1. 10. 2011

Tipgames extraliga – 4. kolo: Kopřivnice – Frýdek-Místek 26:39 (12:20).

Regionální derby se dnes sehrávalo v Kopřivnici a domácí, kteří aktuálně okupují se čtyřmi body šestou příčku tabulky, vstupovali do utkání z pozice mírného favorita před posledním Frýdkem. První desetiminutovka byla maximálně vyrovnaná (4:4), v té další už ale domácí vypadli z tempa a až do 20. minuty nedokázali skórovat. Tím dali svému soupeři příležitost odskočit na rozdíl sedmi branek 11:4 a motivovaní Frýdečtí svůj až desetibrankový náskok udržovali až do přestávky. Ani po návratu ze šaten se domácí nedokázali zkoncentrovat natolik, aby zvrátili průběh utkání. Prakticky každý útok Frýdku-Místku skončil brankou. V závěru poločasu zasypaly branku domácích svými střelami především Hes, Dyba a Holbein a postarali se tak o závěrečný třináctibrankový rozdíl 26:39. Nejlepší střelci Kopřivnice: Krejčiřík 7, Rachč 6, Gřes 5 Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 10, Dyba 9, Holbein 4, Hladký 4, Kichner 4 Sedmimetrové hody: 2/0 – 1/0, vyloučení: 3 – 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 112.

 

Pachatelé přepadli zlatnictví téměř v pravé poledne:  Krajští kriminalisté od včerejšího dne intenzivně pracují na objasnění loupeže, které se dopustili dva dosud neznámí pachatelé ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Pod pohrůžkou zbraně odcizili různé šperky. Majitel škodu dosud neupřesnil, ale odcizené zboží mohlo mít hodnotu statisíců a možná i více.

 Včera těsně před polednem vstoupili do zlatnictví ve Frenštátu dva muži. Jeden z nich si namířil na prodavačku střelnou zbraň. Se svým v obličeji maskovaným komplicem poté paní svázali, aby se nemohla hýbat. Následně zlatnictví prohledali a odcizili různé vystavené zboží. Jednalo se o různé šperky. Z místa i s lupem, který uložili do větší přepravní tašky používané  na tržnicích, utekli.

 Přepadené prodavačce se naštěstí nic nestalo. Pomoc přivolali svědci, kteří si dění ve zlatnictví všimli. Na místo přijela hlídka obvodního oddělení policie Frenštát pod Radhoštěm, kriminalisté územního odboru Nový Jičín a také výjezdová skupina krajského ředitelství. Krajští policisté si případ vzhledem k výši škody převzali a do současné doby ve spolupráci s kolegy z Nového Jičína analyzují veškeré získané a zjištěné informace a pátrají samozřejmě po dvojici neznámých lupičů.

Kriminalisté po příjezdu místo činu toto zajistili a začali okamžitě se zjišťováním základních informací. Současné začali zajišťovat stopy, které budou vyhodnocovat pracovníci odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství. Kromě výše uvedeného popisu skutku policisté od svědků zjistili, že pachatelé měli být dva muži.

K popisu pachatelů: První byl štíhlé až hubené postavy, ve věku 50 – 60 let, vysoký 175 – 180 centimetrů, měl světlé místy prošedivělé vlasy. Působil zanedbaným vzhledem (například mastné vlasy, strniště a špína pod nehty). Oblečenu měl letní šusťákovou bundu nad kolena s převažující červenou barvou, pod ní měl košili s květinovým vzorem a šedé plátěné kalhoty. Na hlavě měl kšiltovku. Na krku měl zavěšený mobilní telefon s vyvedeným sluchátkem do ucha.

Druhý muž byl tmavé pleti, štíhlé postavy, kolem 30 let, měl tmavé krátké vlasy vzadu částečně vyholen, vysoký kolem 170 centimetrů. Na hlavě měl modrou baseballovou čepici a na sobě modrý riflový komplet.

Oba muži mluvili česky s naším regionálním přízvukem. Policisté na základě zjištěných informací prověřili takzvanou únikovou trasu pachatelů, kde zjistili další svědky. O veškerých skutečnostech vyrozuměli policejní hlídky a moravskoslezští policisté informovali rovněž kolegy z jiných krajů a například také ze Slovenska a Polska.

Policisté uvítají jakékoli informace k uvedeným osobám, ale také jakékoli informace, které by se mohly přepadení týkat. Občané mohou vše volat na bezplatnou policejní linku 158 nebo je sdělit na nejbližší policejní služebně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice