4. 6. 2018

 

Radnice se rozhodla rozšířit stávající chodníkové těleso vedoucí okolo železniční zastávky na ulici Dělnickou a usnadnit tak cyklistům jejich cestu do práce. Bude vytvořen nový dlážděný cyklopruh a tím stavební práce neskončí. Součástí stavby budou také úpravy dopravních řešení ve vztahu k železničním vlečkám, tedy úpravy dotčených železničních přechodů, uvedla za oddělení technické správy Iva Šumšalová. Stavba bude rozdělena do dvou stavebních objektů. V tom prvním dojde k předláždění stávajícího chodníkového tělesa, protože ten současný je z nevyhovujícího litého asfaltu. Nový povrch bude ze zámkové dlažby. Druhá část se bude týkat vybudování stezky pro cyklisty. Ta bude vystavěna pro obousměrný provoz a bude provedena z betonové zámkové dlažby. Cyklisté by se po cyklopruhu mohli poprvé projet v závěru srpna letošního roku.

 

Město Kopřivnice do 4. 6. 2018 (do 14 hodin) nabízí formou aukce nevyužitý majetek města. Jedná se o osobní automobil Škoda SUPERB, monitory LCD 17″, laserové tiskárny, zesilovače, plynová kamna na PB, přístroj rehabilitační POWER PLATE, nábytek a další starší nevyužitý majetek města. Případné další informace u paní Miroslavy Michalské, telefon 556 879 736. Aukce bude dostupná na www.koprivnice.cz – aukce.

 

Akce Léto s KTK – připojení k internetu je určena pro klienty, kteří si aktivují novou smlouvu připojení k internetu prostřednictvím KTK. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic. Akce platí do 13. června 2018 včetně. Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých se mění kabelový modem za optickou jednotku – ( tedy ukončují starou smlouvu na KTKnet a uzavírají novou smlouvu na KTKoptic).

 

Dalším svátkem ploché dráhy v Kopřivnici by měla být extraliga družstev v sobotu 9. června. Dostaveníčko si na ovále letního stadionu dají čtyři týmy bojující o titul, ale hlavně špičkoví jezdci v jejich barvách. Obhájce titulu Markéta Praha má vedle zkušeného Josefa France Matěje Kůse, Zdeňka Holuba, Michala Škurlu, Ondru Smetanu a mladé Jana Kvěcha a Filipa Hájka, Zlatá přilba Pardubice sází na naší jedničku Václava Milíka, které doplní Hynek Štichauer a někdo z cizinců, Pardubice mají na soupisce vícemistra světa Poláka Patryka Dudka a právě on byl vždy posilou Zlaté přilby v už odjetých kolech extraligy, nebo třeba špičkový Polák Tomasz Jedrzejak či další jezdec seriálu Grand prix Slovinec Matej Žagar. Slaný se bude opírat o Edu Krčmáře, Martina Málka a Zdeňka Simotu, v záloze je další Polák Jakub Jamróg. Slovenská Žarnovica spoléhá na návrat jedničky Martina Vaculíka po zranění kotníku, dalšími jezdci by měli být mladí Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič či David Pacalaj. Po 17 letech tak opět budou moci fanoušci ploché dráhy sledovat boje o nejprestižnější domácí kolektivní titul.

 

Na svém posledním zasedání schválila rada města vyhlášení konkurzu na místo ředitele Základní školy Alšova. O vyhlášení výběrového řízení rada města rozhodla v úterý 22. května. „Důvodem tohoto kroku bylo oznámení současného ředitele Základní školy Alšova Milana Bureše, že v pozici ředitele končí k 31. prosinci letošního roku,“ okomentoval rozhodnutí místostarosta města a garant za oblast školství Lumír Pospěch a doplnil, že nový ředitel by měl do své funkce nastoupit k 1. lednu 2019.Přihlášky mohou zájemci posílat do 31. července letošního roku, samotný konkurz by se měl uskutečnit v závěru měsíce srpna, tedy v přípravném týdnu. V současné době rada jmenovala sedmičlennou komisi, která nového ředitele či ředitelku vybere.

 

Od úterý 5. 6. 2018 do neděle 10. 6. 2018 zve katolický dům na putovní výstavu České dějiny v Kopřivnici. Denně od 10.00 do 18.00 si můžete připomenout důležité osobnosti českých dějin s lektorskými přednáškami.

 

Cykloputování kolem Nových mlýnů z cyklu Aktivní senior 2018 je připraveno na středu 6. Června.

 

Velký koncert hudebního a tanečního oboru Koncert pro naše město se uskuteční 6. 6. 2018 ve velkém sále kulturního domu v Kopřivnici. Součástí koncertu bude vystoupení hostů ze ZUŠ Dezidera Kardoša z Bánovců nad B.

 

Vila Machů ve středu 6. 6. uvádí Cestopisnou přednášku I’MON da road na téma benzínkový život.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice