16. 5. 2018

 

Město Kopřivnice zve na slavnostní otevření zrekonstruovaného hřiště u Základní školy 17. listopadu, které se uskuteční ve čtvrtek 17. května v 10 hodin dopoledne. Součástí slavnostního otevření nového sportovního areálu budou atletické závody Pohár Českého rozhlasu.

 

Z důvodu nepříznivého počasí a předpovědi deště, se město Kopřivnice rozhodlo akci Outdoorové dopoledne na Vanaivanu, která se měla uskutečnit ve čtvrtek  17. května přesunout. Náhradní termín byl stanoven na příští čtvrtek, tedy 24. května 2018.

 

Město Kopřivnice a ZŠ A MŠ Motýlek zvou veřejnost ke kulatému stolu na besedu: Sexualita dětí s mentálním postižením 16. května 2018 v 15:00 hodin do zasedací místnosti v 10. patře radnice. Beseda je Určena pro rodiče dětí a absolventů ZŠ a MŠ Motýlek v Kopřivnici a další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti. Besedu povede Kristina Strouhalová – vystudovala sociální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, pracuje jako vedoucí sociální péče a manažer kvality v pobytové sociální službě, soukromě jako terapeut, supervizor a lektor. Podpoře osob s mentálním postižením se věnuje deset let především v oblasti sexuální osvěty a alternativní komunikace.

 

První letošní farmářský trh se bude v centru Kopřivnice konat v pátek 18. května v době od 9 do 16 hodin. K dispozici budou zeleninové či ovocné výpěstky, masné výrobky, uzeniny, tradiční koláče a další výrobky a produkty. Nebude chybět i rozšířená nabídka sadby a sazenic. Radnice, jako organizátor akce, preferuje regionální potraviny a trhy takto organizuje od září roku 2011.

 

V sobotu 19. května se koná druhý ročník štramberského Jasoně, což je turistický pochod pro všechny lidi, kteří chtějí být fit. Akce má ambici být největším turistickým pochodem na Moravě a letos pořadatelé očekávají cca 3 tisíce účastníků, další zájemci mají už pouze týden na registraci. Bude ukončena v neděli 13. května.

 

Oblíbená sportovně zábavná akce Outdoorové dopoledne na Vanaivanu z cyklu Aktivní senior 2018 je na programu ve čtvrtek 17. 5. 2018, start v 8:30.

 

A Týden pro rodinu nabízí i Ochutnávku pokrmů a divadelní pohádka v rámci akce Dětský restaurant day ve čtvrtek 17. 5. 2018

 

Na Kamarádský fotbalový turnaj pro rodiče s dětmi jste zváni vw čtvrtek 17.5. Hřiště ZŠ 17. listopadu15.30 – 18.00

 

Přednáška Petra Vlčka Transformace vědomí v rámci Divotvůrny na il. Kadláčkově Kopřivnice začíná ve čtvrtek 17. 5. V 17 hod.

 

Na Chytrý kvíz zve Music Club Sport. První akce pro aktivní týmy se koná 17. května a pak každý čtvrtek, vždy od 19 hodin.

 

Velká cena Kopřivnice v šachu je výzvou nejen pro kopřivnické hráče v pátek 18. 5. 2018 v DDM

 

Beseda Fit máma se Štěpánkou se koná v pátek 18. 5. 2018 od 16-18 hod na radnici ve 2. patře.

 

Art’s have no limits – to bude Výstava designového betonu místní firmy Towárna a uměleckých instalací v podání Václava Pecha a Petra Čarnoty, v Kopřivnici na Horní 19/144 v Pá 18. 5. 2018 od 16.00 do – So 19. 5. 2018

 

Ve vysílání kabelové televize Kopřivnice jsou novinkou stránky, kde se můžete informovat o aktuálním počasí. Údaje získáváme z nově instalované meteorologické stanice v Kopřivnici. Profesionální meteostanice od firmy DAVIS pomáhá k dalšímu zlepšení informování veřejnosti. Stanice je situována na severozápadním okraji města. Lidem se zobrazují nejen základní informace o teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu, ale senzory zpracovávají a vyhodnocují informace o venkovní teplotě, úhrnu srážek, pocitové teplotě, barometrickém tlaku a rychlosti větru . Tyto základní informace automaticky přenášíme do našeho vysílání VIDEOTEXTu. Podrobnější informace jako náraz a směr větru, rosný bod, relativní vlhkost, intenzitu slunečního svitu a UV index najdete na www stránkách věnovaných počasí v Kopřivnici. Vypočítává a eviduje se zde biometeorologická předpověď, východ a západ Slunce s celkovou délkou dne a krátkodobou předpověď počasí na následujících 6 hodin. Kdo má zájmem o celou škálu hodnot, nejde na www.ktk.pocasi.cz . Zájemci si rovněž mohou zobrazit historii jednotlivých měření. Služba je zatím ve zkušebním režimu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice