaně kontaktována, měl se snažit zjišťovat nový kontakt prostřednictvím dětí.

Jednání však mělo gradovat. V závěru listopadu se měl muž zmocnit osobního vozu oběti a z Ostravy jím odjet neznámo kam. Automobil nebyl do současnosti nalezen. Škoda na majetku byla předběžně specifikována ve výši 65 000 korun.

V lednu 2017 pak měl podezřelý zatím nezjištěným akcelerantem zapálit provozovnu poškozené, přičemž došlo k poškození vybavení provozovny i škodám v dalších provozovnách. Předběžně byla škoda na majetku specifikována ve výši na zhruba 400 000 korun (prvotní informace, dosud neobjektivizováno znalcem).

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice