25. 5. 2018

 

Řidiči pozor! Také o tomto víkendu čeká řidiče na rekonstruované silnici I/48 mezi Novým Jičínema Frýdkem-Místkem uzavírka. Po celý poslední květnový víkend neprojedou motoristé ze směru od Nového Jičína v úseku od odbočky na Rybí až do Příbora. Od soboty 0:00 hodin do nedělních 24:00 hodin zde bude probíhat obnova vodorovného značení a oprava výtluků. Od Nového Jičína vede objízdná trasa přes Rybí, Závišice, Kopřivnici, Lubinu a dále na Příbor. Řidiče jedoucí od Ostravy pak oranžové dočasné dopravní značení zavede do Sedlnice, Bartošovic, Hukovic, Kunína a pak do Nového Jičína. V případě, že práce skončí dříve, doba uzavírky se zkrátí.

 

Evžen Milčinský, který je šéftrenérem a prezidentem kopřivnického klubu krasobruslení byl zvolen místopředsedou Českého krasobruslařského svazu a předsedou sportovně-technické komise. V souvislosti s novou funkcí uvedl, že z dlouhodobého hlediska je třeba získat pro tento sport co největší počet zájemců a z krátkodobého hlediska, že je mimo jiné nutné aktualizovat směrnice, řády a pravidla.

 

V pátek 25. května od 11.00 hod. ve vestibulu Městského úřadu Kopřivnice bude zahájena výstava výtvarných děl XIII. výtvarné soutěže, tentokrát na téma svět pohádek, dobrodružství a fantazie v podání žáku Základní umělecké školy Zdeňka Buriana.

 

Vernisáž absolventů výtvarného oboru ZUŠ Zdeňka Buriana. Absolventi připravili na pátek 25. května od 16.00 hod. ve školní akademii vernisáž svých výtvarných děl.  

 

Dětský den v Příboře. Základní škola Jičínská pořádá v pátek 25. května od 15.00 hod. na hřišti a dvoře školy odpoledne plné her a soutěží pro malé i velké děti. Děti se mohou těšit na skákací hrad, ukázky parkuru s možností jeho vyzkoušení, soutěže, malování na obličej, občerstvení, konzultaci se zástupci školní rady, vystoupení mažoretek. Každý účastník obdrží dárek. Za nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Den děti v BAV klubu v Příboře. Středisko volného času pořádá v pátek 25. května od 16.00 hod. v areálu BAV klubu na ulici Masarykova akci pro děti i dospělé. Pro děti jsou připraveny trampolíny, různé hry, soutěže bubnování, diskotéka, opékání buřtů, bubliny, ukázky z činnosti kroužků.

 

Přednáška Libora Všetuly – jak rozumět internetovým dětem se koná 25. 5. v 17.00 v Katolickém domě Kopřivnice.

 

Noc kostelů: Kopřivnice – Hukvaldy – Příbor – Štramberk. Nenechte si ujít jedinečný zažitek v pátek 25. května z návštěvy kostela v nočních hodinách. Brány kostelů i modliteben se pro návštěvníky otevřou v různou otevírací dobu. Kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici si připravil přednášku Mgr. Ondřeje Šálka a koncert skupiny  B&D Strings.

Kostel sv. Václava v Lubině má program zaměřený na děti, které se mohou těšit na řadu her a soutěží.

Své dveře otevře i kostel sv. Mikuláše v Rychalticích, v kostele zazní, varhaní recitál, malá scholka a mnoho dalšího. V Příboře se zase zpřístupní kostel Narození Panny Marie a modlitebna sboru Bratrské jednoty baptistů.

Kostel Narození Panny Marie si připravil nejenom koncerty, ale i pohádku pro děti i přednášku.

Sbor Bratrské jednoty baptistů si přichystal seminář, pohádku pro děti i film k zamyšlení. 

Kostel sv. Jana Nepomuckého i modlitebna Českobratrské církve evangelické mají bohatý program pro své návštěvníky. V kostele sv. Jana Nepomuckého se dozvíte něco o historii kostela, vystoupí smyčcový orchestr, varhanní koncert.

V modlitebně Českobratrské církve evangelické zazní Sefardské písně zpívané v jazyce ladino. Přednášku o Janu Karafiátovi si přichystal Ladislav Cvíček.

 

Součástí Českého běhu žen, který se uskuteční v sobotu 26. 5. 2018 v Ostravě, bude i možnost vyzkoušet si symbolický BĚH VE TMĚ a podpořit tak Středisko rané péče SPRP, pobočka Ostrava, které dlouhodobě pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným hendikepem v Moravskoslezském kraji. Díky vstřícnosti organizátorů Českého běhu žen bude v závodním areálu v oblasti Fora Nová Karolina umístěno stanoviště Střediska rané péče SPRP, pobočka Ostrava, kde si zájemci budou moci vyzkoušet pohyb (běh či chůzi) s černými klapkami na očích na určenou, krátkou vzdálenost, a to vždy ve dvojici. Zakoupení poukazu na BĚH VE TMĚ v hodnotě 50 Kč (přičemž jeden poukaz platí pro dvojici účastníků) tak znamená podporu pro rodiny s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. BĚHU VE TMĚ se může zúčastnit kdokoli z návštěvníků akce – samotné závodnice i jejich rodinní příslušníci.

Na stanovišti Střediska rané péče si zájemci budou moci prohlédnout také pomůcky a hračky určené dětem se zrakovým hendikepem a dozví se další informace o terénní službě rané péče a činnosti ostravského střediska. Zároveň zde bude i malá tvořivá dílna pro děti i dospělé.

 

Tuning Drift Show. Tradiční setkání příznivců tuningu, driftů a aut se uskuteční v sobotu 26. května od 7.00 hod. na polygonu Tatra Kopřivnice. Těšit se můžete na řadu ukázek, kaskadérskou show. Na závěr koncert skupiny AK – Sergei Barracuda a Pastor.

 

Blešák – POŠLI TO DÁL! V sobotu 26. května od 8.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční tradiční blešák. Budete mít možnost zakoupit si oblečení, hračky, obuv, domácí potřeby a mnoho dalšího..  

 

Město Nový Jičín společně s podnikateli zvou všechny občany a návštěvníky města na XIX. Veletrh Novojičínska, který se uskuteční v sobotu 26. 5. 2018 a v neděli 27. 5. 2018 vždy od 10:00 hod. na Zimním stadionu a v areálu fotbalového stadionu v Novém Jičíně. Jedná se o tradiční výstavní akci na podporu malých a středních podnikatelů našeho regionu s možností prodeje, představení a nabídky služeb. Pro návštěvníky Veletrhu je připraven bohatý doprovodný kulturní program pro děti i dospělé, módní přehlídky, vystoupení zájmových kroužků SVČ Fokus, pouťové atrakce, hudební koncerty, vystoupení klauna i divadélko. V neděli bude doprovodný program věnován především dětem, kdy SVČ Fokus připravuje Velký den dětí a dětem je připraven bohatý program soutěží a zábavy.

 

Závišický pedál – Závišice. V sobotu 26. května od 9.00 hod. u Hostince u Kremlů se můžete těšit na poloorientační cyklo vyjížďku známou jako Závišický pedál. Prezentace účastníků na zahradě pohostinství U Kremlů. Časový limit pro absolvování tras do 17.00 hod. Společenské odpoledne s programem a hudbou. K poslechu bude hrát akustická skupina z Nového Jičína Soundmates. Možnost výběru z několika tras.

 

V sobotu 26. května 2018 město Příbor pořádá opět po 4 letech Mezinárodní festival dechových hudeb. V sobotu vod 10.00 hod. bude zahájen dopolední program festivalu příchodem orchestrů na náměstí. V přehlídce se představí Hornická kapela Havířov a Mažoretky KALA MKS Havířov, Dechový orchestr Štramberk a Mažoretky Sunny Kopřivnice, z Itálie přijeli Bandistico group of Caldonazzo a Dechový orchestr mladých ZUŠ Příbor a mažoretky ZUŠ Příbor. Dopolední program uzavře monstrkoncert všech orchestrů. Odpolední program bude zahájen od 14.00 hod. v městském parku.

 

Pastuškové na hradě. Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 26. května od 10.00 hod. akci s ukázkami pastevectví jak jej neznáte. Během dne se můžete těšit na ukázky řemeslných oboru SOŠ Frýdek – Místek. Vystoupí gotická katovna Ordál. Řemeslné ukázky a stánkový prodej bude probíhat v prostorách II. hradního nádvoří a IV. hradního nádvoří.

 

Enjoying – Nekompromisní štěstí v životě. Divotvůrna Kopřivnice pořádá v sobotu 26. května od 10.15 hod. seminář s psychologem a autorem knihy Sedm poselství Jiřím Hamerským.  Během dne se dozvíte, jaké jsou neomezené možnosti lidského vědomí, schopnost cítit se dobře, účinný a jednoduchý způsob, jak pracovat s problémy a nepříjemnými situacemi, jak rychle získat co chceme a mnoho dalšího.

 

May Day. Kulturní dům Kopřivnice pořádá v sobotu 26. května již 6. ročník celovečerního hudebního festivalu, tentokrát zaměřeného na pop a folk. Od 19.00 hod. ve velkém sále se můžete těšit na řadu zajímavých interpretů. Vystoupí skupina Nedivoč, Robert Křesťan a Druhá tráva, Pokáč a Záviš.

 

Rodinná akademie – Book Art. Přijďte v neděli 27. května od 15.00 hod. v Městské knihovně Štramberk na odpoledne pro (pra)rodiče s dětmi. Budete mít možnost vyrobit si originální dekoraci z upcyklací vyřazených knih.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice