28. 5. 2018

 

Česká pošta v Kopřivnici bude dnes 28. května z technických důvodů uzavřena přibližně do 11 hodin.

 

Pokud zrovna nemáte co číst a nebo se jen nemůžete rozhodnout, máme pro vás tip. V městské knihovně totiž až do konce května probíhá originální akce Rande naslepo s knihou. O co jde? Pro čtenáře jsou připraveny knihy s neprůhlednými obaly, až doma tak zjistíte, co jste si to vlastně půjčili. Můžete se tak dostat i ke knihám, které by vás nikdy ani nenapadlo si půjčit. První zkušenost už získali v knihovně březnu, kdy podobná akce byla určena pro děti. Vybrat knihu si můžeze tří kategorií – romantické, napínavé a žánrové neutrální. To je jediná nápověda, zbytek bude překvapení.

 

Přípravy na letošní koupací sezonu jsou již téměř u konce, brzy již se začnou napouštět bazénové vany. Nyní ještě Správa sportovišť hledá PLAVČÍKY na brigádu pro letní sezonu na koupališti.

  • Možnost částečného proplacení ceny kurzu Plavčík (podmínka pracovní úvazek i na příští sezónu)
  • Po dobu trvání brigády vstupy na koupaliště ZDARMA
  • Studenti mohou požádat o potvrzení praxe v oboru

Min. věk 18 let, platné osvědčení dle akreditace MŠMT ČR, možnost získání kvalifikace Plavčík v našem školícím zařízení, chuť pracovat, smysl pro zodpovědnost, slušné vystupování. Více info: Info@svca.cz Školící a Výcvikové Centrum Asklépios z.s. Nábor zájemců: 28. 5. 2018 v 16:00 na koupališti v Kopřivnici. Kurz PLAVČÍK proběhne v první polovině června 2018. PŘEDPOKLÁDANÉ DATUM OTEVŘENÍ KOUPALIŠTĚ 2. 6. 2018 (ZÁVISÍ NA POČASÍ)

 

Je možné připomínkovat v pořadí druhý návrh Územního plánu města Kopřivnice. Návrh je k dispozici jak v tištěné podobě na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče, v kancelářích č. 568 a č. 570, tak na webových stránkách města Návrh „nového“ Územního plánu Kopřivnice- duben 2018. Nový Územní plán bude zveřejněn do 30. května 2018, do této doby mohou lidé k novému Územnímu plánu vznášet připomínky a námitky.

 

Město Kopřivnice v době od 28. 5. 2018 (od 9 hodin) do 4. 6. 2018 (do 14 hodin) nabízí formou aukce nevyužitý majetek města. Jedná se o osobní automobil Škoda SUPERB, monitory LCD 17″, laserové tiskárny, zesilovače, plynová kamna na PB, přístroj rehabilitační POWER PLATE, nábytek a další starší nevyužitý majetek města. Případné další informace u paní Miroslavy Michalské, telefon 556 879 736. Aukce bude dostupná na www.koprivnice.cz – aukce.

 

Akce Léto s KTK – připojení k internetu je určena pro klienty, kteří si aktivují novou smlouvu připojení k internetu prostřednictvím KTK. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic. Akce platí do 13. června 2018 včetně. Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých se mění kabelový modem za optickou jednotku – ( tedy ukončují starou smlouvu na KTKnet a uzavírají novou smlouvu na KTKoptic).

 

V pondělí 21. května poděkovali zástupci města Kopřivnice učitelce Hořákové a ředitelce Neničkové za záchranu života žákyně navštěvující ZŠ dr. Milady Horákové. Událost se stala zhruba před dvěma měsíci na školním hřišti před zahájením hodiny tělocviku a díky včasnému zásahu se podařilo žákyni zmíněné školy zachránit. Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Na setkání se zástupci města učitelky mimo jiné ocenili kurzy první pomoci, které pro ně radnice v rámci místního akčního plánu organizovala.

 

Moravskoslezský kraj uděloval 15. května Ceny za společenskou odpovědnost za rok 2017. Město Kopřivnice získalo v kategorii obcí s rozšířenou působností třetí místo, což potvrzuje, že stále patří mezi nejúspěšnější města, která dlouhodobě uplatňují metody kvality v řízení a spolupráci s veřejností. V 9. ročníku soutěže opět bodovala i kopřivnická firma Brose CZ. Vyhrála v kategorii firmy nad 250 zaměstnanců. Slavnostního večera se kromě oceněných, představitelů a hejtmana kraje, účastnila také manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová.

 

Příborský kulturní dům láká na divadlo Frankie&Johnny, v pondělí 28. 5. 2018 od 19:00. Hrají: Tereza Kostkova a Aleš Háma.

 

Plánujme společně – Diskuze s vedením města nad společnými tématy se chystá na středu 30. 5. od 16:30.

 

Ve středu 30. 5. zve Vila Machů na přednášku Ladislava Cvíčka z cyklu spisovatelé: Jak je znáte i neznáte. Tentokrát je na programu Václav Havel.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice