30. 5. 2018

 

Město Kopřivnice zve na celodenní zábavně osvětovou akci nazvanou Pohádková první pomoc. Akce se uskuteční v pátek 1. června před budovou radnice. Její součástí bude Den sociálních služeb.

 

Ve středu 30. května se v 10. patře budovy radnice uskuteční tradiční veřejná diskuze Plánujeme společně. Součástí veřejného fóra bude interaktivní kampaň Zdravé plíce. Tu budou moci lidé navštívit v době od 9 – 17 hodin před budovou radnice.

 

Město Kopřivnice v době do 4. 6. 2018 (do 14 hodin) nabízí formou aukce nevyužitý majetek města. Jedná se o osobní automobil Škoda SUPERB, monitory LCD 17″, laserové tiskárny, zesilovače, plynová kamna na PB, přístroj rehabilitační POWER PLATE, nábytek a další starší nevyužitý majetek města. Případné další informace u paní Miroslavy Michalské, telefon 556 879 736. Aukce bude dostupná na www.koprivnice.cz – aukce.

 

Radnice nabízí nájem dvou městských bytů za podmínky přistoupení k dluhu. Byty jsou velikosti 1+2 a jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů.

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice každoročně pořádá nepostupovou divadelní přehlídku dětského, studentského a mladého divadla Kopřivnická bedna. Tentokrát akce připadla na pátek 25. května a sobotu 26. května. Těšit se můžete na různá představení, které se budou hrát v sále DDM, zahradě DDM a čajovně Mandala. V průběhu Bedny je vyhlašováno divácké hlasování, které proběhne hned po představení a na závěr přehlídky bude happening, kde bude udělena cena za divácky nejúspěšnější představení a cenu obdrží i „Úlet“ Bedny.

 

Po dlouhé přestávce se do Kopřivnice vrací plochodrážní extraliga. 9. června obhájce titulu Markéta Praha vysílá do boje zkušeného Josefa France a Matěje Kůse, Zdeňka Holuba, Michala Škurlu a mladé Jana Kvěcha a Petra Chlupáče. Zlatá přilba Pardubice sází na naší jedničku Václava Milíka, které doplní Hynek Štichauer a někdo z cizinců, nejspíš špičkový Polák Tomasz Jedrzejak. Slaný se bude opírat o Edu Krčmáře, Martina Málka a Zdeňka Simotu, v záloze je další Polák Jakub Jamróg. Slovenská Žarnovica spoléhá na návrat jedničky Martina Vaculíka po zranění kotníku, dalšími jezdci by měli být mladí Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič či David Pacalaj.

 

Na sběrném dvoře na ulici Panské mohou obyvatelé města od pondělí 21. května ukládat zdarma použité jedlé oleje a tuky z domácností. Odpady je potřeba přinést v uzavřených nádobách. Sběrný dvůr odmítne převzít oleje a tuky, které budou obsahovat příměsi syntetických, minerálních olejů nebo jiných provozních kapalin, anebo budou obsahovat vodu či mechanické nečistoty větší než pět procent objemu. Pro bezplatné uložení je potřeba předložit platný občanským průkazem potvrzující trvalý pobyt ve městě nebo doklad o zaplacení poplatku za odpady. Navíc od května je dále pro obyvatele prodloužena otevírací doba v sobotu a to až do 16 hodin.

 

V dubnu byla míra nezaměstnanosti na Novojičínsku 2,9 %, tedy nejméně v celém MS kraji. úřad práce uvádí, že nezaměstnanost v Česku v průběhu dubna dále klesala, z březnových 3,5 procenta na 3,2%. Zaměstnání hledalo 242 798 uchazečů. Přibylo i volných pracovních pozic, zaměstnavatelé jich v dubnu nabídli 267 107. Nejvíce hledají pracovníky v dělnických oborech.

I podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji v březnu poklesl, dokonce o 0,3 procentního bodu na 5,1 procenta. Počet uchazečů o práci v kraji klesl téměř o 3000 lidí, když práci na konci měsíce nemělo 443 887 lidí.

Nejvíce nezaměstnaných zůstává na Karvinsku, nejméně pak na Novojičínsku – přesně – 3230 lidí, míra nezaměstnanosti klesla o téměř celé procento- 3, 4 na 2,5%. V nabídce je 2 900 pracovních pozic, na jedno místo je evidována 1 žádost o práci.

Kopřivnicko eviduje k 30. Dubnu 955 žadatelů o práci, míra nezam. činí 3,2 %. Nově se na pracovním úřadu zaregistrovalo 148 lidí. V registru je 1023 pracovních míst.

 

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. připravuje modernizaci stávající technologie, sloužící k dodávce televizního signálu a internetové konektivity. Servisní zásah proběhne v úterý 29. 5. 2018 mezi prvou až šestou hodinou ranní a v jeho průběhu nebudou dostupné televizní a internetové služby. Děkujeme za pochopení.

 

Hlavní cenu v soutěži Gloria Musaealis 2017 v kategorii Muzejní výstava roku získalo Muzeum Novojičínska. Prestižní ocenění získalo muzeum, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje, za výstavu Říše prastará, mocná i zkrocená. Cenu převzali náměstek hejtmana pro kulturu Lukáš Curylo a kurátor výstavy Zdeněk Orlita. Muzejní projekt představuje proměny lesa od středověku k industrializaci. Formou dialogu historika, zoologa, botanika a archeologa provází návštěvníka lesem na Kravařsku (panství Odry, Fulnek, Bílovec, Nový Jičín, Hranice) a jeho proměnami. Zachycuje vztah lesa a okolních vesnic, na příkladu velkých šelem ukazuje vývoj vztahů člověka se zvířaty. Výstavu doprovázejí fotografie Zdeňka a Radka Květoňových (Andere Seite Studio, Litoměřice) pořízené v národních přírodních rezervacích Salajka, Razula, Mionši a v lesích na Novojičínsku. Kromě fotografií si mohou návštěvníci prohlédnout také „portréty“ rostlin, tzv. heliofytogravury.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice