1. 3. 2023

KONCERT: Jan Burian – Ekologie duše aneb jak zůstat normální  v pátek 3. 3. 20203 je zrušen.

 

ČTVRTEK 2. března 2023-BESEDA: Senior v dopravě- Kopřivnice, Městský úřad 10:00. Vstupné: Zdarma. Akce v rámci projektu – Aktivní senior. Znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích nám oživí zkušený lektor Ladislav Kletenský.

 

Muzeum Fojtství Vás zve na výstavu paličkovaných krajek Jarmily Heimerlové a Marie Mikoškové Kouzlo nití, křížit, kroutit. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. března 2023 v 17 hodin ve výstavním sále muzea, kde bude výstava k vidění až do 23. dubna.

 

Výstava děl absolventů kurzu Akademie třetího věku v Kopřivnici – na téma Setkání s umělci 19. a 20. století bude k vidění v čítárně knihovny v kulturním domě. VERNISÁŽ PROBĚHNE VE ČTVRTEK 2. BŘEZNA V 18:15

 

Kopřivnice spouští nový web. Nový vizuální styl, modernější struktura, jednodušší správa a zejména schopnost přizpůsobit se mobilním telefonům a dalším zařízením – to jsou výhody nového webu, jehož zkušební verzi právě spouští město Kopřivnice.
Obsahově je nový web stejný jako dosavadní a lidé by v něm měli najít všechny potřebné informace, jak byli doposud zvyklí. Došlo však k celkové modernizaci, a to jak z hlediska uživatelů, tak z hlediska správy webu: „Nejdůležitější změnou je, že je web responzivní, takže se přizpůsobuje tomu, zda jej lidé sledují a počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Vzhledově navazuje na nový vizuální styl města, který používáme od loňského roku,“ představil novinky městský webmaster Radek Chvistek.
Web vytvořila společnost Webhouse, která vzešla vítězně z výběrového řízení. „Podařilo se nám vysoutěžit nižší cenu, než jsme předpokládali. Web stál necelých 278 tisíc včetně daně a v ceně je mimo jiné zahrnut také dvouletý servis. Firma web tvořila na základě svých bohatých zkušeností s tvorbou městských webů, přičemž strukturu ovlivnily jednotlivé odbory městského úřadu, které na webu zveřejňují informace. Provedli jsme také uživatelské testování a nechali web připomínkovat všechny naše zaměstnance. Nyní nám mohou své připomínky zasílat i samotní občané, jimž především má web sloužit,“ doplnila vedoucí oddělení vnějších vztahů Lucie Macháčková.
Během 14denního zkušebního provozu poběží stará i nová verze webu zároveň, přičemž na novou se lidé prozatím dostanou přes odkaz koprivnice.cz.webhouse.cz/. „Některé maličkosti ještě ladíme a také čekáme, jaké připomínky nám zašlou uživatelé. Po dvou týdnech už definitivně přejdeme na novou verzi,“ vysvětlil Radek Chvistek s tím, že připomínky k webu je možné zasílat na e-mail webmaster(zavináč)koprivnice.cz.
Tvorba nového webu je součástí zhruba dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice, jehož součástí bylo také vytvoření nového vizuálního stylu, spuštění portálu občana, realizace průzkumu spokojenosti obyvatel a několik školení pro úředníky. Na realizaci projektu se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc.

 

Město Kopřivnice se opět zapojí do květnové výzvy Do práce na kole a stane se jejím lokálním organizátorem. Celorepublikově se vloni zapojilo téměř 25 tisíc lidí, kteří chtěli udělat něco pro své zdraví i pro přírodu. Připojte se také!

 

Probíhá distribuce tzv. biokyblíků – malých nádob na sběr bioodpadu, které jsou určeny pro domácnosti v bytových domech. Cílem je snížit množství odpadů končící na skládkách. V rámci pilotního projektu bude na rozdáno 900 biokyblíků na ulicích Pod Morávií, Krátké a Lidické.

 

Další akce projektu Aktivní senior se blíží! Ve čtvrtek 2. března v 10 hodin se v 10. patře radnice uskuteční beseda Senior v dopravě. Zváni jsou nejen řidiči, ale také cyklisté a chodci. Znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích příchozím oživí a na všechny otázky odpoví zkušený lektor Ladislav Kletenský. Vstup bude zdarma.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice