10. 2. 2015

Město Kopřivnice předkládá veřejnosti nabídku nájmu jednoho městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy. Jde o byt na ulici Obránců míru 876, ve 2. patře. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 40 000Kč. Nabídka platí od 10. 2. 2016 do 29. 2. 2016.

 

Celkem 70x museli vyjíždět hasiči v Moravskoslezském kraji během úterý 9. 2. 2016 kvůli silnému větru, a to hlavně k popadaným stromům přes silnice a chodníky. Nejvíce zásahů bylo v úterý večer a v noci. Od nedělního rána, kdy začalo v Moravskoslezském kraji silně foukat, bylo do středečního rána 10.2.2016 v kraji téměř 130 výjezdů zdejších hasičů. Události, ke kterým moravskoslezští hasiči vyjížděli, se dosud obešly bez zranění. Třikrát spadl zlomený strom na zaparkované osobní auto a poškodil jej – v neděli ráno v obci Závišice na Novojičínsku a v úterý večer dvakrát v okrese Frýdek-Místek – v Třinci a Ostravici. Nejvíce – 80 výjezdů – mají za zmíněné tři dny na kontě hasiči v okrese Frýdek-Místek, 23 výjezdů bylo v okrese Nový Jičín, devět v okrese Ostrava-město, šest na Opavsku, po pěti na Karvinsku a Bruntálsku.

 

V Kopřivnici vyjížděli hasiči ke 3 případům, kdy účinkoval vítr. 9. 2. 2016 na Vápenkách bylo potřeba pomoci s přetrženými dráty telefonního vedení. Dráty byly v době příjezdu spadlé na komunikaci. Po ověření, že dráty nejsou pod napětím, provedla jednotka jejich odstranění mimo komunikaci, tak aby nevznikaly další nebezpečné situace. Ve stejnou dobu spadly na ulici Komenského dva stromy přes celou šířku komunikace. Hasiči za pomocí motorové pily provedli rozřezání listnatých stromů a jejich odklizení mimo komunikaci. Poté jednotka na pokyn operačního střediska přejela k další události. Na ulici Příčné se večer uvolnil plech na obvodovém plášti panelového domu. Utržený plech se nacházel na úrovni 5. a 6. NP a kvůli nemožnosti použití výškové techniky kvůli silnému větru byl postupně odstraněn z balkonů jednotlivých bytů.

 

Základní část Národní ligy ve florbalu se pomalu chýlí ke konci. Zbývají odehrát poslední tři kola a vrcholí také boje o play-off. Jeden z takových soubojů bude k vidění i v Kopřivnici. V rámci 20. kola soutěže budou kopřivničtí Vikingové hostit florbalisty Slovanu Havířov. Oba týmy dělí v tabulce rozdíl pouhých dvou bodů a půjde pro obě družstva o klíčový souboj v bojích o play-off. V kopřivnickém týmu se snad začalo blýskat na lepší časy. V posledních třech utkáních si kopřivničtí hráči připsali 3x vítězství. Nejprve porazili Slovan Havířov na jeho palubovce, po té přišlo domácí vítězství v nájezdech nad Havlíčkovým Brodem a celou sérii završili Vikingové šokují výhrou nad lídrem tabulky Torpedem v Havířově. V tabulce drží Kopřivnice 7. příčku, ta poslední postupová do play-off patří právě slovanu, který má o 2 body méně. Sobotní zápas resp. jeho vítěz se notně přiblíží účasti v play-off. Jeden z klíčových zápasů pro oba týmy je naplánován na sobotu 13. února a odehraje se od 19:00 na SH SOU v Kopřivnici. Přidejte se k události na FaceBook a dorazte podpořit kopřivnické florbalisty v jejich bojích o play-off.

 

Hranici tří set tisíc odbavených cestujících v loňském roce překonalo ostravské Letiště Leoše Janáčka. Oproti roku 2014 jím prošlo o deset tisíc lidí více. Letiště Ostrava jako jediné regionální letiště a to ve srovnání s Brnem, Pardubicemi a Karlovými Vary zaznamenalo nárůst počtu přepravených cestujících, počet cestujících se v loňském roce vyšplhal na 308 933, přičemž v pravidelné dopravě figurují linky do Prahy, Paříže, Londýna, Düsseldorfu a sezonní pravidelné charterové lety. Co se týká letních destinací, lidé z Ostravy létali nejčastěji do Řecka, které zaznamenalo co do počtu odbavených cestujících sedmiprocentní nárůst, naopak Egypt, který však stále zůstává jednou z nejoblíbenějších destinací, propadl o téměř dvacet procent.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice