14. 3. 2014

 

Kopřivnice by mohla díky mírné zimě ušetřit až 4 miliony korun.

 

 

Radnice získala 150 tisíc na svůj projekt, který občanům města nabídne cyklovýlety, pohybové aktivity a osvětové besedy.

 

 

Mošnovská opravna na boeingy je v úpadku. Opravna s 200 zaměstnanci má ale stále šanci na záchranu. Uchází se o ni švýcarský opravárenský gigant.

 

 

Kopřivnický hokejový odchovanec Patrik Bartošák podepsal v NHL tříletou smlouvu s týmem Los Angeles Kings.

 

 

Lenka Masná na halovém mistrovství světa skončila s časem 2:02,46 na šestém místě.

 

 

Kopřivnice daruje sto tisíc na obnovu Libušína. V noci z 2. na 3. března došlo na Pustevnách k rozsáhlému požáru historické chaty Libušín. Zastupitelstvo města Kopřivnice na svém včerejším zasedání schválilo poskytnutí příspěvku ve výši 100 tisíc korun do veřejné sbírky, která byla vyhlášena na obnovu této národní kulturní památky. „Chata Libušín byla nedílnou součástí Beskyd a beskydských vrcholů, kam většina z nás vždy ráda zašla a při různých příležitostech sem vodila své osobní i pracovní návštěvy. Pustevny bez děl geniálního architekta Dušana Jurkoviče si neumíme představit, a proto jsme zastupitelstvu navrhli schválit příspěvek v této výši. Doufáme, že se přidají i další města, organizace i jednotlivci a peníze potřebné k obnově útulny se brzy podaří nashromáždit,“ uvedl kopřivnický starosta Josef Jalůvka s tím, že návrh na poskytnutí stotisícového příspěvku byl zastupiteli jednomyslně schválen. Objekty Libušína a Maměnky byly vystavěny v roce 1898 ve slohu tzv. lidové secese s valašskými prvky. Přestože delší dobu jim nebyla věnována náležitá péče, po roce 1995 byly rekonstruovány a staly se vyhledávaným cílem většiny návštěvníků Pusteven. Valašské muzeum v přírodě, které je jejich správcem, zorganizovalo již druhý den po požáru Libušína veřejnou sbírku, na kterou mohou lidé zasílat finanční prostředky. Bližší informace naleznete na www.vmp.cz/cs/oprava-libusina/.

 

 

Most přes Sýkorečku v Lubině se opět začně opravovat. Zahájení stavebních prací na mostě v Lubině u ložisek je stanoveno na 1. 4. 2014. Pod mostem bude po dobu oprav nejdéle na 3 měsíce zcela uzavřena místní komunikace směřující na ul. Dělnickou. Bude se opravovat druhá polovina mostu (strana blíže ke Kopřivnici), vloni na podzim již proběhla oprava na druhé straně mostu. Pod mostem budou moci projít chodci tak jako tomu bylo na podzim.

 

 

V sobotu 15. března se uskuteční v obřadní síni města Kopřivnice tři obřady vítání občánků – v 9, 10 a 11 hodin. Přivítáno bude celkem 37 dětí, z toho 14 děvčat a 23 chlapců.

 

 

Kopřivničané mohou získat kompostejnery zdarma. Systém sběru bioodpadu v Kopřivnici čekají od dubna změny, které mají podpořit jeho třídění a následné využití. Dříve přistavované velkoobjemové vany nahradí kompostejnery, které budou každých čtrnáct dní sváženy přímo od rodinných domů. Více než 400 kompostejnerů bylo rozdáno již v loňském roce, díky čemuž se podařilo zvýšit objem vytříděného bioodpadu zhruba o 60 tun. Jelikož se sběr prostřednictvím těchto specializovaných nádob osvědčil, zakoupí společnost Slumeko dalších 340 kusů a bezplatně je zapůjčí zbývajícím majitelům rodinných domů na území města. V místních částech Lubině, Mniší a Vlčovicích zůstane systém sběru beze změn a nadále zde budou přistavovány velkoobjemové vany. Kompostejnery se zatím neobjeví ani na sídlištích. O bezplatné poskytnutí 240l nádob může zažádat každý majitel rodinného domu v Kopřivnici, který zde má trvalé bydliště a nemá vůči městu žádný dluh na poplatcích za odpady. Zájemci se mohou hlásit do 25. března na e-mailu lucie.kubalcova@koprivnice.cz. Svoz bude probíhat každou druhou středu mezi 6. a 18. hodinou, a poté bude svážený bioodpad předán na kompostárnu k dalšímu využití.

 

 

V sobotu nabídne Kino Puls další ze série přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Tentokrát se představí Jules Massenet s operou Werther. Přenos začíná v 17:45 hodin. Dvě velké hvězdy operního nebe – Jonas Kaufmann a Elina Garanča – se v MET objeví poprvé bok po boku v Massenetově povznášející adaptaci Goetheovy převratné a tragické romance. Režie a výprava této inscenace pochází z dílny Richarda Eyrea a Roba Howella. Taktovky se ujme nadějný mladý dirigent Alain Altinoglu.

 

 

V pátek se koná divadelní představení Večer tříkrálový. Sváteční komedii Williama Shakespeara zahraje divadelní spolek Divadlo Pod věží ze Štramberka. Představení se koná v Kulturním domě v Příboře od 19:00 hodin.

 

 

 V pátek můžete navštívit Štramberskou divadelní přehlídku amatérských divadelních souborů. Ta vám nabídne hru Nabarvit, ostříhat, zavraždit…? z produkce Divadla U Lípy z Ostravy. V Kulturním domě ve Štramberku začíná představení v 19:30 hodin.

 

 

 Pohádkový maškarní karneval se uskuteční  v sobotu od 15:30 hodin ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Akce bude plná masek, tancování, her, soutěží a veselých písniček. Chybět nebude doprovodný program, omalovánkový koutek, dobré občerstvení a konfetový ohňostroj.

 

 

Mandala nabídne koncert brněnské skupiny Biorchestr. Přiznivcům brněnské alternativní scény dobře známý pár – Aleš Pilgr a Jana Koukalová vystoupí tentokrát akusticky, v triu s cellistou a kontrabasistou Tomášem Jenčekem v kopřivnické čajovně Mandala. Koncert se uskuteční v pátek od 20:00 hodin.

 

 

Na Hukvaldech máte tento pátek předposlední šanci zaplesat si. Sbor dobrovolných hasičů Hukvaldy zde pořádá Hasičský ples. K tanci a poslechu zahraje hudební skupina Meteor. Těšit se můžete také na bohaté občerstvení, kulturní program i bohatou tombolu. Ples se koná tradičně ve společenském sále ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na Hukvaldech od 19:30 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice