7. 3. 2014

 

00c636e00bee0ba03b364841363f738b_L

Dne 4. 3. 2014 byla Valašským muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm spuštěna sbírka na obnovu objektu Libušín na Pustevnách. Deklarovanou snahou muzea, ve spolupráci se zástupci okolních obcí a měst, Zlínského kraje, Ministerstva kultury či jednotlivých subjektů je opětovné znovuvybudování a zprovoznění tohoto zařízení. Z těchto prostředků budou hrazeny především předpokládané dodatečné náklady související s opravou objektu Libušína a jeho znovuuvedení do provozu – mimo pojistné krytí. Upozorňujeme, že platný a oficiální bude pouze jeden jediný účet veřejné sbírky na obnovu Libušína.

 

Finanční prostředky je možno posílat na účet:

107-6978880207/0100

 

Hotovostně je možno finanční prostředky dávat do pokladniček:

1. objekt Sušáku – areál Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

2. akce Dakarské odpoledne ve ValMezu – 8. 3. 2014, Valašské Meziříčí

 

Aktuální stav financí na účtu:

6. 3. 2014 (7.00)                     184 887,29,- Kč

6. 3. 2014 (14.00)                   284 275,57,- Kč

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že v pátek 7. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Lubině v části Větřkovice u kostela.

 

 

Starosta města svolává na středu 12. března 2014 20. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Program zasedání (pdf 46 kB)

 

 

V pondělí zavlaje na radnici tibetská vlajka. Město Kopřivnice se letos již počtrnácté připojí k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“ a v pondělí 10. března 2014 vyvěsí na budově radnice pestrobarevný symbol tibetského národa. Právě v tento den uplyne 55 let od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

 

 

Prodejní výstava sociálního podniku Krabičky. Sociální podnik Krabičky Vás srdečně zve na jednodenní prodejní výstavu výrobků ze své chráněné dílny, vytvářející pracovní příležitosti pro osoby zdravotně znevýhodněné. Výrobky, které pomohou i potěší, budete moci zakoupit ve středu 12. března v době od 8 do 15 hodin ve vestibulu kopřivnické radnice.

 

 

Základní škola Štramberská, Kopřivnice žádá o grant na školní zahradu, pokud ji chcete podpořit, dejte jí svůj hlas na https://www.zeleneskoly.cz  /  Hlasujte pro akci.

Projekt „K nové škole nová předzahrádka!“  Škola má nový kabátek, slušela by jí i krásnější zahrádka. Žáci slibují, že využijí své tvořivosti a síly. Odstraní poškozené keře, vybudují skalku, kamenné hmatové stezky, oživí prostranství proutěnými sochami, krmítka pro ptáky, zkrášlení stromů.  Podpořte je hlasem na adrese: https://zeleneskoly.cz/portfolio/cz/k-nove-skole-nova-predzahradka?act=send 

 

 

Město Kopřivnice, Policie ČR a kino Puls Vás zvou na besedu na téma „Jak se bránit prodejnímu nátlaku“. Beseda se uskuteční ve středu 12. března v 15:30 hodin v kině Puls. Součástí bude promítání dokumentárního filmu Šmejdi, a poté proběhne diskuze s odborníky v oblastech financí a ochrany práv spotřebitelů, psycholožkou a policistou. Vstup volný!

 

 

Plošné jarní čištění místních komunikací Slumeko odstartuje 15. března 2014. SLUMEKO, s.r.o. upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na označených ulicích včetně parkovišť v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel.

 

V sobotu se uskuteční v kopřivnickém kulturním domě Muzikantský ples. Zahájení je plánováno na 19. hodinu a uvítá vás při něm Big band Pavla Písteckého. Dále se můžete těšit na Swingový orchestr Bedřicha Pukovce, Elvise Presleyho v podání Vláďi Lichnovského, Bandu del caffé, Šajtar, Blues street band, Ukulele troublemakers, Cimbálovou muziku Radegast, DJ Dee Sváčka a DJ Tygra.

 

 

V sobotu 8. března oslavujeme Mezinárodní den žen. U této příležitosti se bude v pátek od 17:00 hodin konat I. posezení ve školní jídelně Komenského v Příboře. Pro všechny dámy bude připravena příjemná zábava s hudebním uskupením Jana a Martina Galiových a také bohaté občerstvení.  Netradiční oslavou tohoto svátku je Den pro ženy, konaný v Relaxačním centru ve Štramberku. V neděli od 14:00 hodin se zde můžete těšit na základní informace zaměřené na výživu, teoretickou i praktickou ukázku Dornovy metody, objasnění účinků „zázračné rostliny“ Aloe Vera.

 

 

Kopřivnickou čajovnu Mandala v pátek navštíví slovenské duo Longital. Daniel Salontay a Shina se publiku představí od 20:00 hodin. Jsou to hudební světoběžníci z kopce nad Dunajem, který se kdysi jmenoval Longital. Umělecká a životní dvojice hrála ve dvanácti zemích Evropy, v Americe i Kanadě. Hudba Longital je plná překvapení a dramatických zvratů.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů Hájov pořádá v sobotu od 19.00 hodin Hasičský ples „Pochování basy II“. Bál se uskuteční v tamním kulturním domě, kde vám k tanci i poslechu zahraje hudební skupina Helianthus. Těšit se můžete také na tradičně bohaté občerstvení i tombolu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice