17. 3. 2014

Exministr Barták si o úplatek řekl, vypověděl William Cabaniss., v pondělí 17. 3. v pražské soudní síni.  V  kauze nákupu vozů Tatra pro armádu, v níž je obžalován exministr obrany Martin Barták, přichází zvrat. Procesu se osobně zúčastní dva korunní svědci proti Bartákovi. V pondělí vypovídal bývalý velvyslanec USA v Česku a bývalý šéf dozorčí rady Tatrovky William Cabaniss, kterému si měl Barták při služební návštěvě Spojených států v únoru 2008 říct o úplatek. Ten Bartákovo jednání u soudu potvrdil, o kolik peněz přesně šlo, si ale nevzpomněl. Ve středu by měl u soudu vypovídat taky někdejší manažer firmy Duncan Sellars.

O dvanáct branek porazili v posledním utkání prvního kola extraligové nadstavby házenkáři Karviné soupeře z Kopřivnice. Triglav pojišťovna extraliga – skupina o 1. – 6. místo – 1. kolo: Karviná – Kopřivnice 32:20 (12:8). Karviné chybělo jen málo, aby místo o udržení v soutěži bojovala o medaile a svým protivníkům v dolní části tabulky to teď dává jasně najevo. Kopřivnici smetli házenkáři Baníku dvanáctibrankovým rozdílem. V 11. minutě vedli Karvinští 6:2 a o poločase stejným čtyřbrankovým rozdílem 12:8. Na začátku druhého poločasu Vučkovič přiložil pod kotlem, navýšil náskok domácích na 15:9 a ve 43. minutě dokonce vedli o deset (21:11). Kopřivničtí sice bojovali, manko ale zkorigovali jen minimálně. Naopak v posledních dvou minutách zápasu se domácí prezentovali ještě čtyřmi trefami a nakonec zvítězili jednoznačně 32:20.

Protože mužstvo mužů HC Kopřivnice prohrálo druhý semifinálový zápas v Rožnově p./R. na nájezdy 3:4, sehrají naši hokejisté třetí rozhodující utkání play-off II na domácím ledě ve středu 19. 3. 2014 v 18:00 hod. V případě vítězství postupují do finále, kde se utkají s mužstvem Studénky, porážka znamená vyřazení ze soutěže. V pátek 21. 3. a v sobotu 22. 3. 2014 proběhne vyvrcholení letošního ročníku ML, kdy se utkají mužstva o 3. – 4. místo a rovněž finalisté všech tří lig.

Novinka: Dny otevřených dveří v kopřivnických mateřských školách před zápisem na rok 2014/2015

Vždy od 8.00 – 11.30 14.00 – 16.00 hodin

Změny organizace dopravy na sídlišti Korej. Kopřivnická radnice připravuje změny organizace dopravy a parkování na sídlišti Korej, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti, plynulosti provozu a počtu parkovacích míst. Návrh spočívá ve snížení maximální povolené rychlosti, zákazu vjezdu většiny nákladních automobilů, zjednosměrnění vybraných ulic i menších stavebních úpravách. Z bezpečnostních důvodů bude na celém sídlišti a v přilehlých ulicích zavedena zóna s maximální povolenou rychlostí třicet kilometrů za hodinu a zákaz vjezdu nákladních vozidel mimo dopravní obsluhy. S návrhem radnice se mohou občané seznámit na internetových stránkách www.koprivnice.cz a svůj názor k navrhovaným změnám mohou vyjádřit na veřejném setkání, které se uskuteční v úterý 18. března 2014 od 15:30 v konferenční místnosti v 10. patře kopřivnické radnice.

Nabídka města na nájem dvou městských bytů 1+2 ( Obránců míru 891 a 704) za podmínky přistoupení k dluhu, které je určeny pouze stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek dle výzvy. Nabídka platí od 06. 03. 2014 do 24. 03. 2014.

V souboji o vznik rákosníčkova hřiště, Kopřivnice neuspěla. O tom, kde vyroste 20 nových hřišť, bojovalo celkem 175 měst a městských částí a rozhodovalo více než 124 tisíc došlých hlasů. Veřejnost přidělila prostřednictvím webového formuláře, SMS zpráv a na Facebooku nejvíce hlasů Zábřehu v Olomouckém kraji, a to 6700. Ve stejné kategorii měst byla i Kopřivnice, ta skončila s 334 hlasy na 31 místě.

KTK přichází s novinkou THEMATIC HD  – s nabídkou programů ve vysokém rozlišení. Vyberte si programy, které Vás zajímají a neplaťte za programy, na které se nedíváte.  Máte možnost sestavit si vlastní programový balíček z programů ve vysokém rozlišení (HD) – Thematic HD nebo využít možnost kombinovat programy ve vysokém (HD) a standardním rozlišení (SD) – Thematic HD plus a Thematic HD mix. Programovou skladbu lze měnit každý měsíc. Počet programů se bude postupně zvyšovat . Ke každému předplacenému programovému balíčku náleží bezplatný bonus 5 programů v HD rozlišení.

V soboru 29. března dojde k uzavření ledové plochy na zimním stadionu a bude zahájena technologická pauza. Led bude rozpouštěn. Poslední bruslení veřejnosti (mimo bruslení škol) na kopřivnickém zimním stadionu se koná odpoledně v neděli   23. 3. 2014 od 17:15 do 18:30 a závěrečné bruslení je v pátek 28. 3. 2014 dopoledně v době od 8:45 do 12:30 hod.

Komise pro strategický rozvoj města Kopřivnice zve všechny občany k další sérii diskuzních setkání v rámci aktualizace strategického plánu. Staňte se spolutvůrci hlavního koncepčního dokumentu, který definuje dlouhodobé cíle města a koordinuje aktivity směřující k jejich dosažení. K diskuzi jsou zváni všichni, kdo mají jakýkoliv podnět a budoucnost Kopřivnice jim není lhostejná. Práce na aktualizaci Strategického plánu rozvoje města Kopřivnice pro období 2007-2022 byly zahájeny již v loňském roce, kdy byly expertně zpracovány potřebné analytické podklady. Od letošního ledna probíhají veřejná jednání pracovních skupin k jednotlivým prioritním oblastem, na nichž může obsah plánu ovlivnit kdokoliv z občanů města. Poslední série jednání k prioritním oblastem Infrastruktura/Doprava/Životní prostředí, Ekonomika/Podnikání a Image města se uskuteční ve středu 19. března a ve čtvrtek 20. března v konferenční místnosti v 10. patře radnice.

Nový plánovací dokument by mělo zastupitelstvo města schválit koncem roku.

Taneční skupina „THARA“ přivezla čtyři první místa a dva poháry z mezinárodní soutěže ve Vídni, která se konala 22. února za účasti více než tisícovky tanečníků z 13 zemí Evropy. Nejmladší členka Eliška Jeřábková přivezla 1. místo za sólo Orient děti a spolu s dalšími zlaté medaile za trio Flamenco děti. Vedoucí skupiny Mirka Břusková Novobilská převzala ocenění za 1. místo v kategorii sólo Orient dospělí a ostatní členové za vítězství dua Irský MIX dospělí, dále zlatý pohár za skupinu Flamenco dospělí a vítězný pohár za skupinu Orient dospělí.

Kopřivnický judista Radek Rýpar, reprezentující klub Závišic získal bronzovou medaili na mezinárodním turnaji Českého poháru žáků a dorostenců. Na posledním závodě 2. března v Rakousku obsadil pátou příčku, když prohrál v souboji o třetí místo.

V bitvě o republikové finále ve florbalu mladších žáků zajížděli kluci z Alšovky 10. a 11. března do Plzně. V boji o finále prohráli po šestém nájezdu a tak pro ně zbyla jen bramborová příčka.

V městské hokejové lize proběhla uplynulý víkend první semifinálová utkání 1. ligy play off. Kopřivničtí predátoři, kteří po základní části vedou tabulku s 27 body, vyhráli v neděli 9. března proti týmu Slivovic 2:1. V třetí lize městské hokejové ligy bude o 9. místo bojovat HC Tatra.

Kopřivničtí diskgolfisté opět slaví úspěch. V únoru v sérii tří turnajů Zimní ultimo tour 2014 překvapil teprve desetiletý juniorský hráč Tomáš Hotárek, který vybojoval celkové 3. místo a v současnosti je třetím nejlepším hráčem v celorepublikovém žebříčku. Nejlepší umístění v kategorii Open vybojoval Libor Vašek a mezi ženami Adéla Kotoučková, oba skončili na 5. místě. V březnu na turnaji kategorie N v Dolní Lhotě u Luhačovic zvítězil v Juniorské kategorii Dan Socha a o jeden hod v závěsu za ním skončil Tomáš Hotárek. V kategorii Open skončil na druhém místě Michal Grepl a na děleném 4. místě dva Kopřivničtí hráči Tomáš Kocián a Ondřej Hotárek.

Prvního a druhého března se naši plavci účastnili velké ceny Opavy a přivezli 4 medaile. První místo vyplaval Jan Krysa na 100m volný způsob. Ve stejné disciplíně brala druhé místo Petra Davidová a bronzovou přidal opět na 100 m volný způsob ve svých věkových kategoriích Lukáš Kvak a Michal Šimůnek.