14. 5. 2018

 

HLEDÁ SE NOVÝ NÁZEV KOMUNITNÍHO CENTRA V KOPŘIVNICI na ulici Francouzské. Po dokončení rekonstrukce zde budou sídlit: Denní stacionář Kopretina, Mateřské centrum Klokan, Nízkoprahový Klub Kamarád, Pobočka městské knihovny a detašované pracoviště odboru sociálních věcí města Kopřivnice. Své tipy a nápady na nový název posílejtedo 23. května 2018 na: www.hledasenazev.cz nebo na e-mail kpss@koprivnice.cz nebo je vhoďte do boxu k tomu určenému v přízemí budovy Městského úřadu.

 

Slumeko vyšlo vstříc zájmu občanů o prodloužení provozní doby sběrného dvora na ulici Pánské o víkendu. V sobotu 5. května byl poprvé sběrný dvůr otevřen až do 16. Hodin. Pracovní doba je prodloužena pouze pro letní období, tedy do konce října. V zimním období (listopad až březen) pak bude sběrný dvůr otevřen v sobotu jen do 12 hodin. Provozní doba v pracovním týdnu se nemění, otevřeno je od 8 do 18 hodin. Novou možnost přivézt nepotřebné věci do sběrného dvora v sobotu odpoledne napoprvé využilo cca 10 občanů, kteří přivezli trávu a velkoobjemový odpad.

 

Kabelová televize Kopřivnice připravuje v souvislosti s podzimními komunálními volbami tradiční speciály. Bude se jednat o tři typy pořadů, které v průběhu června zahájí Souhrny. Do nich jsme pozvali zástupce politických subjektů, které byly zvoleny do zastupitelstva v posledních volbách a budeme s nimi hodnotit uplynulé více než 3 a půl leté období. Dalším pořadem bude Interview, které odvysíláme v průběhu září. Do nich pozveme všechny politické subjekty, které se budou ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách a budeme s nimi probírat jejich programy a priority. Posledním pořadem bude společná diskuze všech lídrů, kterou začneme vysílat týden před termínem podzimních voleb. Budeme rádi za Vaše podněty, dotazy a témata, která by vás zajímala. Piště či volejte na uvedené kontakty.

 

Volební speciály v KTK v roce 2018

V plánu tři typy pořadů:

1 – Souhrn – tři díly vždy se třemi politickými subjekty,

které byly v roce 2014 zvoleny do zastupitelstva – pořadí určil los.

(Vysílání plánováno v průběhu června)

 

2 – Interview – diskuze s moderátorem nad programem a prioritami

s každým politickým subjektem zvlášť.

(Vysílání plánováno v průběhu září)

 

3 – Závěrečná beseda – za účasti lídrů všech politických subjektů

kandidující v roce 2018 do zastupitelstva.

(Vysílání plánováno v říjnu)

Vaše podněty, dotazy a témata k volbám nám můžete psát na e-mail studio@ktk.cz nebo volat na tel. 595 179 140.

 

Ještě letos by se mohla začít stavět dálnice D48 od Bělotína po Rybí. Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlasné stanovisko se studií EIA ke stavbě dálničního úseku D48 od Bělotína po Rybí. Záměr představuje rekonstrukci stávající směrově nedělené čtyřpruhové komunikace I/48 bez zpevněných krajnic na čtyřpruhovou komunikaci směrově rozdělenou s krajnicemi a fyzickým oddělením protisměrných jízdních pruhů středním dělicím pásem. Stavba nového dálničního úseku má navázat na již rozestavěnou rekonstrukci někdejší „silnice smrti“ mezi Rychalticemi, Příborem a Rybím. Jde o silnici, na níž před instalací středových lanových svodidel tragicky zahynulo několik řidičů. Plány prošly v únoru aktualizací, a stavět by se mělo začít letos v prosinci. Trasa bude mít celkem 17,3 kilometru, třináct mostů a čtyři mimoúrovňové křižovatky. Náklady se přiblíží čtyřem miliardám korun.

 

Pokud zrovna nemáte co číst a nebo se jen nemůžete rozhodnout, máme pro vás tip. V městské knihovně totiž až do konce května probíhá originální akce Rande naslepo s knihou. O co jde? Pro čtenáře jsou připraveny knihy s neprůhlednými obaly, až doma tak zjistíte, co jste si to vlastně půjčili. Můžete se tak dostat i ke knihám, které by vás nikdy ani nenapadlo si půjčit. První zkušenost už získali v knihovně březnu, kdy podobná akce byla určena pro děti. Vybrat knihu si můžeze tří kategorií – romantické, napínavé a žánrové neutrální. To je jediná nápověda, zbytek bude překvapení.

 

Festival Colours of Ostrava si poprvé užijí i lidé, kteří nic neslyší. Červencový multižánrový festival Colours of Ostrava navštěvují každý rok stovky tělesně postižených lidí včetně vozíčkářů. Letos poprvé se tam chystají také lidé s postižením smyslů. Hudbu sice neuslyší, ale mohou ji vnímat tělem prostřednictvím vibrací. Texty písní při některých koncertech budou letos poprvé tlumočeny do znakového jazyka. A totéž slíbil pořadatel festivalu při zahajovacím projevu i některých přednáškách. Části přednášek se zúčastní také přepisovatel a jím psaný text se bude promítat na plátně. Přepis pomůže hlavně lidem, kteří ztratili sluch až v průběhu života. Kromě tlumočníků do znakového jazyka či přepisovatelů mluveného slova bude k letošním novinkám festivalu patřit například praktická příručka v Braillově písmu obsahující základní informace pro nevidomé, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén a také speciální 3D model auly Gong.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve na výstavu prací žáků výtvarného oboru První SZUŠ MIS music o.p.s. Kopřivnice Není hlava jako hlava. VERNISÁŽ PROBĚHNE V PONDĚLÍ 14. KVĚTNA V 16:30.

 

Na Manželské rande jste zváni do katolického domu v Út 15. 5. 2018 v rámci akce Týden pro rodinu / 17.00 – 19.00

 

Centrum Balsamina chystá přednášku Zdravá záda a správná chůze po celý život ve středu 16. 5. 2018 / 16.00 – 18.00

v rámci akce Týden pro rodinu.

 

Kulturní dům Příbor zve na recitál básníka, písničkáře a humoristy Josefa Fouska ve středu 16. 5. 2018 17:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice