10. 3. 2014

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů 1+2 ( Obránců míru 891 a 704) za podmínky přistoupení k dluhu, které je určeny pouze stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 06. 03. 2014 do 24. 03. 2014.

 

 

Dne 4. 3. 2014 byla Valašským muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm spuštěna sbírka na obnovu objektu Libušín na Pustevnách. Deklarovanou snahou muzea, ve spolupráci se zástupci okolních obcí a měst, Zlínského kraje, Ministerstva kultury či jednotlivých subjektů je opětovné znovuvybudování a zprovoznění tohoto zařízení. Z těchto prostředků budou hrazeny především předpokládané dodatečné náklady související s opravou objektu Libušína a jeho znovuuvedení do provozu – mimo pojistné krytí. Upozorňujeme, že platný a oficiální bude pouze jeden jediný účet veřejné sbírky na obnovu Libušína.

 

Finanční prostředky je možno posílat na účet:

107-6978880207/0100

 

Hotovostně je možno finanční prostředky dávat do pokladniček:

1. objekt Sušáku – areál Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

2. akce Dakarské odpoledne ve ValMezu – 8. 3. 2014, Valašské Meziříčí

 

 

Starosta města svolává na středu 12. března 2014 20. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Program zasedání (pdf 46 kB)

 

 

Prodejní výstava sociálního podniku Krabičky. Sociální podnik Krabičky Vás srdečně zve na jednodenní prodejní výstavu výrobků ze své chráněné dílny, vytvářející pracovní příležitosti pro osoby zdravotně znevýhodněné. Výrobky, které pomohou i potěší, budete moci zakoupit ve středu 12. března v době od 8 do 15 hodin ve vestibulu kopřivnické radnice.

 

 

Město Kopřivnice, Policie ČR a kino Puls Vás zvou na besedu na téma „Jak se bránit prodejnímu nátlaku“. Beseda se uskuteční ve středu 12. března v 15:30 hodin v kině Puls. Součástí bude promítání dokumentárního filmu Šmejdi, a poté proběhne diskuze s odborníky v oblastech financí a ochrany práv spotřebitelů, psycholožkou a policistou. Vstup volný!

 

 

Čtvrtek 13. března 2014 – 16.00 hodin – Náměstí TGM – pietní akt u příležitosti výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka. Původně dle programu mělo následovat slavnostní setkání Myšlenky TGM a současnost – diskusní setkání v kulturním domě. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině většina přednášejících, kteří přislíbili účast, v této chvíli již změnila plány a účast odřekla. Akce se přesunuje na září 2014.

 

 

Plošné jarní čištění místních komunikací Slumeko odstartuje 15. března 2014. SLUMEKO, s.r.o. upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na označených ulicích včetně parkovišť v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel.

 

 

Dům na Marsu. Takové je zadání projektu Stavby z vlnité lepenky, který je určen středním stavebním školám z České republiky.  Do letošního 8. ročníku se jich přihlásilo rekordních 23, mezi nimi i Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště z Kopřivnice. Poprvé si téma soutěže zvolili sami studenti. Autoři vítězných modelů si rozdělí odměnu ve výši 40 tis. Kč. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů.

 

 

Od 3. března 2013 došlo k programovým změnám v nabídce KTKdigi. V televizní nabídce KTKdigi se objeví pět nových programů: Sport 2, MGM, ENGLISH CLUB TV, Comedy Central Extra, Minimax/Animax. Všechny tyto programy se stanou součástí nově připravovaného placeného balíčku KTKdigi. V kombinovaném „klikacím“ balíčku najdou diváci možnost z výběru jak HD tak SD programů. Připravovaná změna zřejmě potěší mnohé diváky a nabídne tak způsob, jak sledovat pouze televizní stanice dle vlastního výběru.

 

 

Nové kanály – Prima HD a TV Regina. Do volně šířené nabídky byla přidána stanice TV Regina. Kanál Prima HD přináší stejný obsah jako Prima v SD rozlišení, liší se technickou kvalitou obrazu a zvuku. Vybrané pořady vysílá Prima HD v nativním HD rozlišení – mj. Autosalon, Prostřeno!, Vylomeniny, Cesty domů II, Máme rádi Česko a některé seriály a filmy. Kanál Prima HD je šířen pro klienty s balíčkem Thematic HD. (418MHz,QAM256,SR6900). Kanál TV Regina bude vysílat poradenství a vzdělávání zajímavou, zábavnou formou, životní styl, volnočasové aktivity, zábavu a talk show. Stanice chce cílit především na starší diváky. (330MHz,QAM256,SR6900)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice