6. 8. 2021

Dva novojičínští recidivisté zcizovali zboží v prodejně na ulici Suvorovové v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, ze kterého jsou důvodně podezřelí dva muži ve věku 27 a 36 let z Nového Jičína. Jak bylo dosavadním šetřením a následným prověřováním zjištěno, tak oba muži společně s místní 22letou ženou vstoupili chvíli před třináctou hodinou odpolední 4. srpna tohoto roku do prodejny na ulici Suvorovové v Novém Jičíně, přičemž uvedená žena zaujala pozornost obsluhy provozovny a každý z výše jmenovaných mužů odcizil volně vystavená bezdrátová sluchátka v celkové hodnotě bezmála 800 korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně prokázáno, že se u obou mužů jedná o recidivu, přičemž mladší z nich byl rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně a usnesením odvolacího Krajského soudu v Ostravě pravomocně odsouzen pro majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal na jaře 2021. Staršímu muži rovněž Okresní soud v Novém Jičíně stanovil pravomocným rozsudkem podmíněný trest odnětí svobody v délce jednoho roku, se zkušební dobou až do března roku 2023. Celá záležitost je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů, kdy se zjišťují i další možné obdobné případy jejich protiprávního jednání a chování.

 

Novojičínští policisté zadrželi muže po vloupání do prodejny

Třicet minut po jednadvacáté hodině večerní 4. srpna 2021 došlo na ulici Sportovní v Novém Jičíně k vloupání do zdejší prodejny smíšeného zboží. Po rozbití skleněné výplně dveří pachatel vnikl do vnitřních prostor provozovny a odcizil 14 láhví alkoholu různých značek v hodnotě téměř 5 tisíce korun, přičemž na zařízení způsobil škodu ve výši nejméně 4 tisíc korun. Po tomto protiprávním jednání majetkového charakteru tehdy neznámý muž utekl neznámo kam a na jeho pachovou stopu byl nasazen přivolaný služební pes s novojičínským policejním psovodem. Prováděným prvotním šetřením na místě činu a dalšími procesními úkony byl ještě téhož dne službu konajícími policisty z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zadržen 19letý místní muž, který je tak důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu krádeže. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silniční kontrola prokázala podnapilého řidiče osobního automobilu v Odrách

Službu konající policejní autohlídka z oderského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala chvíli před dvaadvacátou hodinou večerní 5. srpna letošního roku na ulici Ke koupališti v Odrách řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 25letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami 1,5 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celou záležitostí se nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení v Odrách v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice