8. 7. 2016

 

Vedení společnosti Brose CZ a zástupci odborové organizace ZO OS KOVO po dlouhém vyjednávání uzavřeli dohodu o Kolektivní smlouvě, která vstupuje v platnost 1. července 2016. Zaměstnancům v první tarifní třídě v 15 směnném provozu, kteří odpracují dva víkendové přesčasy měsíčně, do června 2018 vzrostou mzdy o více než 16 %. S platností od 1. července 2016 dochází ke zvýšení mzdových tarifů o 3 %. Od 1. července 2017 pak dojde k dalšímu navýšení mzdových tarifů minimálně o 3 %, kdy bude zohledněna výše inflace za první až pátý měsíc 2017 a případné navýšení základních mezd v regionu. „Vedení společnosti svým podpisem stvrdilo, že po dobu následujících 2 let zvýší svým zaměstnancům základní mzdu minimálně o 6 %. Tímto velkým závazkem našim více než 3 500 spolupracovníkům dáváme jistotu, že tady následující dva roky budeme, budeme vyrábět a budeme vydělávat,“ uvedl k ujednání Petr Kulík, ředitel lidských zdrojů a prokurista společnosti Brose CZ. 

 

Osvěžte se tmou v Kavárně POTMĚ. Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, zaparkuje 8. a 9. července u OC Forum Nová Karolina. Otevírací doba je 10.00-20.00, s přestávkou mezi 13.00–13.30. Návštěvou kavárny přispějete do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Vstupné do Kavárny POTMĚ stojí 140 Kč, v ceně je zahrnut kromě nevšedního zážitku jeden nápoj, hrneček se světluščím logem a světluščí button na památku. Výtěžek ze vstupného, z prodeje rukodělných výrobků od nevidomých a sbírkových předmětů Světlušky před kavárnou putuje do sbírky, aby dál podporoval nevidomé a lidi s těžkým zrakovým handicapem na cestě k samostatnějšímu životu. Na každém stole v Kavárně POTMĚ jsou pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Jak se jim to povedlo, zjistí až zpátky na světle před autobusem, kde čeká na vyzkoušení zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.     

 

XXIII. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL JANÁČKOVY HUKVALDY. Od pátku 8. července až do neděle 10. července si můžete přijít poslechnout koncerty v rámci hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy:

  • V pátek 8. července ve městě Příbor, v kostele sv. Valentina se od 18.00 hodin uskuteční komorní koncert „Vita Caroli“ k 700. výročí narození Karla IV.
  • V sobotu 9. července v Hukvaldské oboře, amfiteátru zazní ve 20.00 hodin Mozartova Malá noční hudba.
  • V neděli 10. července opět v Hukvaldské oboře, amfiteátru zazní od 18.00 hodin závěrečný koncert festivalu. Těšit se můžete na Lašské, slezské či moravské lidové tance a texty v podání slovenských hostů

Expedice Apalucha ve Štramberku – 8. 7. 2016, Restaurace Stará škola, Náměstí 18, Štramberk. Koncert skvělé pop rock blues beatové kapely z Opavy.

 

Super letní Open párty v areálu Restaurace Na koupališti s DJ STOUPou a s klukama DJ z Majnlu v pátek 8. 7. 2016.

Bude pařák, bude bar, skvělá nálada a super letní párty pod širákem Vás dostane do pořádného letního tranzu!

Během párty při vstupu drinky zdarma, neonové světla, lejzry a náramky to jistí! ZAČÁTEK 21:00. HOLKY DO 22:00 VZTUP ZDARMa.

 

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni hostí koncert kapely Fleret v pátek 8. července ve 20:00, o den později od 9 do 18 hodin se v amfiteátru chystá 20. ročník setkání lidových řezbářů Hejův nožík 2016.

 

ŠTRAŠIDELNÝ BÁL. Město Štramberk ve spolupráci s divadelními soubory Pod věží, Kotouč, Dětským a studentským divadelním souborem, Kulturní komisí města Štramberk a dalšími, zve všechny, kteří chtějí prožít netradiční večer, na noční otevření hradu Štramberk. Na hrad nechť přijdou ti, kdož budou chtít o čarovné noci až do kuropění bdít. Celé hradní nádvoří, promění se v tajuplný sál. Čeká vás výškovné, strašení v hladomorně, občerstvení, no prostě vše co možnosti a okolnosti dovolí. Akce se koná v sobotu 9. července od 19.00 do 23.00 hodin v areálu hradu.

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA SLEZAN. Jste-li příznivci cimbálové muziky, tak neváhejte a vydejte se v sobotu 9. července na hrad Hukvaldy. V hradní kapli sv. Ondřeje vystoupí ve třech hodinových blocích CM Slezan z Českého Těšína. První hudební vystoupení proběhne od 11.00, druhé od 14.00 a poslední vystoupení od 16.00 hodin.

 

Užijte si Fajne léto! Vydejte se na stezku plnou technických památek po celém Moravskoslezském kraji.

Tradiční akce Fajne léto přináší tu nejlepší zábavu pro vás i vaše děti. Můžete se těšit na  soutěže, zábavná představení a další aktivity. Čekají na vás také známé osobnosti ze světa kultury. V rámci akce můžete soutěžit o zajímavé ceny, stačí jen navštívit některou z industriálních památek na Technotrase.

  1. 7. 2016 Úzkokolejná dráha Třemešná – Osoblaha          

 

PROMENÁDNÍ KONCERT. Kulturní dům Kopřivnice zve v sobotu 9. července na promenádní koncert, který se od 18.00 hodin uskuteční na prostranství před Kulturním domem. Vystoupí zde hudební skupina Akuma, která vznikla již začátkem 60. let v nedalekém Frýdku-Místku a za celou dobu jejího působení se vystřídala více než stovka muzikantů. Skupina Akuma hraje výhradně hity 60. -70. let. Neváhejte tedy a přijďte si v sobotu večer poslechnout tuto skupinu s mnohaletou tradicí. Vstup volný, v případě nepříznivého počasí se koncert koná v malém sále KDK.

 

Město Štramberk, Divadlo v batohu z Trojanovic zvou všechny rodiče s dětmi v neděli 10. července do Jaroňkovy útulny pod Trúbou. Pro děti zde bude připraveno loutková pohádka Nebojsa. Začátek představení je naplánován na 10.15 hodin.

 

Město Štramberk vás zve na promenádní koncert v neděli 10. 7. 2016 do Národního sadu. Vystoupí dechový orchestr GALIČKA pod vedením Martina Ručky. Začátek 15.30 hod. Vstupné dobrovolné. V případě deštivého počasí se koncerty ruší.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice