3. 10. 2011

V období od 7. do 10. října budou v naší síti volně přístupné programy HBO. V uvedeném víkendu byla připravena speciální programová nabídka s exkluzivní předpremiérou nového seriálu z produkce HBO s názvem „Terapie“, kde se v hlavní roli představí Karel Roden.

 

Plánované SETKÁNÍ PRO NEVLÁDNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE se v původním říjnovém termínu neuskuteční.

Zdůvodnění: Na nabídku města nebyla ze strany oslovených organizací náležitá odezva. Tuto skutečnost však nevnímáme negativně, protože daná situace může také naznačovat to, že organizace zřejmě zjevným nedostatkem odborných informací netrpí a dokáží si pomáhat svépomocí či jinak. Je zároveň potěšující, že činnost sdružení není závislá pouze na městě a jeho nabídce, ale na mnoha dalších aspektech. Pokud však Vaše organizace potřebuje řešit individuální problém nebo potřebuje radu, jsme samozřejmě zde, připraveni spolupracovat.

 

Všechny padělky nemusí skončit ve spalovně. Pracovníci Celního úřadu Karviná předávali padělky oděvů dětem z Výchovného ústavu v Ostravě. Mikiny, trička, rifle, bundy s logy světoznámých značek – žádné originály, ale napodobeniny zajištěné při kontrolách na tržnicích, v obchodech, ale i v nebytových prostorách. To vše si na půdě Celního úřadu Karviná převzal zástupce Výchovného ústavu v Ostravě s tím, že by oblečení využili jejich svěřenci, v případě splnění zákonných podmínek.  Pracovníci Celního ředitelství Hradec Králové, kteří mají v gesci právě ochranu duševního vlastnictví, zboží označili jako vhodné, nevykazující známky zdravotní závadnosti nebo nebezpečnosti. Přejímající strana se zavázala, že přijme opatření k zabránění zneužití padělků, na své náklady zajistí odstranění ochranných markantů, oblečení označí nápisem „humanita“ a o převzetí a manipulaci s tímto zbožím povede evidenci. Pak již nic nebránilo tomu, aby si zástupce z ústavu převzal textilní zboží.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice