10. 1. 2022

Dlužníci mohou požádat o amnestii sankcí. Ačkoliv jsme uprostřed podzimu, blíží se Milostivé léto – mimořádná příležitost zbavit se dluhů, která se už možná nebude opakovat. Dlužíte státu, obci, pojišťovně, energetické společnosti nebo dopravnímu podniku? Vymáhá Váš dluh soudní exekutor? Když v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2021 splatíte původní dluh a 908 korun jako náklady exekuce, zbytek dluhu Vám bude odpuštěn!

 

Svoz vánočních stromků

Svoz vánočních stromků bude probíhat v pondělky 10., 17. a 24. ledna. Odstrojené vánoční stromečky odkládejte ke kontejnerům na sběr směsného komunálního odpadu, odtud budou odvezeny k využití na kompostárnu. Stromky je možné odvézt také přímo na kompostárnu, která má od ledna do března otevřeno vždy v pátek od 8 do 12 hodin.

 

Upozornění na Africký mor prasat (AMP)

Státní veterinární správa upozorňuje chovatele, myslivce i další občany na výskyt afrického moru prasat. Jedná se o nakažlivé virové onemocnění domácích i divokých prasat všech plemen. Na člověka se nepřenáší. Bližší informace naleznete v přiložených letácích. Informace pro občany, chovatele, myslivce

 

Kopřivnice podpoří sport 13 miliony

V závěru loňského roku rozhodli kopřivničtí zastupitelé o přidělení dotací z programu na podporu mládeže, tělovýchovy, sportu a volnočasových aktivit. Přes 10 milionů korun si rozdělí jednadvacet místních sportovních klubů. Další čtyři kluby získají individuální dotace v celkové výši 2,7 milionu korun.

Dotační program na podporu mládeže, sportu a volnočasových aktivit byl vyhlášen loni v září a oproti předchozím rokům doznal několika změn: „Z důvodu neustálého růstu cen komodit byla navýšena alokace na nájmy a energie, což je účel, na který poputuje zhruba 7 milionů korun ze zmíněných 10 milionů. Dále se rozšířily možnosti čerpání na trenérskou činnost a jelikož letos oslavíme 100. výročí narození Emila Zátopka, přednostně byly podpořeny akce spojené právě s tímto výročím. Zatím bylo podpořeno jednadvacet klubů, ale o dalších pěti žádostech bude příští týden rozhodovat rada města. Předpokládáme, že nějaké peníze zůstanou i pro druhé kolo, v němž bude v květnu tohoto roku možné žádat o podporu na pořádání sportovních akcí,“ uvedl místostarosta René Lakomý, který je odpovědný za oblast sportu. Individuální dotace v celkové výši 2,7 milionu korun získají Klub házené Kopřivnice (1,4 milionu korun), Hockey Club Kopřivnice (956 tisíc korun), Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice (296 tisíc korun) a FC Vlčovice-Mniší (76 tisíc korun).

Od 17. ledna budou moci zájemci žádat také o dotace z programu na podporu kultury a osvětové činnosti, na který je pro rok 2022 schválena částka 700 tisíc korun. Stejně jako v případě sportu, i v této oblasti lze získat rovněž individuální dotace. Prioritně budou podporovány akce spojené se 100. výročím narození Emila Zátopka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice