1. 6. 2018

 

Koupaliště je již v provozu. Bylo otevřeno už ve čtvrtek 31. června, dokonce ještě před termínem, který správa sportovišť avizovala. Přípravné práce byly zahájeny dříve, takže voda se mohla začít napouštět již minulý týden. Provoz koupaliště i nabídka služeb je stejná jako v loňském roce, nezměnilo se ani vstupné. Celodenní poplatek pro dospělé je 45 korun. Děti od 3-15 a senioři nad 62 platí 35 a večer po 18 hodině si můžete jít zaplavat za dvacku. Mimo provoz je zatím dětské brouzdaliště, to prochází renovací, příští týden dostane novou bazénovou foliii a celý dětský areál bude nově upraven. Otevřeno je ve všední dny od 14 hod, o víkendech celodenně.

 

Denní maxima platná poslední květen byla překonána na šesti místech Moravskoslezského kraje, kde se měří teploty víc než 30 let. Většina překonaných rekordů byla z roku 2008. Nejtepleji, 31,8 stupně Celsia naměřila meteorologická stanice odpoledne v Oticích na Opavsku. Tam ale rekord z roku 1908 odolal, tehdy bylo ještě o necelý stupeň tepleji. V Mošnově naměřili například 29,5 stupně. V roce 1979 tam bylo 28,6 stupně Celsia. V Lučině na Karvinsku stanice naměřila rovných 30 stupňů Celsia. Před deseti lety to bylo o dvě desetiny méně. I v Jablunkově bylo překonáno maximum z roku 2008, teploměry dostaly na úroveň 29,5 stupně Celsia. Tehdy naměřily o 0,6 stupně méně.

 

Ve čtvrtek 31. května byl zahájen provoz letního koupaliště v Kopřivnici.

 

Město Příbor zve na Den dětí s EKO-KOMem. Nabídne zábavu, ale i špetku vzdělávání. Akce proběhne 1. června od 9:30 do 13:30 hodin na náměstí S. Freuda v Příboře na podporu třídění odpadu. O zábavně-naučnou aktivitu se postará nezisková společnost EKO-KOM, která se se svým projektem „Tonda Obal“ ukáže zajímavou formou, proč vlastně třídíme a co vše kolem nás je díky tomu z recyklovaných materiálů. Těšit se můžete na hry a soutěže nejen pro děti – na skákací hrad pro malé, maxipuzzle, šlapací motokáry, závody na koloběžkách nebo házecí desku. Prověření znalostí o třídění odpadu je připraveno i pro rodiče. Vyhrát spoustu cen mohou všichni.

 

Pohádková ulička aneb Den štramberských dětí.Město Štramberk pořádá v pátek 1. června od 8.00 hod. den dětí. Akce započne u Základní školy, poté se přesune k pohádkové uličce, která vede od náměstí k Trúbě. Na večer je připraven film. Po celý den je Muzeum Zdeňka Buriana a Trúba pro děti zdarma. Děti se mohou těšit na zábavné hry i sladké odměny.

 

Pohádková první pomoc v Kopřivnici. V pátek 1. června na Den dětí od 8.30 hod. a 14.30 hod. v prostranství před Kulturním domem se můžou všechny děti těšit na den plný her. Během dopoledne a odpoledne se můžete těšit na logické hádanky s Rumcajsem a Cipískem, test postřehu s Šípkovou Růženkou, skládačky s Čertem a Káčou, první pomoc s vílou Amálkou a hašení požárů s vodníkem Česílkem. Progrma probíhá současně s akci Preventění 2018. Kde bude možnost shlédnout statické ukázky techniky integrovaného záchranného systému, střelba na terč, ukázky první pomoci. canisterapie a mnoho dalšího. Na závěr celého dne od 17.00 hod. je připraven koncert Adama Mišíka před Kulturním domem. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu.

 

Koncert: Prokletí milenci na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy v pátek 1. června od 18.00 hod. hostí Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Renesanční madrigaly a barokní vokální skladby nás dodnes uchvacují nejen svými hudebními nápady, melodiemi a harmoniemi, ale zároveň svými poetickými i dramatickými texty. Vystoupí Ensemble Lux et Umbrae, Robert Crowe (soprán), Annette Fischer (soprán), Sigrun Richter (loutna, barokní kytara) a Michael Eberth (cembalo). Více na: MHF Leoše Janáčka.

 

Den dětí na hradě Hukvaldy. Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 2. června od 10.00 hod., kdy bude hrad otevřen pro všechny děti, které mají ráda zábavu a hry. Těšit se mohou na dětský koutek, herní a soutěžní disciplíny a od 14.00 hod. je připravená pohádka Ostrov pokladů. Velkolepý dobrodružný příběh plný akce a napětí na motivy knižní předlohy Ostrov Pokladů spisovatele Roberta Louise Stevensona v podání šermířského spolku Adorea.

 

Slavnosti Štramberských uší. Již tuto sobotu 2. června od 10.00 hod. město Štramberk pořádá slavnosti, kde se můžete těšit nejenom na ušařské soutěže, míchané nápoje, jídlo ale i a kapely jako jsou LED Attack a K. I. S., večer pak vystoupí skupina Fleret. Pro děti je připraven skákací hrad, maskoti, focení a diskotéka. Těšit se můžete i na pečení Štramberského veleucha.

 

Šostýnská Venuše v Kopřivnici. Tradiční multižánrový festival, jehož pořadatelem je taneční skupina Farridah, nabízí každoročně desítky vystoupení, během kterých se široké veřejnosti představí na sto účinkujících. Kromě nejrůznějších stylů orientálního tance budou k vidění také taneční formy z Polynésie, Španělska nebo Latinské Ameriky stejně jako ukázky populární zumby, poledance atd. Návštěvníci si budou moci mnoho z toho, co na festivalu uvidí, vyzkoušet na připravených workshopech a to v sobotu 2. června od 14.00 hod. v areálu koupaliště Kopřivnice.

 

Operní představení na Hukvaldech. Málokterá opera patří do krásného prostředí hukvaldské obory tak jako Příhody lišky Bystroušky hukvaldského rodáka Leoše Janáčka. Humor, nadsázka, úžasný společný svět lidí a zvířat osloví malé i dospělé diváky. Představení se uskuteční v sobotu 2. června od 18.00 hod. na prknech amfiteátru hukvaldské obory.

 

Den dětí a rodiny v Příboře. V neděli 3. června od 10.00 hod. v Městském parku Příbor se můžete těšit na koncert vokální skupiny Yellow Sisters a jejich Zvěřinec, ukázky techniky sboru dobrovolných hasičů Příbor, městské policie Příbor, zájmové kroužky Luna Příbor a mnoho dalšího. Po celé dopoledne budou pro děti připraveny soutěže, skákací hrad a malování na obličej. V rámci akce proběhne vyhlášení vítězů mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen 2018 a předání ocenění.

 

V neděli 3. června od 10.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční pohárová soutěž amatérských skupin Freud Dance Cup. Soutěžit se bude v street dance, disco dance, show art atd. K dispozici občerstvení, fotobudka, foto každé skupiny, stánek s tanečními oděvy. více na Freud Dance 2018

 

Divadelní představení Habaďůra v Kopřivnici. Jak už název komedie napovídá, jde tady o velkolepý podfuk. Dosud spořádaný občan Eric Swan odhalil trhliny v systému sociálních dávek a začal je mazaně využívat. Manželka Linda však brzy objeví v jeho skříni dámské prádlo nadměrných velikostí a je odhodlána situaci řešit s odborníkem. Vtom se dostaví kontrolor ze sociálního úřadu, slečna z pohřebního ústavu a navíc jeden z nájemníků chystá svatbu… Zkrátka na obzoru je hned několik katastrof! Nenechte se ale zmást, Habaďůra neboli Hosté pana Swana je třeskutá komedie, která rozesmává publikum napříč světovými divadly. Je to nadmíru originální a chytře vystavěná kaskáda nečekaných situací a ztřeštěných záměn. Divák v hledišti vidí často o krok dál než postavy anebo je naopak dokonale překvapen spolu s nimi. To vše dozvíte v neděli 3. června od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice