21. 5. 2018

 

Ke třem vážným nehodám musely vyjíždět během sobotního (19. května) odpoledne a večera záchranáři na Novojičínsku. Všechny se odehrály mezi šestnáctou a dvacátou hodinou a zasahovaly u nich pozemní týmy ZZS MSK spolu s leteckými záchranáři.

Nejprve operátoři přijali oznámení o pádu cyklistky na cyklostezce v Bartošovicích. Sedmadvacetiletá žena si při nehodě přivodila vážné poranění hlavy a horní končetiny. Pacientce byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté ji vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Na silnici mezi obcemi Jerlochovice a Vlkovice došlo okolo sedmnácté hodiny ke střetu motocyklisty s automobilem.

Šestapadesátiletý motocyklista utrpěl vážná poranění horní a dolní končetiny. Kromě něj došlo ke zranění dvou cestujících v osobním vozidle – u šestašedesátileté ženy a čtrnáctiletého chlapce zjistili záchranáři lehká poranění.

Motocyklistu do nemocnice v Ostravě přepravil vrtulník, další dva zraněné pak sanitní vozidlo do novojičínské nemocnice.

Před dvacátou hodinou pak došlo ke střetu sedmačtyřicetileté motocyklistky s automobilem ve Studénce. S těžkým poraněním dolní končetiny musela být ošetřena a poté předána do další péče ve FN Ostrava.

 

HLEDÁ SE NOVÝ NÁZEV KOMUNITNÍHO CENTRA V KOPŘIVNICI na ulici Francouzské. Po dokončení rekonstrukce zde budou sídlit: Denní stacionář Kopretina, Mateřské centrum Klokan, Nízkoprahový Klub Kamarád, Pobočka městské knihovny a detašované pracoviště odboru sociálních věcí města Kopřivnice. Své tipy a nápady na nový název posílejtedo 23. května 2018 na: www.hledasenazev.cz nebo na e-mail kpss@koprivnice.cz nebo je vhoďte do boxu k tomu určenému v přízemí budovy Městského úřadu.

 

Hejtman Moravskoslezského kraje předal tradiční Ceny za společenskou odpovědnost. V rámci slavnostního večera také vůbec poprvé vyhlásil Osobnost Moravskoslezského kraje. Ocenění získal Luděk Eliáš, který je kromě svého uměleckého působení významným bojovníkem za svobodu. Přežil koncentrační tábor i pochod smrti a o svých zkušenostech předává svědectví, aby připomínal hrůznost totalitních režimů.

Vyhlašovateli Ceny za společenskou odpovědnost jsou Rada Moravskoslezského kraje společně s Radou kvality České republiky. Ocenění si klade za cíl vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro svůj kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa.

Město Kopřivnice získalo v kategorii obcí s rozšířenou působností třetí místo. Firma Brose CZ zvítězila v kategorii firmy nad 250 zaměstnanců.

 

Kopřivnická radnice chystá na příští týden další veřejné projednávání. Jeho stěžejním bodem bude Návrh územního plánu města Kopřivnice.Návrh je k dispozici jak v tištěné podobě na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče, v kancelářích č. 568 a č. 570, tak na webových stránkách města Návrh „nového“ Územního plánu Kopřivnice- duben 2018. Veřejné projednání, při kterém bude návrh představen přímo jeho projektantem a lidé budou moci v rámci diskuze vznést své dotazy a připomínky, radnice naplánovala na středu 23. května v zasedací místnosti zastupitelstva města v desátém patře budovy radnice. Nový Územní plán města bude zveřejněn do 30. května 2018.

 

Kopřivničtí studenti postavili z vlnité lepenky národní knihovnu. Náročnou výzvu 12. ročníku soutěže přijalo 28 škol včetně kopřivnické střední školy. Na vytvoření lepenkového modelu měli studenti čas do 14. května. Do červnového finále postoupí šest nejlepších staveb. Ty pak budou vystaveny v prostorách Klementina. Finále se bude konat 13. června v Zrcadlové kapli Klementina, sídle Národní knihovny České republiky. Budoucí stavaři a stavařky soutěží o ceny v hodnotě 42 000 Kč, z této částky vítězná škola získá cenu v hodnotě 20 000 Kč. Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a Národní knihovnou České republiky.

 

Na středu 16. Května letos připadl tradiční Český den proti rakovině. Nejstarší sbírka na boj se zákeřnou nemocí slavila letos 22. narozeniny. Sbírka, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha, má každý rok jiné téma. Tím letošním jsou Nádory tlustého střeva a konečníku. Tradiční žlutá kytička byla doplněna o stužku v barvě vínové a tu získal každý, kdo věnoval do sbírky minimálně dvacetikorunou. Letos si košíčky s kytičkami a preventivními letáky opět vzali na starost skauti – ti měli 700 kytiček a pionýři – ti si jich připravili 1100. Dárcovské SMS můžete posílat do 31. 10. 2018 ve tvaru DMS KVET 30 na číslo 87 777.

 

Letošní křížovkářská liga pomalu končí. Do soutěže o ceny se mohou zapojit nejen kopřivničtí senioři starší 60 let. V našem městě je možné se registrovat a křížovky vyzvedávat v budově městského úřadu na informacích. I když se někdo ještě nezapojil, stále má do začátku června šanci, protože na místě zájemci dostanou i předchozí křížovky, jen budou mít méně času na vyplnění. Na úspěšné luštitele čeká odměna. A v pátek 16. června v 10 hodin proběhne v 10. patře kopřivnické radnice slavnostní vyhodnocení a losování hodnotnějších cen za účasti náměstka krajského úřadu Jiřího Navrátila a z pořádající organizace Počteníčko Ivan Sekanina.

 

V letošním roce se uskuteční již třetí setkání vedení města Kopřivnice s bezpříspěvkovými dárci krve, které je naplánované na středu 13. června ve Vile Machů. V tomto týdnu byli pozvánkou obesláni dárci, kteří mají za sebou 40, 80, 120, 160, 200 a dokonce 240 odběrů krve nebo plazmy. Protože mohlo v evidenci Červeného kříže dojít k nesrovnalostem, vyzývá radnice touto cestou dárce, kteří dosáhli v loňském roce uvedených odběrů a doposud neobdrželi pozvání, aby kontaktovali do 31. května pracovnici Městského úřadu Kopřivnice Ilonu Mazalovou.

 

Oblíbená sportovně zábavná akce Outdoorové dopoledne na Vanaivanu z cyklu Aktivní senior 2018 je na programu ve Čt 24. 5. 2018, start v 8:30

 

Veřejné projednání změny uzemního plánu můžete navštívit 23. 5. od 16.00 – 10. patro MěÚ.

 

Zajímavý zážitek slibují Taneční koncerty ZUŠ Zdeňka Buriana, po dva dny zaplní kdk -ve středu 23. a ve čtvrtek 24. 5. 2018.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice