26. 9. 2011

Výšlap na Mout Everest:Červený kámen se promění ve dnech  1. a 2. 10. 2011 v nejvyšší horu světa. Výška hory 8 848 metrů je rozpočítána na 39 výstupů v časovém rozmezí v sobotu od 10.00 hod. do neděle 16.00 hodin. Výstupů se mohou účastnit  Sólolezci  (max. 1 osoba),  Duolezci   (max. 2 osoby)a     Mnoholezci (max. 6 dospělých osob – družstvo). Rekord drží frenštátský Štefan Groš s časem 14 hodin 56 minut.

 

17. ročník akce nazvané PODZIMNÍ  POZOROVÁNÍ  PTÁKŮ: v rámci „ Evropského festivalu ptactva 2011 “ jsou pro na dny 28. září a 1. října 2011 připraveny dvě vycházky: středa  28. září  2011 =  Hukvaldy – obora. 9.00 hod, sobota 1. října 2011 =  Albrechtičky – rybníky, 9.00.

 

26. 09. 2011, Klub házené Kopřivnice podlehl vysoko klubu  v Jičíně. Už první poločas naznačil, kdo bude na hřišti pánem. Čtvrt hodiny před koncem ještě svitla naděje, kdy se Kopřivnici podařilo snížit na rozdíl 4 branek, ale soupeř opět zabral a definitivně během 5 minut rozhodl. 3. kolo – HBC Jičíns: KH Kopřivnice – 40 : 28 (18 : 10). Do 3. kola Českého poháru jsou již nalosována i extraligová družstva. Nám los přiděli soupeře z Ostravy. Utkání se uskuteční ve středu 28. 9. 2011 do 17 hodin v Ostravě.

 

Na 6. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice byl schválen koncesní projekt, který se zabývá zajišťováním kulturně-osvětové činnosti, správou a provozováním místního kulturního domu. V současné době provozuje kulturní dům Cestovní kancelář Agentura FOX, a to na základě smlouvy termínované do 30. června 2012. Koncesním řízením má být vybrán uchazeč, který bude zajišťovat kulturní nabídku a správu kulturního domu od poloviny příštího roku až do roku 2017. Koncesní projekt poskytuje informace, jak co nejefektivněji vyřešit zajištění kulturně-osvětových činností a na základě předem identifikovaných cílů a potřeb volí optimální variantu provozování kulturního domu. Po jeho schválení zastupitelstvem města bude následovat koncesní dialog se třemi přihlášenými uchazeči, jehož výsledkem bude doladění předmětu plnění koncesní smlouvy. Poté již budou zájemci podávat své konkrétní nabídky. Na výběr provozovatele bude mít vliv jednak způsob plnění zakázky, ale také částka, kterou bude uchazeč od radnice požadovat za správu objektu a realizaci určitých kulturně-osvětových činností, nebo výše podílu příjmů z pronájmů, který bude městu ochoten odvádět. Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, bude nový provozovatel znám již v lednu příštího roku.

 

Město chce propojit místní části cyklostezkouV příštím roce se rozběhnou stavební práce na cyklistickém propojení Lubiny a Příbora. Aby mohl projekt „Z Poodří do Beskyd“ pokračovat i ve směru na Vlčovice, schválili zastupitelé výkupy dotčených pozemků i patnáctiprocentní spoluúčast, kterou bude muset město v případě získání dotace uhradit. Smyslem projektu je odvést cyklisty z frekventované komunikace I/58 a zvýšit tak bezpečnost pěšího i cyklistického provozu ve městě a místních částech. Na vybudování úseku mezi Lubinou a katastrálním územím Příbora získala Kopřivnice téměř třímilionovou dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, zhruba milion zaplatí ze svého rozpočtu. Projekt řeší vybudování 710 metrů novostavby a přibližně 1700 metrů stezky povede po stávajících komunikacích. Příbor se svou žádostí o dotaci na navazující trasu rovněž uspěl, takže již v příštím roce dojde k cyklistickému propojení obou měst. Realizace kopřivnické části bude zahájena v prvním čtvrtletí roku 2012. K tomu, aby mohla stezka navázat na také projekty Mikroregionu Frenštátsko, je potřeba dořešit úsek mezi Lubinou a Vlčovicemi. Pracovníci radnice proto zpracovávají žádost o dotaci, která bude na Regionální radu Moravskoslezsko podána ještě letos na podzim. Půjde o více než čtyřkilometrový úsek, jehož výstavba bude stát zhruba 9 milionů korun. Pokud bude město v žádosti o sedmimilionovou dotaci úspěšné, mohla by nová cyklostezka propojit místní části v roce 2013.

 

Od soboty 17. září je pro širokou veřejnost otevřena  jeskyně Slámova sluj. Již V normální otevírací době Štramberské Trúby máte možnost nahlédnout do štramberského podzemí. Samotná sluj ovšem pro svou nebezpečnost není přístupná a tak zde máte možnost nahlédnout „pouze“ skrze mříž. Doprovod poskytne informace o jeskyni a fotky z výpravy do tamního podzemí, které jsou u vchodu do Slámovy sluje vystaveny.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice