8. 2. 2016

V průběhu února obdrží majitelé psů složenky na úhradu poplatků pro rok 2016.

 

Mladí Kopřivničané hlasovali v anketě o využití házenkářského hřiště, většina z 574 hlasujících žáků preferuje vybudování víceúčelové sportovní haly, na druhém místě skočil přírodní park.

 

Radnice podala žádost o 150tisícovou dotaci na MS kraj s cílem plnit aktivity Zdravotního plánu, který byl vytvořen v roce 2014.

 

Přípravnou třídu plánuje otevřít od nového školního roku ZŠ Lubina.

 

Centrum Balsamina chystá zajímavý program. Přijďte načerpat energii na Společnou meditaci v úterý 9. 2. v 18.00: Máte-li doma domácího mazlíčka, pak si můžete přijít popovídat s veterinářkou Petrou Domesovou, jak posílit jeho zdraví v pátek 12. 2. od 17:00. A ve Škole pro zdravé oči se naučíte, jak své oči posilovat, a potíže s nimi zlepšovat, v úterý 17. 2. 2016.

 

Ve středu 10. února proběhne veřejné projednání, na kterém autorský tým pod vedením architekta Kamila Mrvy představí návrh postupné etapizace změny vzhledu centra města. Veřejné projednání se uskuteční od 16 hodin v zasedací místnosti v desátém patře. Projekt Revitalizace centra města Kopřivnice počítá se čtyřmi etapami, které by měly v následujících letech výrazně změnit současný nevyhovující vzhled takzvané pěší zóny, tedy středu města Kopřivnice. Digitální podoba vybraných půdorysů je v současné době k vidění na webu města na adrese www.koprivnice.cz.

 

Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj zažívá nápor. V pondělí 1. února byl zahájen předprodej vstupenek a již o dvě hodiny později byl vyprodán Zahajovací koncert. Letos byl jako první vyprodán úvodní koncert s Drážďanskou filharmonií, která má více než 146 letou historii. Do Ostravy přijede s německým dirigentem Michaelem Sanderlingem a představí se i s českým houslovým virtuosem a prezidentem festivalu Ivanem Ženatým, jenž působí v USA na Cleveland Institute of Music. Velký zájem je o další koncerty. Vystoupení koncertního houslového mistra Berlínských filharmoniků Guy Braunsteina a finského dirigenta Pietari Inkinena, Operní galakoncert Hříšnice – operní pěvkyně, mezzosopranistky Dagmar Peckové, muzikálový večer s hvězdami tohoto žánru Hanou Fialovou, Silvií Holečkovou, Tomášem Savkou a Petrem Gazdíkem. Po sedmi letech do Ostravy zavítá ke svému prvnímu festivalovému vystoupení kdysi zázračné dítě z Opavy a dnes v USA žijící a velké úspěchy slavící klavírista Lukáš Vondráček, na závěrečném koncertu se poprvé v Ostravě představí špičkový klavírista ze severního Walesu Llŷr Williams. Více na www.janackuvmaj.cz.

 

FC Kopřivnice si Vás dovoluje pozvat na 1. ročník fotbalového plesu zvaného 1. fotBÁL. Akce se uskuteční v prostorách Katolického domu v Kopřivnici dne 27. 2. 2016 od 18:30 hodin. K tanci a poslechu zahraje výborná kapela HTK Band a v pozdějších hodinách se můžete těšit na diskotéku s DJem Starling Jay. Těšit se můžete také na zábavný doprovodný program, občerstvení a bohatou výherní „fotbolu“. Doporučený dress code: Neformální oděv s fotbalovou tematikou aneb fantazii se meze nekladou 🙂 Přijďte se pobavit a podpořit kopřivnický fotbal!

 

Kurz úspěchu. Chcete poznat sami sebe? Nejste spokojeni v zaměstnání? Vaše vztahy nefungují? Přivítali byste peníze navíc? Nebo více času pro sebe? Pak přijďte na úvodní nezávaznou lekci OSOBNÍHO ROZVOJE neboli cesty sebepoznání v úterý 9. února 2016, 10:00 nebo 17:30, Centrum radosti Ganéša, Kopřivnice.

 

Na 6000 lidí si loni pořídilo slevovou kartu Beskydy Card, díky níž mohou získat levnější ubytování nebo výhodnější vstupné na téměř stovce míst v Moravskoslezském kraji. V projektu Beskydy Card je v současné době zapojeno přes 40 ubytovacích zařízení, u kterých klient, v případě, že se ubytuje na dvě noci, dostává Beskydy Card zdarma. V informačních centrech v e-shopu si turisté mohou kartu za 99 korun (děti za 69 korun) také koupit. Karta platí rok ode dne vydání a slevy se pohybují od deseti do sta procent. Držitelé kartu využívají opakovaně, při dobrých sněhových podmínkách, využívají výhod lyžařských areálů, které akceptují Beskydy Card při nákupu ski pasů, výuku lyžování, zapůjčení lyžařských i běžeckých kompletů.

 

V úterý dne 9. února od 9:00 – 17:00 hod. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně proběhne Novojičínský jarmark. Bude zde k prodeji pečivo, trdelník, perníčky, teplé nápoje, občerstvení, koření a bylinky, mléčné výrobky, masné a uzenářské výrobky, rukodělné výrobky např. košíky a dekorace, ručně vyráběné šperky a bižuterie, keramika a spoustu dalších zajímavých produktů. Součástí jarmarku bude také soutež řeznictví a uzenářství „O nejlepší jarmarečnou klobásu,“ kterou bude moci ochutnat a ohodnotit široká laická veřejnost.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice