5. 3. 2014

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že ve středu 5. března od 7:00 – 13:00 hodin bude v obci Lubina Větřkovice přerušena dodávka pitné vody a v Lubině Drnholci od 7:00 – 17:00 hodin.

 

 

Základní škola Štramberská, Kopřivnice žádá o grant na školní zahradu, pokud ji chcete podpořit, dejte jí svůj hlas na https://www.zeleneskoly.cz  /  Hlasujte pro akci   „K nové škole nová předzahrádka!“  Škola má nový kabátek, slušela by jí i krásnější zahrádka. Žáci slibují, že využijí své tvořivosti a síly. Odstraní poškozené keře, vybudují skalku, kamenné hmatové stezky, oživí prostranství proutěnými sochami, krmítka pro ptáky, zkrášlení stromů.  Podpořte je hlasem na adrese: https://zeleneskoly.cz/portfolio/cz/k-nove-skole-nova-predzahradka?act=send

 

 

Plošné jarní čištění místních komunikací Slumeko odstartuje 15. března 2014. SLUMEKO, s.r.o. upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na označených ulicích včetně parkovišť v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel. V případě termínové kolize se stavbou teplovodu bude čištění komunikací na dané ulici zrušeno bez náhradního termínu, úklid proveden po ukončení stavebních prací (zhotovitelem stavby). Úseky s plošným čištěním místních komunikací budou vyznačeny přechodným dopravním značením Zákaz stání s termínem prováděného čištění. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Pokud si majitel nevyzvedne vozidlo v den odtahu, bude toto vozidlo vráceno zpět na parkoviště odkud bylo odtaženo (tzv. dvojitý odtah). Veškeré náklady na provedené odtahy budou vymáhány Městem Kopřivnice po vlastníkovi motorového vozidla. Informace o odtažených vozidlech jsou uvedeny na  www.slumeko.cz . V případě ochlazení bude jarní očista přerušena a veškeré neprovedené úseky budou přesunuty na příznivější období. 

 

 

V soboru 29. března dojde k uzavření ledové plochy na zimním stadionu a bude zahájena technologická pauza. Led bude rozpouštěn. Poslední bruslení veřejnosti (mimo bruslení škol) na kopřivnickém zimním stadionu se koná odpoledně v neděli   23. 3. 2014 od 17:15 do 18:30 a závěrečné bruslení je v pátek 28. 3. 2014 dopoledně v době od 8:45 do 12:30 hod.

 

 

Od 3. března 2013 dojde k programovým změnám v nabídce KTKdigi. V televizní nabídce KTKdigi se objeví pět nových programů: Sport 2, MGM, ENGLISH CLUB TV, Comedy Central Extra, Minimax/Animax. Všechny tyto programy se stanou součástí nově připravovaného placeného balíčku KTKdigi. V kombinovaném „klikacím“ balíčku najdou diváci možnost z výběru jak HD tak SD programů. Připravovaná změna zřejmě potěší mnohé diváky a nabídne tak způsob, jak sledovat pouze televizní stanice dle vlastního výběru.

 

 

Čtvrtek 13. března 2014 – 16.00 hodin – Náměstí TGM – pietní akt u příležitosti výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka. Původně dle programu mělo následovat slavnostní setkání Myšlenky TGM a současnost – diskusní setkání v kulturním domě. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině většina přednášejících, kteří přislíbili účast, v této chvíli již změnila plány a účast odřekla. Akce se přesunuje na září 2014.

 

 

Na Pustevnách v Beskydech v noci 3. 3. 2014 hořela restaurace Libušín, jedna z dvojice unikátních dřevostaveb architekta Dušana Jurkoviče. Plameny objekt těžce poškodily, požár likvidovalo 70 hasičů. Plameny se uvnitř restaurace Libušín objevily krátce po půlnoci a kvůli silnému větru se rychle rozšířily i na konstrukci stavby. Před jednou hodinou v noci spadla střecha budovy. Hodinu po půlnoci hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. K záchraně chaty nasadili 16 cisternových automobilů, vysokozdvižnou plošinu a automobilový žebřík.  Podle ředitele Valašského muzea v přírodě byla stavba pojištěná. „Krajkoví‘, kvůli kterému Dušana Jurkoviče nazýváme básníkem dřeva, je z velké části propadlé, shořelé a zničené. Vzhledem k nejvyšší památkové ochraně Libušína bude výše škoda nevyčíslitelná, navíc je to srdce návštěvnického života na Pustevnách.

 

 

Vlakem v pondělí 3. 3. 2014 do Ostravy dorazil premiér České republiky Bohuslav Sobotka. V rámci své pracovní cesty se setkal s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem. V dopoledním pracovním bloku premiér Bohuslav Sobotka pak jednal na Krajském úřadě společně s hejtmanem kraje Miroslavem Novákem především o zaměstnanosti v regionu.  „Začali jsme aktivní politikou zaměstnanosti, vytváření nových pracovních míst. To, co mě zajímá je otázka připravenosti průmyslových zón v Moravskoslezském kraji. Je důležité získat do regionu nové investory. Je to klíčová priorita nové české vlády,“ uvedl Bohuslav Sobotka. Téměř 40% nezaměstnaných v kraji tvoří lidé starší padesáti let. Vláda proto připravuje programy zaměstnanosti pru tuto věkovou skupinu lidí. Východiskem by podle Bohuslava Sobotky mohlo být zavedení slevy na sociálním pojištění. „To je lepší řešení než předčasný důchod,“ řekl na tiskové konferenci premiér. Snižování sociálního pojištění by podle něj chtěla vláda podle pilotně vyzkoušet právě v Moravskoslezském kraji. Druhým tématem, kterému se předseda při návštěvě Moravskoslezského kraje chtěl věnovat, byla situace okolo společnosti OKD.

 

 

Evropský den obětí má připomínat, kolik lidí prožilo trestný čin. Letos připadlo na sobotu 22. února. Mezi delikty, které obětem způsobují nejhlubší šrámy na duši, patří i znásilnění. V minulém roce řešili policisté na Novojičínsku dvanáct takovýchto případů s tím, že u osmi z nich bylo všechno jinak. Oběti si skutečnost vymyslely nebo situace vylíčily jinak, než jak se opravdu odehrály. Oficiální statistiky však postihují jen zlomek skutečnosti. Podle výzkumu neziskové organizace Gender Studies, která se zabývá vztahy a postavením mužů a žen v české společnosti, se k vyšetřovatelům dostane pouze osm procent případů.  V České republice je oficiálně registrováno jedno až dvě znásilnění denně.

 

 

Komise pro strategický rozvoj města Kopřivnice zve občany města ke společné diskuzi v rámci aktualizace Strategického plánu města Kopřivnice. 3. setkání pracovních skupin proběhne v 10. patře budovy Městského úřadu Kopřivnice.

Infrastruktura/Doprava/Životní prostředí – 19. března 2014 v 15 hodin

Ekonomika/Podnikání 20. 3. v 9 hodin.

Image města – ve čtvrtek v 15 hodin v konferenční místnosti

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice