1. 7. 2019

V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází. „V pátek 28. června jsme spustili zkušební provoz stanice pro nabíjení dnes velmi oblíbených elektrokol. Najednou lze pomocí stanice nabít až čtyři kola,“ uvedl vedoucí IC Kopřivnice Lukáš Filip s tím, že pokud má cyklista s sebou kabel, může ho do stanice zapojit. „V opačném případě je možné kabel oproti vratné záloze zapůjčit u pracovníků informačního centra. K dispozici jsou v tuto chvíli čtyři druhy nejběžnějších nabíjecích kabelů. Jelikož koncovky kabelů nejsou sjednoceny, je těžké pokrýt veškerý sortiment, který dnes na trhu elektrokol je, ale pokud bude větší poptávka po některém typu kabelů, IC jej dokoupí,“ sdělil Lukáš Filip.

 

Pietní akt u příležitosti výročí popravy Milady Horákové se konal 24. června v 10 hodin u ZŠ nesoucí její jméno. Československá politička byla jedinou ženou popravenou během komunistických politických procesů v 50. letech minulého století a stala se symbolem odporu proti vládnoucí komunistické straně. Slovem setkáním provedl Ladislav Cvíček a žáci školy si připravili krátké hudební pásmo, proslov pronesl starosta Miroslav Kopečný a Zdislav Zima člen Konfederace politických vězňů.

 

Slavnostní setkání představitelů města a úspěšných deváťáků se letos konalo v pondělí 24. června v Ringhofferově vile. Celkově si ocenění za dobré výsledky převzalo 52 deváťáků, kteří ukončili povinnou školní docházku s vyznamenáním. Stalo se tak v průběhu tří obřadů a nejprve se ho zúčastnili žáci ze ZŠ Alšovy a dr. Milady Horákové, Obě školy měly dohromady 22 vyznamenaných a nejvíce oceněných a to 14, bylo ze ŽS. Emila Zátopka. Žákům gratuloval starosta Miroslav Kopečný a místostarosta a garantka za odbor školství Dagmar Rysová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Michaela Rašková a ředitel příslušné školy. Všichni ocenění dostali pamětní list a flashku, děvčata navíc růži, chlapci perník ve tvaru podkovy se svým jménem.

 

Selské rebelie na hukvaldském panství roku 1695. To je název nové knihy Jiřího Tichánka, která spatřila světlo světa minulý týden a byla 21. června slavnostně pokřtěna v rodném domě Leoše Janáčka na Hukvaldech. Knížka popisuje příčiny průběh a závěr největší selské rebelie na Moravě, která proběhla v době, kdy v Plzni vrcholil proces s Janem Sladkým – Kozinou. Proti krutému feudálnímu útisku se tehdy vzbouřilo všech třicet obcí hukvaldského panství a v počtu 1500 mužů se srotilo u Váňova kamene. Základním pramenem pro autory byly dobové listiny uložené v Zemském archivu v Brně. Knihu vydalo nakladatelství Putujme. Pro křest byl vybrán den letního slunovratu, právě t tento den u nás v roce 1695 vypukla tato největší rebelie.

 

Rada města v polovině března uzavřela se společností Plus Design a marketing rámcovou příkazní smlouvu, na základě které byl v průběhu dubna až června vytvořen komunikační / marketingový plán města Kopřivnice. Jeho cílem je zlepšení komunikace města. Odevzdaná podoba dokumentu byla představena zapojeným osobám a organizacím ve středu 26. června v zasedací místnosti rady města. Do poloviny července mohou zapojení partneři ještě podávány své připomínky a následně by o dokumentu měla v srpnu jednat rada města.

 

Knihovna připravila pro mladé čtenáře – prázdninovou soutěž se Čtyřlístkem. při které se s našimi hrdiny nejen pobavíte, ale zároveň se dozvíte řadu zajímavostí ze světa oblíbeného komiksu. Bližší informace naleznete na nástěnce v dětském oddělení od 1. července.

 

Městská knihovna v Kopřivnici o prázdninách omezí otevírací dobu, ve všechny všední dny – kromě středy bude otevřeno od 7:30 do 17 hod. Zavřeno bude nejprve 4. ČERVENCE a poté od 22. ČERVENCE do 2. SRPNA.

V Lubině bude zcela zavřeno od 4. – 25. července. Čtenáři o prázdninách mohou do knihovny zajít v úterý od 16:00 – 18:00 .

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice