3. 7. 2019

Pořadatelé festivalu taneční hudby Beats for Love očekávají letos více než 40.000 návštěvníků. Akce začne v ostravských Dolních Vítkovicích ve středu. Přípravy v areálu vrcholí. Hlavní Love Stage už stojí. Logo festivalu ve tvaru srdce visí ve výšce 25 metrů. Areál festivalu se ve středu otevře ve 14:00. Pořadatelé návštěvníkům doporučují, aby přišli už v tuto dobu. Hlavní hvězda středečního programu, německý DJ a producent Alle Farben, totiž vystoupí už v 16:00. Všichni by proto měli přijít brzy. Pokud dorazí těsně před koncertem, může se stát, že se do areálu nestihnou dostat včas. Festival Beats for Love letos nabídne více než 400 umělců z celého světa, kteří vystoupí na 13 pódiích. Návštěvnost překračuje v posledních letech 40.000 lidí. Vystoupí i německý DJ a producent Robin Schulz. Přijede také nizozemské duo vystupující pod názvem Chocolate Puma.

 

Výskyt padělaných a poškozených českých bankovek. Česká národní banka upozorňuje, že se na území České republiky vyskytly padělky českých bankovek tzv. inovované emise 500 Kč vzor 2009 a 1 000 Kč vzor 2008, které mají napodoben ochranný proužek nalepením fragmentů z pravého ochranného proužku bankovek nižších nominálních hodnot (100 Kč vzor 2018 a 500 Kč vzor 2009).

 

 

 

 

 

 

Od 21. června je galerie muzea Fojtství opět plná novinek. Prostor tu dostala expozice obrazů a básní surrealisty Zdeňka Píži Iluze skutečnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout přes šedesát vystavených děl, od olejových maleb, koláží, básní po plastiky na dubovém dřevě. Výstava nabízí malířské a literární práce z posledních patnácti let. Na první pohled jsou jeho malby symfonií barev, ve které se každodenní věci nachází v nových, originálních souvislostech. Ve tvorbě Zdeňka Píži se mísí klasické malířské postupy s nespoutanou fantazií surrealismu. Zdeněk Píža žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm. Studoval na střední průmyslové škole propagační a malbu u prof. Hiršela a PhDr. Pajurka na pedagogické fakultě v Ostravě. Tvorba Zdeňka Píži je charakteristická hledáním tajemna. Jako člen surrealistické Společnosti Karla Teiga v Praze a surrealistické skupiny Stir up v Ostravě se účastnil celé řady skupinových i autorských výstav v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Belgii, Portugalsku, Chile a Kostarice. Fojtství vystavuje Zdenka Pížu do 4. srpna 2019.

 

Knihovna připravila pro mladé čtenáře prázdninovou soutěž se Čtyřlístkem, při které se s našimi hrdiny nejen pobavíte, ale zároveň se dozvíte řadu zajímavostí ze světa oblíbeného komiksu. Bližší informace naleznete na nástěnce v dětském oddělení od 1. července.

 

Městská knihovna v Kopřivnici o prázdninách omezí otevírací dobu, ve všechny všední dny – kromě středy bude otevřeno od 7:30 do 17 hod. Zavřeno bude nejprve 4. ČERVENCE a poté od 22. ČERVENCE do 2. SRPNA. V Lubině bude zcela zavřeno od 4. – 25. července. Čtenáři o prázdninách mohou do knihovny zajít v úterý od 16:00 – 18:00 .

 

Jak bude vypadat prázdninový provoz na kontaktním místě? V průběhu července a srpna dojde pouze k jednodennímu omezení – v pátek 19. července bude kontaktní místo zavřeno, jinak pro své záležitosti můžete využívat hodiny pro veřejnost tak jako po celý rok – v pondělí a ve středu je otevřeno od 9. do 17 hodin a v pátek od 8 do 11 hodin.

Provoz redakce také nebude omezen, své dotazy a připomínky, pozvánka na akce, dotazy pro starostu můžete zasílat na adresu redakce studio@ktk.cz, vysílání domácích a regionálních magazínů v našem programu budeme připravovat v prázdninovém režimu, premiery jsou připraveny na 5. 7., 26. 7., 9. 8. a 30. 8. Podrobné rozpisy najdete na www.ktkstudio.cz

 

V pondělí 1. 7. 2019 eviduje Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje celkem 98 událostí, které mají souvislost s bouřkou a silným větrem, které zasáhly území Moravskoslezského kraje v průběhu pondělí 1. července 2019. Nejvíce událostí bylo zaznamenáno na území okresů Frýdek-Místek (26 událostí) a Opava (20 událostí). V převážné většině se jednalo o spadlé a nalomené stromy, nebo spadlé a nalomené větve stromů, které ohrožovaly provoz na pozemních komunikacích, poškodily a ohrožovaly budovy nebo ohrožovaly bezpečnost lidí. Další velkou skupinou událostí byly uvolněné poškozené střechy a konstrukce střech, nebo poškozené a spadlé rozvody elektrické energie. Nejzávažnější událostí, kterou hasiči evidují v souvislosti s pondělní bouřkou, je požár hospodářské budovy v Šenově, která byla zapálena úderem blesku. Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo informaci o požáru v 16:20 hodin a na místo události byly postupně vyslány 4 jednotky PO, dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje z Havířova a Ostravy – Slezské Ostravy a dvě jednotky dobrovolných hasičů ze Šenova a Ostravy – Radvanic. Hasičům se požár podařilo lokalizovat v 17:44 hod a likvidován byl v 19:22 hod. Na místě události zasahovalo celkem 7 hasičských vozů a škoda způsobená požárem je předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice