12. 3. 2014

 

V sobotu 15. března se uskuteční v obřadní síni města Kopřivnice tři obřady vítání občánků – v 9, 10 a 11 hodin. Přivítáno bude celkem 37 dětí, z toho 14 děvčat a 23 chlapců.

 

 

Lašské muzeum se společně s Městskou knihovnou rozhodlo připravit pro Vás již druhý ročník knižní burzy opět u „šálku čaje“. Princip se od loňska v podstatě nezměnil. V sobotu 22. března odpoledne (13 – 16 hodin) je u nás vítán každý, speciálně však ti z Vás, kteří touží po více či méně výrazné úpravě svých domácích knihoven. V Lašském muzeu v parku se bude prodávat, kupovat, vyměňovat, věnovat atd. atd. Vyzýváme Vás také, pokud jste rukodělně zruční a ve volných chvílích tvoříte vlastní záložky, obaly na knihy či cokoli dalšího, co by se knih týkalo, přijďte se pochlubit. Třeba tak uděláte někomu radost. Bude k dispozici i trocha toho čaje. A kdybyste se na ozvláštnění atmosféry chtěli svým občerstvením podílet i Vy, bránit Vám nikterak nebudeme…  Vstupné opět dobrovolné.

 

 

Kopřivnický Drtič má nový přihlašovací rekord. V polovině června odstartuje v Kopřivnici 17. ročník oblíbeného poloorientačního maratónu horských kol Kopřivnický Drtič. Ačkoliv do dne D zbývají ještě více než tři měsíce, na startovní listině je již zapsáno 900 závodníků a 200 náhradníků. Organizátoři tak po neuvěřitelných pěti dnech od spuštění rezervačního systému ukončují možnost dalšího přihlašování. Během všech dosavadních ročníků se Kopřivnického Drtiče zúčastnilo už zhruba 7 000 cyklistů – zatímco v roce 1998 jich bylo na startu 65, předloňský 15. ročník zaznamenal doposud rekordních 780 startujících. Rostoucí popularitu Drtiče lze podle organizátorů přičítat především jeho pohodové atmosféře, díky níž se většina účastníků do Kopřivnice ráda vrací každý rok. Více informací o Kopřivnickém Drtiči i dalších akcích pořádaných CykloArt bikeklubem Kopřivnice naleznete na  internet. stránkách www.drticbike.cz.

 

 

Výstava na radnici připomíná stoletou činnost Sokola. V roce 1914 byla v Kopřivnici založena Tělocvičná jednota Sokol. Stoleté výročí činnosti spolku, který se významně podílel na společenském životě obce, připomíná aktuální výstava ve vestibulu městského úřadu. Dokumenty a dobové fotografie si budou moci návštěvníci radnice prohlédnout až do 18. dubna.

 

 

Kopřivnice si připomene Masarykovo výročí. 7. března 2014 uplynulo přesně 164 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Město Kopřivnice zve všechny příznivce Masarykových myšlenek na tradiční vzpomínkové setkání, které se u příležitosti tohoto výročí uskuteční ve čtvrtek 13. března od 16 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí. Přijďte si spolu s představiteli města, členy místního Klubu Masarykova demokratického hnutí a zástupci Konfederace politických vězňů připomenout odkaz pedagoga, sociologa, politika, filozofa a státníka, který se zasadil o svobodu českého a slovenského národa po první světové válce. Stejně jako v předchozích letech se mohou příchozí těšit na projev kopřivnického učitele a masarykovce Ladislava Cvíčka a také na vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice. Místo veřejné diskuze se po pietním aktu uskuteční členská schůze Klubu Masarykova demokratického hnutí Kopřivnice.

 

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů 1+2 ( Obránců míru 891 a 704) za podmínky přistoupení k dluhu, které je určeny pouze stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 06. 03. 2014 do 24. 03. 2014.

 

 

Starosta města svolává na středu 12. března 2014 20. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. Program zasedání (pdf 46 kB)

 

 

Město Kopřivnice, Policie ČR a kino Puls Vás zvou na besedu na téma „Jak se bránit prodejnímu nátlaku“. Beseda se uskuteční ve středu 12. března v 15:30 hodin v kině Puls. Součástí bude promítání dokumentárního filmu Šmejdi, a poté proběhne diskuze s odborníky v oblastech financí a ochrany práv spotřebitelů, psycholožkou a policistou. Vstup volný!

 

 

Plošné jarní čištění místních komunikací Slumeko odstartuje 15. března 2014. SLUMEKO, s.r.o. upozorňuje, že z důvodu komplexního čistění místních komunikací a parkovišť bude na označených ulicích včetně parkovišť v uvedených termínech dočasně zakázáno stání motorových vozidel.

 

 

Od 3. března 2013 došlo k programovým změnám v nabídce KTKdigi. V televizní nabídce KTKdigi se objeví pět nových programů: Sport 2, MGM, ENGLISH CLUB TV, Comedy Central Extra, Minimax/Animax. Všechny tyto programy se stanou součástí nově připravovaného placeného balíčku KTKdigi. V kombinovaném „klikacím“ balíčku najdou diváci možnost z výběru jak HD tak SD programů. Připravovaná změna zřejmě potěší mnohé diváky a nabídne tak způsob, jak sledovat pouze televizní stanice dle vlastního výběru.

 

 

Nové kanály – Prima HD a TV Regina. Do volně šířené nabídky byla přidána stanice TV Regina. Kanál Prima HD přináší stejný obsah jako Prima v SD rozlišení, liší se technickou kvalitou obrazu a zvuku. Vybrané pořady vysílá Prima HD v nativním HD rozlišení – mj. Autosalon, Prostřeno!, Vylomeniny, Cesty domů II, Máme rádi Česko a některé seriály a filmy. Kanál Prima HD je šířen pro klienty s balíčkem Thematic HD. (418MHz,QAM256,SR6900). Kanál TV Regina bude vysílat poradenství a vzdělávání zajímavou, zábavnou formou, životní styl, volnočasové aktivity, zábavu a talk show. Stanice chce cílit především na starší diváky. (330MHz,QAM256,SR6900)

 

 

V soboru 29. března dojde k uzavření ledové plochy na zimním stadionu a bude zahájena technologická pauza. Led bude rozpouštěn. Poslední bruslení veřejnosti (mimo bruslení škol) na kopřivnickém zimním stadionu se koná odpoledne v neděli   23. 3. 2014 od 17:15 do 18:30 a závěrečné bruslení je v pátek 28. 3. 2014 dopoledne v době od 8:45 do 12:30 hod.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice