18. 5. 2018

 

V rámci probíhající rekonstrukce čtyřproudové silnice D48 dojde v sobotu 19. května a v neděli 20. května k úplné uzavírce části této silnice mezi Příborem a Rychalticemi. Objízdná trasa v obou směrech povedel přes Fryčovice, Brušperk a Krmelín. Důvodem je obnova vodorovného dopravního značení a oprava výtluků.

 

Ve středu 16. května proběhlo v Kapucínském klášteře ve Fulneku slavnostní předání výročních cen soutěže Bílý slon 2017. Originální keramické sošky jsou oceněním za mimořádné chovatelské úspěchy a vybudování zajímavých expozic mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Soutěž se koná již od roku 1994 pod záštitou sdružení Česká ZOO. Do 24. ročníku soutěže se přihlásilo 12 zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) se 42 významnými odchovy. Zoo Ostrava získala jedno ocenění. Pavilon evoluce vyhrál titul v kategorii Přestavba roku.

 

Nenechte si ujít v pátek 18. května od 9.00 hod. možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba a koláčů, uzenin, masa a mnoho dalších tradičních i netradičních výrobků, které můžete sehnat na tradičním farmářském trhu. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

Akce pořádaná v rámci Týden pro rodinu, se uskuteční v pátek 18. května od 16.00 hod. v zasedací místnosti č. 266 v budově radnice. Nutno se přihlásit předem na email: stepanka@foodrestart.cz.

 

Již tento pátek 18. května od 17.00 v Muzeu Fojtství bude zahájena výstava připomínající 70.leté výročí povýšení Kopřivnice na město. Výstava bude probíhat prostřednictvím přehlídky výtvarných děl zachycujících město v různých obdobích. Jediným pojítkem vystavených obrazů je téma „Kopřivnice“. Jedná se o pestrou přehlídku malířů, jejich osobitého vnímání, pojetí a ztvárnění světa, stejně tak použitých technik a stylů. Nedílnou součástí výstavy je také kolekce litografií zobrazující veduty města, které byly velmi oblíbené od padesátých do konce osmdesátých let minulého století, a častokrát byly užívány jako různé pamětní listy a čestná uznání. Jedná se o díla uznávaných výtvarníků Jiřího Drozda, Jana Hrnčárka, Ilji Hartingera, Vladimíra Boháče nebo Josefa Godži. Výstava potrvá od 18. května do 2. září 2018.

 

Současný Izrael ve světle biblických proroctví. V rámci 70. letého výročí založení státu Izrael Sbor Bratrské jednoty baptistů pořádá v pátek 18. května od 17.00 v modlitebně v prvním patře na Náměstí Sigmunda Freuda čp. 4. Přednášet bude Ján Ostrolucký, který je autorem knih Izrael včera a dnes, Izrael a Palestinci, Znamení poslední doby, Symbolika jeruzalémských bran. Více na tel. čísle 605 264 046.

 

Kdo jsi? Kam jdeš? Jaký je tvůj cíl? V pátek 18. května od 17.00 hod. pořádá Divotvůrná Kopřivnice akci s možností seznámení s činností Mezinárodního společenského hnutí AllatRa, jehož prioritou je jednota a přátelství mezi všemi národy na základě kulturních, morálních a duchovních hodnot. Dozvíte se odpovědi na otázky z knih Anastasie Novych: Sensej ze Šambaly, AllatRa. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553.

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice si na pátek 18. května od 17.00 hod. připravili akci, kde budete mít možnost zahrát si nejen deskové ale i karetní hry.

 

Katolický dům Kopřivnice pořádá v pátek 18. Května od 21.00 hod. retro diskotéku v duchu 80. – 90. let po současnost.  Během večera zahraje DJ Honza z Olomouce. K dispozici foto budka.

 

Štramberský Jasoň 2018 –  Kopřivnice – Štramberk. Neváhejte a přijďte již tuto sobotu 18. května podpořit účastníky druhého turistického pochodu Lašskou branou Beskyd. Loni se přihlásilo přesně 1138 účastníků, letos je to skoro 3000. Akce je pouze pro registrované, kdy přihlášky bylo možno zaslat do 13. května 2018. Trasa je rozdělená na 11 tratí o délce od 6 kilometrů po 53 kilometrů. Každý si může vybrat podle svého. A pokud jste se nestihli tento rok přihlásit, určitě budete mít možnost i příští rok.

 

Den se starými technologiemi VII. – Příbor. Přijďte se seznámit v sobotu 19. května od 9.00 hod. v Muzeu a pamětní síňi Sigmunda Freuda se štípáním pazourku, zpracováním kosti i dřeva a úpravou textilních vláken. Pořad přiblíží některé archaické zaniklé rukodělné technologie a je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro rodiny s dětmi.

 

Mezinárodní den muzeí – Hukvaldy. Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 19. května od 10.00 hod. akci s možností navštívení hradního areálu zdarma. Součástí této akce bude slavnostní otevření nové výstavy Šlechtická sídla. Během dne vystoupí Divadlo Bez Střechy s představením Dědictví, Comedia dell´ morte a Židle v čase: 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30 hodin.

 

Všechny malé i velké děti se mohou těšit na tradiční běh Národním sadem. V sobotu 19. května od 9.30 hod. Sraz V Národním sadě ve Štramberku. Soutěžit se bude hned v několika kategoriích, které budou rozděleny podle data narození dítěte. Přihlášky a prezentace v den závodu v budově ZŠ Štramberk od 8.00 hod., nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie.

 

Kapela Devětsil v sobotu 19. května od 19.00 hod. vás přenese do středověku na romantická místa hradů, zámků, jarmarků a zaposloucháme se do starých lidových písní českých, moravských, slezských, francouzských, skotských a italských.

 

Art’s have no limits – Kopřivnice. Od pátku 18. května do soboty 19. května od 16.00 se můžete těšit na výstavu designového betonu místní firmy Towárna a uměleckých instalací v podání Václava Pecha a Petra Čarnoty. Výstavní prostory naleznete na ulici Horní 19/144.

 

Tenisový den v Kopřivnici. V neděli 20. května si město Kopřivnice v rámci Týden pro rodinu připravilo od 9.00 hod. akci Tenis hra na celý život pro každého. Turnaj ve skupinách na jeden set, smíšené čtyřhry (rodič/prarodič + dítě do 15 let). Nutno se přihlásit předem na email: pavla.zrunkova@koprivnice.cz. Od 15.00 hod. se můžete těšit na besedu na téma Možnosti trénování dětí i dospělých v každém věku, co obnáší vrcholový tenis a co tenis rekreační. Obě akce se konají v areálu tenisových kurtů.

 

Štramberská desítka ve Štramberku. Již tuto neděli 20. května od 9.45 hod. se můžete těšit na 38. Ročník silničního běhu. Sraz před tělocvičnou Štramberk.  Soutěžit se bude v několika kategoriích. Délka tratě 10 kilometrů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice