1. 6. 2012

 

Novinkou je sraz motorkářů. Konkrétně pro majitele příznivce značek Jawa a ČZ. První sraz se koná 2.června na Větřkovické přehradě. A po krátké vyjížďce od 14 hodin následuje soutěž v několika disciplínách.  

 

V sobotu 2. června od 11 hodin bude městský pivovar ve Štramberku slavit své 7. narozeniny. Těšit se můžete na velký narozeninový dort, cimbálovou muziku, soutěže pro děti i dospělé a samozřejmě moc a moc piva! Navíc i my na Trúbě jsme si pro vás nachystali něco speciálního, a tak, když k nám zavítáte, budete moci okusit úžasné švestkové pivo.

 

Dopravě v Lubině by mohlo pomoci provizorní parkoviště. Kopřivnice v současné době zažívá stavební boom. Ačkoliv realizaci mnoha dlouhodobě očekávaných investic občané vítají, díky probíhajícím stavbám se musejí obrnit trpělivostí – dočasná omezení se přitom dotýkají především řidičů. V souvislosti se stavbou nové kanalizace v Lubině se proto uvažuje o vybudování provizorního odstavného parkoviště, které by předcházelo možným dopravním komplikacím v blízkosti přehrady.

 

Rok 2012 je pro Kopřivnici „rokem rodáků“. Kopřivnickým rodákům se věnuje letošní městský kalendář a dva nejvýznamnější navíc připomíná řada zajímavých akcí pro veřejnost – vedle oslav, které jsou naplánovány v souvislosti s letošním jubileem slavného olympionika Emila Zátopka, probíhají také různé aktivity věnované odkazu malíře Zdeňka Buriana. Ve čtvrtek 7. června od 9 hodin proběhne v areálu muzea Fojtství akce Mimikry, při níž budou mladí Kopřivničané malovat na těla svých kamarádů, a poté svá díla předvedou na přehlídce hotových modelů. Ve stejný den odpoledne jsou všichni zváni na slavnostní zahájení výstavy, která bude celý výtvarný projekt dokumentovat. Vernisáž se uskuteční od 15 hodin v nově zrekonstruovaném vestibulu kopřivnické radnice a vystoupí na ní cimbálová muzika ZUŠ Zdeňka Buriana. Více informací o jednotlivých aktivitách lze nalézt na stránkách projektu https://www.fojtstvi.wz.cz/. Projekt „Ve stopách malíře Zdeňka Buriana“ byl podpořen padesátitisícovou dotací Nadace OKD.

 

6. června v 19 hodin v KDK beseda s významným cestovatelem, etnografem a spisovatelem M. Stinglem Dobrodružství na všech rovnoběžkách.

 

7. června v 18 hodin v KDK v knihovně – přednáška Transformací z ústavu do běžného života (čítárna). Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci se Zámkem Nová Horka, p. o. zve všechny zájemce na přednášku Transformací z ústavu do běžného života. Zástupci organizace Zámek Nová Horka vás seznámí s minulostí, přítomností i budoucností zařízení sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením v Nové Horce. Zvláštní pozornost bude věnována budoucímu Chráněnému bydlení v Kopřivnici v bývalé budově Úřadu práce na Záhumenní ulici č. 562, principům chráněného bydlení, průběhu příprav a termínu otevření, skladbě jeho nových obyvatel, představám o začlenění do městské komunity apod.

 

I. Strašidelná štramberská muzejní noc  – pátek 8. června 2012 od 17.00 – 23.00 hodin ve Štramberku. Otevřeno: Muzeum Zdeňka Buriana – Muzeum Novojičínska, Městská galerie – Městské informační centrum, Hrad Štramberk – Trúba, Muzeum hraček, Perníkovka

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice