12. 2. 2016

Ve středu 17. 2. 2016 se uskuteční další setkání vedení města s jeho obyvateli. Ústředním tématem druhého projednání bude chystaná rekonstrukce ulice Štramberské. Veřejnost dostane možnost vidět a připomínkovat plány na rekonstrukci jedné z velmi frekventovaných ulic v našem městě od 15:30 hodin v zasedací místnosti kopřivnického zastupitelstva v desátém patře radnice. Pracovníci odboru rozvoje města představíplány

na chystané opravy a zodpovědět dotazy obyvatel, kterých se rekonstrukce bude bezprostředně týkat. Kvůli opravě povrchu komunikace, přilehlých chodníků a několika přechodů se budou obyvatele muset připravit na omezení, týkající se především automobilové dopravy. Nutností bude kyvadlový provoz, řízený semafory a také například odklon tranzitní dopravy na ulici Záhumenní.

 

Ve čtvrtek 4. února přivítal starosta Miroslav Kopečný prvního kopřivnického občánka roku 2016, kterým se stala Aneta Letáčková, přestože přišla na svět až 5. ledna v Ostravě. Kromě osobního přivítání starostou města získala Anetka dárkový balík s hračkami a kojeneckými potřebami, její maminka přijala pamětní list a květiny. Rodiče Anna Španihelová a Ondřej Letáček o dceři, která po narození vážila 3 620 gramů a měřila rovných 50 cm, hovoří jako o hodném, zdravém a dobře prospívajícím miminku. Nejen prvnímu občánkovi je každoročně věnována mimořádná pozornost. Na slavnostní přivítání a milé dárečky se mohou těšit také ostatní kopřivnická miminka. Letos je naplánováno šestnáct obřadů v následujících termínech:

Sobota 05.03. Kopřivnice (9:00, 10:00, 11:00)

Neděle 05.06. Lubina

Sobota 11.06. Kopřivnice (9:00, 10:00, 11:00)

Sobota 10.09. Kopřivnice (9:00, 10:00, 11:00)

Neděle 06.11. Lubina, Vlčovice, Mniší

Sobota 26.11. Kopřivnice (9:00, 10:00, 11:00)

 

Město Kopřivnice předkládá veřejnosti nabídku nájmu jednoho městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro širokou veřejnost za podmínek dle výzvy. Jde o byt na ulici Obránců míru 876, ve 2. patře. Minimální nabídka přistoupení k závazku činí 40 000Kč. Nabídka platí od 10. 2. 2016 do 29. 2. 2016.

 

V sobotu 13. 2. 2016, 12:00, Trojanovice, Chata nad lanovkou se koná 16. Mistrovství světa v bobbingu.

 

V pátek 12. 2. se můžete vydat do Katolického domu v Kopřivnici na XXV. Country bál, který začne v 19.00 hodin. O hudební doprovod se postarají CIZINCI & KONDOŘI. Těšit se můžete také na ukázky a výuku country tanců tanečním souborem RUTY ŠUTY z Kelče, bohatě zásobené bary i domácí kuchyni. Dobové kostýmy jsou vítány.

 

V sobotu 13. 2. v 19.30 hodin se v Kulturním domě v Kopřivnici uskuteční Rodičovský bál pořádaný rodičovským sdružením a vedením ZŠ Emila Zátopka ve spolupráci s KH Kopřivnice. K tanci i poslechu zahrají Vašek Kopelec, David Krompolc, DJ Tygr a Sága. Předprodej vstupenek v ZŠ E. Zátopka, na sekretariátu KH a v Informačním centru v Kopřivnici.

 

V sobotu 13. 2. pořádá Základní škola a Mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy dětský karneval tentokrát na téma „Jízda s šaškem do stanice Zábava.“ Akce začne ve 14.00 hodin ve víceúčelovém sále Základní školy. Pro děti jsou připraveny soutěže, hry, tombola a občerstvení.

 

 Osadní výbor Hájov a Liga žen zvou všechny děti bez rozdílu věku v sobotu 13. 2. v 15.00 hodin na dětský karneval do Kulturního domu v Hájově. Těšit se můžete na hry, soutěže, zábavu a bohatou tombolu a občerstvení.

 

Čajovna Mandala nabízí koncert elektroakustického indie-popového duo z Ukrajiny ZAPASKA. Začátek je ve 20:00.

 

Město Příbor, neformální cech příborských živnostníků a Muzeum Novojičínska Vás v neděli 14. 2. zvou na Veselení a mši o pouti sv. Valentina. Program, ve kterém vystoupí potulní muzikanti, kejklíři, komedianti a řemeslníci, začne v areálu Sokolovny a na prostranství okolo kostela sv. Valentina v 9.00 hodin. Pro děti i dospělé bude připravena střelnice z luků a kuší, vystoupí historická kapela, pouliční divadélko, fakír, můžete se zapojit do dobových soutěží, svést se na historickém dřevěném kolotoči nebo na oslíkovi. Nebudou chybět tradiční pochutiny jako příborské šifle, oříšky, zabijačka, koláče, perníky, polévky a horké nápoje na zahřátí, nabízeny budou i řemeslné výrobky a mnoho dalšího. Jako každoročně je připravena alchymistická dílna. Losování Valentínského štěstí proběhne od 14.00 hodin. Mše v kostele sv. Valentina začne v 9.30 hodin. Po skončení bohoslužeb bude kostel zpřístupněn do 14.00 hodin.

 

 

Pokud nevíte, kde strávit nedělní odpoledne a podvečer, tak jednou z možností je nedělní pohádka pro děti, která proběhne od 15.30 hodin v kinosále Kulturního domu v Kopřivnici. Jedná se o komedii, která se nechala volně inspirovat slavným večerníčkem o tučňákovi Pingu.

 

Pro starší Hotel Šipka ve Štramberku pořádá Čaj o páté, který proběhne v restauraci hotelu od 17.00 do 21.00 hodin. K poslechu a tanci bude hrát živá hudba. Vstup volný.

 

V pondělí 15. února v 17. hodin začíná seminář Není cukr jako cukr aneb jak se nepropracovat k cukrovce. Probereme nejenom cukr, ale sacharidy celkově, jak se v těle chovají a co mohou způsobit. Řeč nebude jenom o cukrovce, ale také třeba o kvasinkách a kandidóze…Samozřejmě dostanete rady, čím vlastně bezpečně sladit a bude prostor i pro vaše dotazy. Těšíme se na vás od 17 do 19 hod. v Centru radosti Ganéša (Dům podnikatelů, 1. patro).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice