1. 7. 2016

 

KTK PŘEJE PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ PRÁZDNIN.

 

Souhrn událostí a akcí z našeho města nabízí 23. vydání Kopřivnického magazínu, s premierou 1. 7. 2016. Zamíříme na tenisové kurty, kde vzniklo nové graffiti, na poslední zvonění a kopřivnické koupaliště. V okolí nabídneme štramberský krpál a nový sportovní areál v Rybí pro hraní fotbalgolfu. Následují aktuality z KTK, losování vstupenek na Horečky fest a zprávy z radnice. Poté ožije Pepa Smolík a jeho rodina v kulturním domě. Na Vaši návštěvu čeká nová výstava fotografií na Fojtství. Ve sportu úspěchy taneční skupiny Thara, bratři Procházkové a jejich minikáry, Tatra cup a další sportovní výsledky. V závěru jsou připravena v kalendáriu 4 výročí.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Jde o byt 1+1 o celkové ploše 40 m2 (1 pokoj, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, sklep) na adrese Alšova 1142. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 30 000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31. 8. 2016. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 25.07.2016 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

LICHNOVSKÝ BĚH PEPA „BĚHÁME SRDCEM“. Jednota Orel Lichnov zve všechny sportovně založené amatérské neregistrované nadšence v sobotu 2. července k prostranství před kostelem od 8.00 hodin (registrace), kde se uskuteční druhý ročník běhu jednotlivců. Závodní trať je vedena okolím Lichnova s nádherným výhledem na beskydské panorama. Čeká vás pohyb, euforie a čirá radost z běhu. Letos jsou připraveny běžecké tratě o délce 6 km a 18 km. Obě tratě jsou po zpevněné polní cestě a částečně také po asfaltu. Trasy jsou vedeny mírně vlnitým terénem.

  • Trať 6 km má převýšení 200 m a můžete si ji detailněji prohlédnout zde https://mapy.cz/s/tCnY
  • Trať 18 km má převýšení 650 m a můžete si ji detailněji prohlédnout zde https://mapy.cz/s/tCst

Pro ty, kdo si ještě nebo už netroufnou na běh, je nachystána alternativa – chůze a mohou si 6 km trasu projít. Start bude v 8.30 hodin. Letos v rámci běhu budou moci běžet i děti. Start bude v 10.00 hodin. Trasa bude přizpůsobena věkovým kategoriím dětí. Část startovného půjde na malou Elišku Němcovou z Lichnova, která je po mozkové obrně. Vstupné 100 Kč. U startu bude i pokladnička, do které bude moci přispět na Elišku. Běh se koná za každého počasí. Více informací a registraci naleznete na www.orellichnov.cz

 

POULIČNÍ HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ. Město Příbor pořádá v sobotu 2. července v prostorách piaristické zahrady od 9.30 do 11.30 hodin pouliční hudební vystoupení. Přijďte si poslechnout mladé muzikanty. Pro malé účastníky je připraven kvíz, za který si mohou odnést malý dárek. Více informací na www.pribor.eu nebo v informačním centru Příbor.

 

MOTORKÁŘSKÉ ODPOLEDNE. AMK PD Kopřivnice pořádá v sobotu 2. července od 13.00 hodin závody JAWA a ČZ, Fichtl a Kozí dech. Těšit se můžete na střelnici, veterány, ukázky leteckého modelářství a za dobrého počasí přistání paraglidingistů a jiné. Vstupné dobrovolné a na vlastní nebezpečí. Tréninky začínají v 11.00 hodin. Více informací na tel. čísle 774 667 033.

 

VZPOMÍNKOVÝ KONCERT. Dechový orchestr mladých a město Příbor zvou všechny v sobotu 2. července na Vzpomínkový koncert dechového orchestru k nedožitým 80. narozeninám Ludvíka Demla. Koncert se uskuteční v 15.00 hodin v amfiteátru městského parku. Zároveň proběhne ve 14.00 hodin v prostorách chodeb městské knihovny vernisáž fotografií Ludvíka Demla.

 

STRAŠIDLA NA HRADĚ – VEČERNÍ PROHLÍDKA. Hrad Hukvaldy zve malé i velké odvážlivce v sobotu 2. července na večerní sjezd strašidel, bubáků a dalších bytostí. Tradiční oblíbená akce zejména pro zlobivé děti. Těšit se můžete také na katovnu a noční rytířské vystoupení. Více informací na www.hradhukvaldy.eu.

 

PROMENÁDNÍ KONCERT. Město Štramberk pořádá v neděli 3. července od 15.30 hodin v Národním sadu promenádní koncert. Na cyklu promenádních koncertů, v rámci Štramberského kulturního léta aneb Bavíme se rádi, vystoupí netradiční cimbálová muzika CM Poštár. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná. Vstupné dobrovolné.

 

Nový indietronic projekt přiveze Alex Kelman do čajovny MANDALA v neděli 3. červenec ve 20:00

 

5. července se na Sýkorci koná pobožnost od 10 hodin k oslavě cyrilometodějského svátku a následované zábavným odpoledne pro rodiče a děti.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice