6. 7. 2016

 

Akce Někdo ven? také letos zabaví mladé lidi z Kopřivnice. Osm prázdninových čtvrtků bude v Kopřivnici o letošních prázdninách patřit akci Někdo ven? Po loňském úspěchu město nabídne mladým lidem další bohatou nabídku letních zážitků a aktivit. Nenuďte se a neseďte doma! Tak zní hlavní myšlenka prázdninového projektu kopřivnické radnice, který se snaží zajistit letní aktivity pro kopřivnickou mládež. V letošním roce se uskuteční v pořadí druhý ročník, který nabídne všem, jež chtějí něco prima prožít, necelou desítku zábavných aktivit. Projekt Někdo ven? odstartuje ve čtvrtek 7. července aktivitami v parku Edvarda Beneše. Na akci nazvanou Warm up postupně naváže street basketball v centru Kopřivnice, disgolfový dýchánek s míchanými drinky opět v parku a další akce ve skautském centru Vanaivan a koupališti. Účast na akcích je zdarma, s výjimkou výjezdové akce do aquaparku v Ostravě. Na závěr bude srpnový koncert slovenského zpěváka Martina Haricha v centru města.

 

Návrh jízdního řádu drážní dopravy na období 2016/2017 na území Moravskoslezského kraje lez připomínkovat.

Připomínky ke zveřejněnému návrhu jízdního řádu drážní dopravy na období 2016/2017 na území Moravskoslezského kraje lze uplatnit na odboru dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

telefon: 595622770,e-mail: jizdni.rady@msk.cz

Návrh jízdního řádu drážní dopravy 2016/2017 (formát pdf, velikost 34929 kB)

 

Na Pustevnách se bude pomáhat handicapovaným. Pohybem. Od úterý 5. do pátku 8. července vždy od 10 do 18 hod. může každý pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní. Jak můžete pomoci? Stačí vyrazit s přáteli či rodinou na výlet na Pustevny. V rámci poutě sv. Cyrila a Metoděje, kterou každoročně navštíví tisíce lidí, tam bude umístěna speciální brána. Birell motivuje k aktivnímu trávení volného času, a proto za každého, kdo projde touto branou, věnuje 5 Kč na sportovní vybavení pro vybrané handicapované, kteří chtějí být opět aktivní.

 

Ukázky tradičních řemesel můžete shlédnout na Zvonečkovém jarmarku

Setkání hrnčířů, keramiků, dráteníků společně s ukázkami tradičních řemesel s možností zakoupení si ručních výrobků a keramické a tvůrčí dílny pro děti a jejich rodiče – to vše si budete moci užít na Zvonečkovém jarmarku ve Valašském muzeu v přírodě o svátcích.

Program:

středa 6. 7. 2016

od 12.00 Valašský soubor ZÁVRŠAN z Nedašova

od 16.00 kapela historických nástrojů RukyNaDudy

Po oba dny od 10.00 do 14.00 hraje gajdošská muzika Josefa Paculy.

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu státního svátku proběhne svoz popelnic v části obce Vlčovice a na ulici České až ve čtvrtek 7. července.

Svoz bioodpadu bude zajištěn ve čtvrtek 7. července na těchto ulicích: Sportovní, Jarní, Pod Bílou horou, Sluneční, Sadová, Na Drahách, Francouzská, Severní, Na Pinkavce, Příborská, Dolní, Na Luhách, Mírová, 1. května, Dělnická, Čs. armády, Štefánikova, Česká, Kadláčkova, Obránců míru, K Pasekám, Moravská, Západní a Nádražní. Žádáme občany, aby včas přistavili své nádoby pro svozovou techniku.

 

Speciální protetiku na míru využilo v Nemocnici Nový Jičín během prvního roku několik desítek dětí i dospělých

Speciální pomůcky vyrobené na míru dle individuálních potřeb si mohou nejen dospělí ale i děti nechat vyrobit v Nemocnici Nový Jičín, která je členem skupiny AGEL. Během prvního roku, kdy nemocnice možnost spolupráce s odborným protetikem nabízí, využily jeho služeb již desítky pacientů, přičemž řada zájemců přijíždí i ze vzdálenějších míst v kraji. Nemocnice Nový Jičín totiž jako jedna z mála v kraji zprostředkovává protetiku vytvářenou na míru i pacientům se zcela specifickými potřebami a obtížemi.

Na rehabilitační oddělení nemocnice ambulantně docházejí děti s většími či menšími poruchami pohybového aparátu, s narušeným psychomotorickým vývojem, mentálním postižením nebo vrozenými vadami, ale také dospělí pacienti se širokým spektrem diagnóz, využívající péči protetika. Protetické pomůcky těmto lidem pomáhají jednak při rehabilitaci, k usnadnění cvičení a zefektivnění fyzioterapeutické péče, ale také v běžném životě. Mnohdy pouze díky těmto pomůckám mohou být pacienti do jisté míry soběstační. Protetik přitom dovede na míru vyrobit například ortézu, korzet, popruhy pro korekci držení těla, ale třeba i zcela unikátní pomůcku, která není běžně v nabídce. Externí protetik Libor Cypris, DiS., se kterým nemocnice spolupracuje, je také fyzioterapeutem, díky čemuž dobře rozumí problematice a dovede vyrobit pomůcku pro dítě i s komplikovaným problémem pohybového aparátu. Výroba pomůcek je navíc ve většině případů zcela či z velké většiny hrazena pojišťovnou, takže je tato služba dostupná všem. Spolupráce s odborným externím protetikem probíhá prostřednictvím primáře rehabilitačního oddělení Nemocnice Nový Jičín MUDr. René Venose a fyzioterapeutů. Specialista na protetiku přijíždí do Nemocnice Nový Jičín každý měsíc, přičemž s pacienty, pro které pomůcky vyrábí, vždy konzultuje jejich zdravotní stav a samozřejmě také měří jejich tělesné proporce. Výroba pomůcek pak trvá řádově týdny. 

 

Jízdní řád druhé ligy odhalen. Na východě se bude hrát pětikolově. Třetí nejvyšší soutěž zná hrací termíny a modely jednotlivých skupin. Pořádně rušno bylo po odstoupení Břeclavi a Karviné především na východě, kde zbývající devítka členů na poslední chvíli hlasovala o změně herního systému. Zatímco skupiny Západ a Střed se budou hrát čtyřkolově, Východ se netradičně sehraje na pět kol. Start nové sezony je naplánován shodně na sobotu 14. září 2016.

 

V pondělí 27. června proběhlo tradiční ocenění žáků devátých tříd, kteří základní školu opouští s vyznamenáním. Nejvíce žáků s vynikajícím prospěchem bylo ze Základní školy Alšova, kde vyznamenání získalo celkem 14 deváťáků, z toho devět bylo z 9. B, ve které působila jako třídní učitelka Dana Holubová. Třináct vyznamenaných bylo ze ZŠ E. Zátopka a opět devět žáků navštěvovalo 9. B, kterou vedla Iva Kubátková. Po pěti vysvědčeních s vyznamenáním zaznamenali deváťáci ze ZŠ dr. Milady Horákové a 17. listopadu. Tři vyznamenané měla škola sv. Zdislavy a Floriána Bayera. Všichni žáci se kromě gratulace od místostarostů Kopřivnice, ředitele své školy a třídního učitele dočkali také praktického dárku v podobě USB flashdisků.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice