1. 4. 2016

 

Na rychlou jízdu a alkohol za volantem se od 31. března 2016 a v průběhu dalších dnů zaměří, v rámci dopravně bezpečnostních akcí, policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Stěžejním zaměřením akcí budou kontroly dodržování maximální povolené rychlosti v obci i mimo obec a zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek před jízdou a během jízdy. Záměrem těchto dopravně bezpečnostních akcí je ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti.

 

Upozorňujeme občany, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací bude dle harmonogramu dočasně zakázáno stání motorových vozidel na označených ulicích a parkovištích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena.

  1. dubna – ulice Krátká, Lidická,
  2. dubna – Nádražní od křižovatky u Tesco, rampy, Dělnická po Pánskou,
  3. dubna – Pod Morávií

 

V pátek 1. dubna oslavíme tzv. Apríl. Zábavný den předurčený k šprýmům přímo vybízí k hraní. Nenechte se napálit a dorazte se bavit na Aprílové hravé odpoledne s deskovkami. Malé i velké hráče zve do svých prostor Dům dětí a mládeže ve Štramberku. V době od 15.00 do 18.00 hodin si budete moci vyzkoušet hry jako Cink, Carcassonne, Ubongo, Pictureka a další.

 

Ve Štramberku stále pokračuje Štramberská divadelní přehlídka amatérských souborů. Tento pátek se vám představí umělci z divadelního souboru Ventyl Hranice s nastudováním hry Oscara Wilda Jak je důležité míti filipa. Představení se uskuteční v místním kulturním domě od 19.30 hodin.

 

Krytý bazén, sobota 2. 4. 2016 – XXI. Velká cena Kopřivnice v plavání – Plavecká soutěž

 

Malá kopaná zahajuje novou sezonu. 2. 4. na hřišti při ZŠ dr. M. Horákové začíná  24. ročník ligového poháru Klubu malé kopané.

 

V Příboře zahajuje sezóna pouličních hudebních vystoupení. První se uskuteční již tuto sobotu od 9.30 do 11.30 hodin před Rodným domem Sigmunda Freuda.

 

V sobotu se v Kině Kopřivnice můžete nechat okouzlit inscenací Anthonyho Minghelly – Madame Butterfly. Dílo Giacoma Pucciniho se v rámci přímého přenosu z Metropolitní opery v New Yorku promítne na plátně od 18.45 hodin.  V titulní roli se objeví jedna z nejlepších současných představitelek Madame Butterfly, sopranistka Kristine Opolais. Námořního důstojníka Pinkertona, který jí zlomí srdce, bude zpívat Roberto Alagna. Orchestr Metropolitní opery bude řídit Karel Mark Chichon.

 

Velikonoční hraní – neděle 3. 4. 2016, 15:00, kostel Všech svatých ve Vlčovicích. Účinkují: Céline Bossu (Francie, chanson) a Jiří Martinů (Česká rep., kytara). Po skončení jsou všichni zváni na faru k malému občerstvení.

 

Základní škola sv. Zdislavy Kopřivnice a Katolická beseda Kopřivnice zve na koncert v neděli 3. dubna 2016 v 16.00 hod ve velkém sále Katolického domu. Uvidíte muzikály Lotrando a Zubejda a Vzpomínky na Františka. Z výtěžku koncertu bude Zdislávce pořízeno trojkolo.

 

Pobavit se můžete také na pohádkovém představení Divadla Víti Marčíka s názvem Zlatovláska. V rámci projektu Nedělní pohádka v kinosále se akce uskuteční v neděli od 15.30 hodin v Kině Kopřivnice. Tato hra spatřila světlo světa v květnu 1999 a od té doby slavila četné úspěchy na českých i evropských festivalech. Pohádka zaujala svou hravostí a přímočarou komunikací s divákem.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice