11. 5. 2018

 

Na 14 dní od 9. 5. 2018 do 22. 5. 2018 bude jeskyně Šipka ve ŠTRAMBERKU uzavřena z důvodu natáčení pohádky „Když draka bolí hlava“.

 

Do Kopřivnice opět zavítá naše plochodrážní špička, aby zde v neděli 13. května bojovala o body do mistrovství republiky jednotlivců. Poprvé od loňské obnovené premiéry se představí i naše jednička Václav Milík. Loňský vítěz zlaté přilby, bronzový v ME, který už okusil i stupně vítězů v Grand prix, zatím na 480metrů dlouhém a rychlém oválu nestartoval. Při jeho kvalitách, které prokazuje i v polské extralize v barvách Sparty Wroclaw, by to neměl být pro něj problém.Cestu k titulu mu budou chtít ztížit i další. Především obhájce titulu zkušený Josef Franc, který je na severu Moravy jako doma, loni tu slavil i titul na dlouhé dráze. Že to „Pepemu“ jede, dokazuje i vítězství v prestižním Prague Open na úvod sezóny. Na svou šanci ale budou číhat i další. Mladý Eduard Krčmář se letos stal překvapivě lídrem polského Gniezna, s nímž postoupil z druhé do první ligy. Zdeněk Holub se prozměnu stal vítězem mezinárodního mistrovství Slovenska. Ale nezapomínejme ani na střední generaci. Hynek Štichauer byl v Prague Open druhý a s Francem se chystá na seriál GP na dlouhých a travnatých drahách, Matěj Kůs se zase úspěšně vrátil do britské ligy.

 

Nový Jičín pořádá mistrovství světa veteránů v in-line hokeji. Na zdejším zimním stadionu se utkají týmy z deseti zemí. Světový šampionát odstartuje slavnostní ceremoniál 14. května v 18:00 hodin. O držiteli zlaté medaile se rozhodne ve finálovém zápase v sobotu 19. května v 16:30 hodin. Diváci budou mít vstup na všechna utkání zdarma. Pořadatelství mimořádné sportovní události se podařilo pro Nový Jičín zajistit úspěšnému místnímu klubu IHC Nový Jičín, který hraje již čtvrtou sezónu nejvyšší domácí soutěž extraligu. V letech 2016 a 2017 získal bronzové medaile za 3. místo. Na mistrovství světa hráčů nad 45 let přijedou do Nového Jičína dlouhodobě nejúspěšnější země v in-line hokeji, tedy USA, Francie, Itálie a nebude chybět zastoupení ani naší republiky. Týmy budou rozdělné do dvou skupin po pěti podle umístění na loňském šampionátu v Itálii. Čtyři nejlepší z obou skupin postoupí do vyřazovací části zahrnující čtvrtfinále, semifinále a finále. Vyřazené týmy budou hrát o konečné umístění. Případné čtvrtfinálové a semifinálové zápasy českého týmu jsou naplánovány na 17:30 hodin, aby byly časově dostupné divákům.

 

Vila Machů v pátek 11. května od 20.00 hod. pořádá hudební večer v podání kytarového dua Rudy Horváta a Radima Přidala. Zazní instrumentální úpravy populárních písní, ale také jazzové standarty i autorské skladby, to vše s osobitým rukopisem obou kytaristů a úctou k hudebním vzorům, jakou jsou Bill Frisell či Pat Metheny.

 

Kulturní dům Příbor si na pátek 11. května od 17.00 hod. přichystal již druhou přednášku z cyklu Na cestě poznání. Tentokrát je přednáška zaměřená na člověka z pohledu pěti aspektů a to biologický, psychologicky, sociální, spirituální a energetický. Přednáší Michaela Fialová, spoluautorka knihy Proč a jak psychosomatika funguje. Prodej vstupenek v obchůdku Viktorina Luca u farního kostela v Příboře.

 

V sobotu 12. května od 8.30 hod. pořádá Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice tradiční sportovní hry. V prostranství před KDK vystoupí například Městský dechový orchestr Kopřivnice, Country skupina Kondoři. Soutěžit se bude v hodu oštěpem, vrh koulí, hod granátem, střelba ze vzduchovky, šipky, slalom a mnoho dalších.

 

Již tuto sobotu 12. května se můžete těšit na putování po stezkách hradu hukvaldského aneb s průvodci do temnoty středověku. Hrad Hukvaldy otevře své brány návštěvníkům v 10.00 hod. Během dne jsou připraveny ukázky středověkých zbraní, výuka lukostřelby i středověké tance.

 

Sad dr. Edvarda Beneše se v sobotu 12. května od 9.30 hod. promění v prostor, kde si budete moci vychutnat kávu, fair trade čaje, bufet, mini farmářský trh atd. Pro děti jsou připraveny dílničky, pro dospělé zase jóga s Magdou. V případě nepříznivého počasí v Lašském muzeu.

 

Muzeum Fojtství pořádá v sobotu 12. května od 9.00 hod. malování ke Dni matek enkaustickou metodou. Enkaustika je starověká malířská technika malování horkým voskem vhodná pro každého. K enkaustickému malování nejsou nutné umělecké znalosti a dovednosti.

 

Jarní koncert u příležitosti 70. výročí povýšení Kopřivnice na město. Katolický dům Kopřivnice pořádá v sobotu 12. května od 18.00 hod. v Katolickém domě koncert Pěveckého sdružení Kopřivnice a Dechového orchestru mladých Jistebník.

 

V sobotu 12. května od 10.00 hod. si lanové centrum Vanavian připravilo setkání všech lezců a příznivců výškových překážek Kopřivnický Chyták a otevírání lanového centra. Soutěžit se bude ve skupinách (4 členné) na čas (štafeta) a jednotlivci. S sebou něco k jídlu, sportovní oblečení, sedáky a lezečky. Od 13 hodin otevírání sezóny i pro nezávodníky, vstupné zdarma.

 

Odbor českých turistů Hukvaldy pořádá v sobotu 12. května 37. ročník pochodu s názvem Po zarostlém chodníčku. Registrovaní účastníci pochodu obdrží registrační list s popisem a trasou pochodu, který je zároveň vstupenkou pro bezplatný vstup na hrad Hukvaldy v den pochodu. Trasa vede z Hospůdky na koupališti na hrad Hukvaldy a dále oborou do Měrkovic, následně přes areál Na mlýně na vrch Kubánkov, kde bude zajištěno občerstvení. Z Kubánkova přes Babí horu zpět do Hospůdky na koupališti.

 

Rodinné systémy a dynamika vztahů – další z přednášek v rámci Divotvůrny v Kopřivnici je naplánovaná na sobotu 12. května, od 14.00 hod. na ulici Kadláčková 553. Přednáška Ivety Havlové bude zaměřená na skrytou dynamiku vztahů.

 

Den matek v Příboře. V sobotu 12. května od 16.00 hod. v Piaristické zahradě se všechny maminky, babičky můžou těšit na oslavu ke Dni matek. Během odpoledne vystoupí recitál v podání žesťového kvintetu.

 

Určování ptáků podle zpěvu. V sobotu 12. května od 6.15 hod. se můžete těšit na akci, kde budete mít možnost vyzkoušet si určování ptáků podle zpěvu. Sraz účastníků před Základní školou Emila Zátopka v Kopřivnici. Dovíte se nejen, jací Vám zpívají při cestě do práce či školy, ale i mnoho ptačích zajímavostí. Akce bude probíhat formou vycházky. Vycházka bude zaměřená na pozorování ptáků a jejich určování v různých biotopech, především podle zpěvu. Pro účastníky bude zdarma připravena nabídka ornitologického propagačního materiálu. Doporučená výbava: oblečení a obuv do přírody podle aktuálních povětrnostních podmínek (akce se koná za každého počasí), dalekohled (foťák), klíč k určování ptactva, svačina.

 

Již tento víkend od soboty 12. května do neděle 13. května se můžete těšit na tradiční štramberskou pouť. Jako každý rok najdete na pouti vše, co k tradiční pouti patří plno atrakcí pro děti i dospělé, jídlo, pití, stánky, ve kterých si budete moci zakoupit řadu tradičních i netradičních výrobků.

 

Den se včelaři. V neděli 13. května město Kopřivnice připravilo pro všechny malé, velké děti i dospělé hned několik akci. První z nich Poznej život včelaře, budete mít možnost namalovat si svůj vlastní medový perníček. Akce začne v 10.00 hod. Další akce Jak to chutná od včel, přednáška s možností výroby svíčky z včelího vosku. Začátek v 16.00 hod. A poslední akce Víno a medovina jsou příbuzné, začne v 19.00 hod. Všechny akce se uskuteční ve Včelnici na ulici Husová 355.

 

Katolický dům Kopřivnice pořádá v neděli 13. května od 15.00 hod. přednášku s Albertem Reyesem Píasem, autorem knihy Já, Bůh a Fidel. Přednáška bude zaměřená na povídání o Kubě a jeho knize.

 

JOGA JAM, Kopřivnice. V neděli 13. května od 10.00 hod. na ulici Kadláčková 553 se můžete těšit na lekci přirozeného navazování jednotlivých jógových pozic. Lekce trvá 90 minut, po celou dobu vás budou cvičením provázet dvě lektorky Jana Vykoukalová a Kristýna Kolovratová.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice