4. 4. 2016

 

SOUTĚŽ KTK A FIXPRO TV

O BALÍČEK FixProTV plus po dobu 3 měsíců zdarma pro každou správnou odpověď  + 5x BALÍČEK  FixProTV plus bezplatně na půl roku

 

Co je to Time Shift?

a) několikrát opakovat

b) změna letního času pro chytré televize

c) posun sledování pořadu v čase

 

Odpovědi posílejte ve tvaru: Vaše  jméno- mezera- odpověď

SMS – 774 599 474

e-mail: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 6. 4. 2016, 12:00

 www.ktk.cz/fixprotv

www.ktkdigi.cz 

 

Na pořádek ve Štramberku nyní budou dohlížet strážníci kopřivnické městské policie. Původní systém již byl nedostatečný.  Uzavření veřejnoprávní smlouvy mezi městy Kopřivnicí a Štramberkem ve věci působení městské policie předcházely mnohá vyjednávání a dlouhé diskuze od počátku roku. Město štramberk zvažovalo několik variant budoucí existence městské policie. Rozšíření  působiště kopřivnických strážníků o katastr sousedního Štramberka s sebou přineslo změny jak v početním stavu tak v materiálním vybavení. Situaci byla řešena výběrovým řízením na nové policisty. Kopřivničtí  strážníci budou vykonávat na území Štramberka veškeré úkony, jež vyplývají ze zákona o obecní policii, zajištěn bude  čtyřiadvacetihodinový dispečink. Lidé budou mít navíc možnost využívat tísňovou linku 156. Z bývalé služebny strážníků se stane informační centrum. Poprvé hlídky vyrazily na obchůzku v pátek 1. dubna.

 

Křest knihy Ivany Pavliskové: Potkala jsem psy, útulek a lidi, spojený s autorským čtením  se koná v katolickém domě v Kopřivnici 5. 4. 2016 v 17:00.

 

Městská knihovna zve v úterý 5. dubna 2016 v 18.00 hodin na besedu Madeira – ostrov věčného jara.

 

Od 4. – 29. 4. 2016, Kopřivnice, Knihovna – Výstava prací absolventek kurzu: Setkání s výtvarnými technikami, lektor Anna Georgiadu.

 

Trenéři splnili slib a uspořádali druhý kemp této sezony pro nejmladší hokejisty ročníku 2006-2009. Pozvali do něj 33 hráčů a 4 brankáře. O potěr se starali trenéři HC Kopřivnice se zástupci rodičů, kterým přišli na pomoc odchovanci z mladšího dorostu a zástupci A mužstva René Bartošák a Daniel Hrubý. Dále měli děti možnost vyslechnout pár rad od zástupců nejvyšších hokejových lig české republiky – například hráčů HC Vítkovice Patrika Bartošáka a Michala Hlinky a trenéra juniorů Ocelářů Třinec Václava Varadi.

 

Návštěvníci, kteří si letos v kulturním domě nenechali ujít zajímavá představení v rámci divadelního předplatného, mohou svůj zážitek dodatečně ještě umocnit, protože herci, kteří v této divadelní sezóně hostovali v kopřivnici, jsou držiteli cen Thálie za rok 2015. Cenu Herecké asociace za celoživotní mistrovství si v sobotu večer v Národním divadle převzal herec Stanislav Zindulka, který se představil v Kopřivnici v říjnu 2015 v dojímavé  inscenaci Návštěvy u pana Greena.  Herec dokázal úžasně měnit nejrůznější tváře své figury, po celou dobu zůstával v roli pana Greena naprosto přirozený a skvěle vypodobnil všemožné vrtochy staříka. Výborně mu sekundoval M. Hádek. Cenu Thálie za rok 2015 v oboru Činohra muži  – získal Radim Madeja, jehož jste v Kopřivnici prožili v únoru 2016 v představení Novecento. Doslova exceloval v příběhu o zázračném klavíristovi. V představení stepoval, běhal a doslova chrlil na diváky kvanta textu. Cenu Thálie za rok 2015 získal zcela zaslouženě. Divákům nabídla obě díla nevšední zážitky.

 

Všímaví lidé pravděpodobně zaznamenali, že poslední březnový víkend byly v parku poblíž Šustalovy vily opleteny části dvou sloupů veřejného osvětlení a kmen stromu. Tento svérázný druh pouličního umění je organizován již po čtvrté K galerií, která sídlí v suterénu Lašského muzea. Poslední akce probíhala od 22. do 25. března a zapojilo se do ní 35 žen a dívek. Tato forma streetartu v naší republice pomalu získává své místo, přitahuje pozornost, může potěšit kolemjdoucí a vzbuzuje otázku proč? Na ní se můžete zeptat například při další akci.

 

Kopřivnický projekt „Povídání v zahradě aneb Co můžeme udělat pro to, aby řeč našich dětí byla kultivovaná a správná“ pokračuje dalším dílem. Akce pro předškolní děti a jejich rodiče je součástí cyklu logopedické preventivní péče, kterou připravuje tým učitelek pod vedením Aleny Pokorné z MŠ Jeřabinka. Děti budou plnit řadu specifických úkolů, které ovšem nejsou jen tak obyčejnou hrou, vše je zaměřeno na rozvoj řeči a jazykových dovedností. Děti tak nenápadně a hlavně zábavně absolvují logopedickou výuku.  Povídání v zahradě II. se koná  v zahradě MŠ Krátká, v úterý 26. dubna 2016 v 15.00 hodin, vstup je pro všechny zdarma.

 

Společnost TATRA TRUCKS se představila na veletrhu obranných technologií DEFEXPO 2016, India, který se konal od 28. – 31. března 2016 v Indii, ve městě Quitol, stát Goa. Představila zde modelovou řadu TATRA FORCE ve verzi 8×8. Indie je pro Tatru trucks významnou destinací. Došlo také k založení dceřiné společnosti TATRA India. Indická armáda disponuje vice než 10 000 vozidly TATRA a je tak historicky jedním z největších světových uživatelů vozidel této značky. V loňském roce dodala kopřivnická automobilka do Indie 100 vozidel, ve formě – sady k montáži. V roce 2016 plánuje TATRA TRUCKS dodat do Indie minimálně 250 vozidel v různém stupni připravenosti k finální montáži.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice