23. 5. 2018

 

Hledá se název pro nové komunitní centrum, které vzniká v Kopřivnici. Radnice se do hledání rozhodla zapojit širokou veřejnost. Lidé mají se svými tipy a nápady na nový název několik možností. Buďto je mohou posílat na adresu www.hledasenazev.cz, využít e-mail: kpss(zavináč)koprivnice.cz, anebo je házet do boxu k tomu určenému, který najdou v přízemí budovy radnice, návrhy se budou sbírat do středy 23. května. Nejlepší návrh na pojmenování nového komunitního centra v Kopřivnici bude vybrán na veřejné akci Plánujeme společně, která se uskuteční ve středu 30. května od 16:30 hodin v desátém patře budovy radnice.

 

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. připravuje modernizaci stávající technologie, sloužící k dodávce televizního signálu a internetové konektivity. Servisní zásah proběhne v úterý 29. 5. 2018 mezi prvou až šestou hodinou ranní a v jeho průběhu nebudou dostupné televizní a internetové služby. Děkujeme za pochopení.

 

Součástí Českého běhu žen, který se uskuteční v sobotu 26. 5. 2018 v Ostravě, bude i možnost vyzkoušet si symbolický BĚH VE TMĚ a podpořit tak Středisko rané péče SPRP, pobočka Ostrava, které dlouhodobě pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným hendikepem v Moravskoslezském kraji. Díky vstřícnosti organizátorů Českého běhu žen bude v závodním areálu v oblasti Fora Nová Karolina umístěno stanoviště Střediska rané péče SPRP, pobočka Ostrava, kde si zájemci budou moci vyzkoušet pohyb (běh či chůzi) s černými klapkami na očích na určenou, krátkou vzdálenost, a to vždy ve dvojici. Zakoupení poukazu na BĚH VE TMĚ v hodnotě 50 Kč (přičemž jeden poukaz platí pro dvojici účastníků) tak znamená podporu pro rodiny s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. BĚHU VE TMĚ se může zúčastnit kdokoli z návštěvníků akce – samotné závodnice i jejich rodinní příslušníci.

Na stanovišti Střediska rané péče si zájemci budou moci prohlédnout také pomůcky a hračky určené dětem se zrakovým hendikepem a dozví se další informace o terénní službě rané péče a činnosti ostravského střediska. Zároveň zde bude i malá tvořivá dílna pro děti i dospělé.

 

Přednáška Libora Všetuly – jak rozumět internetovým dětem Se koná 25. 5. V 17.00 v Katolický dům Kopřivnice

 

Projekt Noc kostelů se koná v pátek 25. 5. a kostel v Kopřivnici bude otevřen od 18:00 do 24:00, a otevřeny budou i kostely a kaple v okolí – Kostel sv. Václava, sv. Bartoloměje, evangelická modlitebna Štramberk, Kostel Narození Panny Marie Příbor, sv. Jana Nepomuckého Štramberk, Hukvady – kostela sv. Mikuláše.

 

Vernisáž XIII. Ročníku výtvarné soutěže se uskuteční v pátek 25. května ve vestibulu Městského úřadu v 11.00 hod.

 

Šestý ročník celovečerního hudebního festivalu May day tentokrát zaměřen na pop a folk se koná 26. 5.,vystoupí Robert Křesťan a Druhá tráva, Nedivoč (pop),Pokáč (folk-pop) a Záviš (folk).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice