4. 7. 2016

 

Ukázky tradičních řemesel můžete shlédnout na Zvonečkovém jarmarku

Setkání hrnčířů, keramiků, dráteníků společně s ukázkami tradičních řemesel s možností zakoupení si ručních výrobků a keramické a tvůrčí dílny pro děti a jejich rodiče – to vše si budete moci užít na Zvonečkovém jarmarku ve Valašském muzeu v přírodě o svátcích.

Program:

úterý 5. 7. 2016

od 13.00 Folklorní soubor RUSAVA z Bystřice pod Hostýnem

od 16.00 středověká hudba REBULE

středa 6. 7. 2016

od 12.00 Valašský soubor ZÁVRŠAN z Nedašova

od 16.00 kapela historických nástrojů RukyNaDudy

Po oba dny od 10.00 do 14.00 hraje gajdošská muzika Josefa Paculy.

 

Souhrn událostí a akcí z našeho města nabízí 23. vydání kopřivnického magazínu, s premierou 1. 7. 2016. Zamíříme na tenisové kurty, kde vzniklo nové graffiti, na poslední zvonění a kopřivnické koupaliště. V okolí nabídneme štramberský krpál a nový sportovní areál v Rybí pro hraní fotbalgolfu. Následují aktuality z KTK, losování vstupenek na Horečky fest a zprávy z radnice. Poté ožije Pepa Smolík a jeho rodina v kulturním domě. Na Vaši návštěvu čeká nová výstava fotografií na Fojtství. Ve sportu úspěchy taneční skupiny Thara, bratři Procházkové a jejich minikáry, Tatra cup a další sportovní výsledky. V závěru jsou připravena v kalendáriu 4 výročí.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Jde o byt 1+1 o celkové ploše 40 m2 (1 pokoj, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, sklep) na adrese Alšova 1142. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 30 000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31.08.2016. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 25.07.2016 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Letos jak řidiče tak pěší nečeká v letních měsících mnoho omezení kvůli stavbám či rekonstrukcím. Přes léto se projekčně připravuje několik projektů a stavební práce budou pravděpodobně zahájeny na podzim. Největší omezení je plánováno při rekonstrukci části ulice Štramberské. Doposud na tuto akci probíhá výběrové řízení. Prozatím byli navrženi 2 dodavatelé na vyřazení ze soutěže. Kdo ze zbylé trojice uchazečů zakázku získá, bude známo v průběhu letních prázdnin. Samotná stavba by tak měla být zahájena nejdříve začátkem září. V rámci dopravy se plánuje řízení semafory a svedení aut do jednoho pruhu. Nejprve se bude řešit úsek od katolického domu po ulici P. Nerudy. Dalšího omezení, ale až na podzim se dočkají především pěší. V posledním čtvrtletí letošního roku by se mělo začít s opravou lávky přes železniční trat poblíž tzv. myší díry. Pro tuto akce se nyní připravuje projektová dokumentace. V současné době probíhá první část rekonstrukce vestibulu zimního stadionu. A v průběhu letních prázdnin dojde i na opravy škol a školek a některých bytových domů v majetku města. Větší akcí bude rekonstrukce zahrady při MŠ v Mniší a v až v příštím roce revitalizace dvou mateřinek na ulicích Francouzská a Jeřabinka. Mělo by dojít i na zateplení DDM a projekčně se nyní připravují školky na ulici Záhumenní a I. Šustaly.

 

V České republice a na Slovensku ukončil 30. 6.2016 své vysílání placený kanál Universal Channel, zaměřený na seriály a filmy. Konec Universal Channel na českém a slovenském trhu přichází z rozhodnutí provozovatele stanice. Kabelová televize Kopřivnice na místo tohoto programu zařadí program s podobnou náplní a zaměřením  – program Film Box. Tento program je potřeba na vašich přijímačích naladit.

FilmBox je česká televizní stanice, která vysílá výhradně filmy, exkluzivní české a slovenské televizní premiéry. Distribuční společnost SPI vysílá v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku, její filmová základna obsahuje na  1300 filmů. Na červenec připravuje KTK  do programové nabídky další balíček, kde si diváci budou moci vybrat z dalších 14 filmboxových programů.

 

FixPro a Kabelová televize Kopřivnice společně s televizní stanici Nova Sport připravilo jedinečnou reklamní akci pro své zákazníky: možnost sledovat vysílání televizních programů Nova Sport1 a Nova Sport2 volně. Budete mít možnost sledovat nejen zápasy Wimbledonu, ale i seznámit se s programovou náplní těchto dvou českých sportovních kanálů. Propagační akce bude probíhat po dobu trvání Wimbledonu 2016.

 

Soutěž KTK o 4 x 2 lístky na Horečky fest- 9. 7. 2016, 12:00, Areál na Horečkách, Frenštát pod Radhoštěm.

Správná odpověď na otázku: Na festivalu vystoupí:

A / Ewa Farna

B / Lo Hrůzová

C / Helena Zeťová

 

Lístky vyhrávají:

  1. Martin Libiš
  2. Soňa Žižkovská
  3. Jana Svobodová
  4. Michal Raška

Vstupenky jsou připraveny k převzetí v redakci televizního studia KTK na ulici Záhumenní do 8. července 2016

Info: 595 179 140, studio@ktk.cz

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice