28. 6. 2019

V druhé polovině června byla spuštěna registrace závodníků na sedmnáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Na trasu náročného půlmaratónu závodníci v letošním roce vyrazí v sobotu 21. září a hlásit prostřednictvím formuláře na webu závodu.

 

Finálový závod Mistrovství České republiky dvojic ploché dráhy se konal na kopřivnickém letním stadionu v neděli 23. června za účasti šesti dvojic, které změřily své síly každý s každým. Domácí WALBO RAILWAY klub reprezentovali Michal Škurla a oba naši junioři Jan Macek a v pozici náhradníka Roman Marek. Od prvních rozjížděk za titulem vykročili Josef Franc a Jan Kvěch.Dvojici z týmu Třebusice nejprve od sebe rozdělil Michal Škurla a poté i Martin Málek. Jakub Valkovič a Michal Škurla to stejné provedli Markétě s Petrem Chlupáčem a Ondřejem Smetanou v sestavě. V osmé jízdě si Franc a Kvěch prodloužili sérii své neporazitelnosti na úkor svých klubových kolegů a ve hře o titul s nimi tím pádem zůstávaly jenom Třebusice. Josef Franc a Jan Kvěch před sebe v závěru nepustili Zdeňka Holuba a dovezli do Prahy první titul od vítězství v Březolupech z roku 2011. Druhé skončily Třebusice a třetí Markéta Praha. Šesté a tedy poslední místo obsadil kopřivnický tým, který o lepší umístění přišel hlavně díky poruchám na motocyklech. Honza Macek, který v silné konkurenci sbíral hlavně zkušenosti. Jeden motor zadřel a druhý ztrácel výkon při větší zátěži. Závod dojel na zapůjčené motorce od druhého kopřivnického jezdce Michala Škurly, který rovněž doplatil v poslední jízdě proti Žarnovici na poruchu svého stroje. Rozlučka s plochodrážní sezónou v Kopřivnici se plánuje 6. 7., kdy je na programu od 14 hodin flat track.

 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka pokračuje v pátek 28. června na hradě Hukvaldy. Další z řady českých mladých smyčcových kvartet uvede nepříliš hraná díla českých klasiků, která jistě obstojí vedle světoznámého Mozartova kvintetu. Vystoupí Sedláčkovo kvarteto Michal Sedláček, Jan Maceček, Tomáš Krejbich, Matěj Štěpánek, Lukáš Pavlíček A Jiří Vejvoda. Zazní písně Františka Adama J. Míčama, Václava Jindřicha Veita a Woflganga Amadea Mozarta. Za nepříznivého počasí se koncert přesouvá do sálu ZŠ Leoše Janáčka v Hukvaldech.

 

Nokturno pod štramberskou věží. V pátek 28. června od 21.00 hod. se uskuteční koncert Lašského dechového orchestru v amfiteátru pod Starou věží. Vstupné dobrovolné. Vstupné bude použito na podporu nemocných s roztroušenou sklerózou. Při velmi nepříznivém počasí se koncert nekoná.

 

DIVADLO na hukvaldském hradě: Zbojník všech zbojníků. V sobotu 29. června od 11.00 hod. si Divadlo Bez Střechy připravilo zbrusu novou výpravnou komedii o setkání tří zbojnických legend. Změna programu vyhrazena. Více na tel. čísle 558 699 323.

 

Sedmý motosraz v Lubině. Spolek Forvers pořádá 7. ročník motorkářského srazu a to v sobotu 29. června v Lubině na parkovišti pod Větřkovickou přehradou. Poledance vystoupení, striptýz, DJ Stoupa, DJ Tygr, soutěže o ceny. Stany s sebou. Akce se koná za každého počasí.

 

Malířka dinosauří renesance v Kopřivnici. Vernisáž výstavy malířky Barbory Kyškové proběhne v sobotu 29. června od 17.00 hod. v Lašském muzeu v Šustalově vile. Výstava potrvá do 4. srpna 2019. Práce, které budou vystaveny v Lašském muzeu, vznikaly v první půli 90. let, kdy autorka pracovala na dvou knihách Ing. Jaroslava Mareše, popularizující vědu o dinosaurech. Autorčini dinosauři však mohou oku, které je zvyklé na práce Zdeňka Buriana a jeho přímých pokračovatelů, připadat poněkud nezvyklé. A to hned ze dvou důvodů. První odlišnost spočívá v tom, jak Kyšková na pravěké tvory nahlíží. Druhou odlišností je potom zvolená technika, tedy perokresba a především barevná kombinace křídy a akvarelu na barevném papíře.

 

Operní představení na Hukvaldech. Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka pokračuje v sobotu 29. června v oboře Hukvaldy. Po loňském mimořádném ohlasu představení Příhod lišky Bystroušky uvádí festival nejhranější a nejpopulárnější Smetanovu operu – Prodaná nevěsta, opět v podání opavského souboru. Účinkující Operní soubor slezského divadla Opava, Lubor Cukr a Vojtěch Spurný.

 

Nenechte si ujít pohádku O pejskovi a kočičce v podání Loutkohereckého divadla Rolnička. Pohádku se odehraje v neděli 30. června od 10.00 hod. v malém sále Kulturního domu Kopřivnice. Vstupenky zakoupíte v daný den před představením.

 

Závěrečný vokálně instrumentální koncert, Hukvaldy. Závěr Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka bude letos patřit výhradně vokálně-instrumentálním skladbám českých autorů. Jubilující Milan Báchorek bude připomenut svou Hukvaldskou poémou, Dvořákův Žalm zazní na festivalu vůbec poprvé a Smetanova Česká píseň po 35 letech. Koncert se uskuteční 30. června v 17.00 hod. v oboře Hukvaldy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice