10. 3. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

Sobota 11. března   – MÚ včetně parkovišť, park E. Beneše, H. Ledwinky

Pondělí 13. března – část ulice Štefánikova, Sokolovská

Úterý 14. března – část Kpt. Jaroše a Štefánikovy

Středa 15. března – chodníky Štefánikova, parkoviště hotel Tatra

 

Také v letošním roce se město Kopřivnice rozhodlo připojit k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Dnes, tedy v pátek 10. března, na budově radnice vlaje pestrobarevný symbol tibetského národa. Kampaň vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Město Kopřivnice se do ní poprvé zapojilo v roce 1997 a tehdy patřilo k pouhé dvacítce českých měst, která se tímto způsobem rozhodla podpořit svrchovanost tibetského národa. Po čtyřleté přestávce byla vlajka opět vyvěšena až v roce 2002 a od té doby zdobí kopřivnickou radnici každý rok. V 16:30 v parku začíná tradiční ZVONKOVÝ PRŮVOD.

 

Nejlepší sportovkyní Novojičínska se stala kopřivnická krasobruslařka Klára štěpánová, souběžně byli vyhodnoceni i nejlepší sportovci na krajské úrovni, kde Klára získala další ocenění. Nejlepší sportovkyní Moravskoslezského kraje za rok 2016 se stala ve čtvrtek 2. března 2017 tenistka Petra Kvitová. Během slavnostního večera se třikrát tleskalo Kopřivnici.  Galavečer v multifunkční aule Gong ve Vítkovicích, na kterém byly hodnoceny vynikající sportovní výkony i výchova sportovců, se letos uskutečnil již popatnácté. Úspěchy sportovců přispívají k dobrému jménu našeho regionu. I proto kraj oblast sportu významně podporuje. Letos bylo  ze  sportovních svazů, sportovních klubů a obcí nominováno 121 sportovců.  V kategorii mládež do 19 Let, kde bylo oceněno z celého kraje pouze 8 sportovců, se probojovala Krasobruslařka Klára Štěpánová z Figure clubu Kopřivnice. Další ocenění pro Kopřivnici bylo uděleno v kategorii Trenéři a cvičitelé, poděkování za vynikající práci s dětmi získal hokejista Václav Varaďa, trenér juniorů klubu Oceláři Třinec. Největší potlesk přišel na závěr, když do síně slávy moravskoslezského sportu byly pozvány sportovní legendy – manželé Dana a Emil Zátopkovi.

 

Krásné počasí o víkendu bylo doprovázeno silným větrem. Ten přidal spoustu práce hasičům, kteří pomáhali s odstraňování škod, které vítr napáchal. V Moravskoslezském kraji hasiči museli vyjíždět ke 118 případům,

V 81 případech se jednalo o stromy a polámané větve. Kopřivničtí hasiči pomáhali 5. 3. u 3 případů. Po půlnoci se zlomil sloup telefonní vedení na ulici Květinové, poté došlo k pádu stromu na ulici Karla čapka a ráno spadl strom na osobní automobily na ulici Polní. Strom byl opatrně rozřezán a ve spolupráci s majiteli vozidel byl odklizen a vozidla předána majitelům.

 

Třikrát POEZIE. Vila Machů zve všechny na unikátní autorské trojčtení básníků Petra Hrušky – autor civilní poetiky a vytříbení všímavosti, Petra Čichoně – autor děl připomínajících německou minulost Hlučínska a Pavla Kolmačky – básník venkova a otevřeného prostoru, v pátek 10. března 2017 od 18.30 hodin do sálu Kavárny Vila v Kopřivnici.

 

Sbor dobrovolných hasičů Hukvaldy si vás dovoluje pozvat na Hasičský ples, který se koná v pátek 10. března 2017 od 19.30 hodin v sále základní školy L. Janáčka Hukvaldy. K tanci a poslechu hraje Meteor. Připraveno bude občerstvení, kulturní program a bohatá tombola.

 

Divadelní spolek Kotouč Štramberk zve všechny na divadelní přehlídku PRA PRA Michala Škrobánka, která se koná v pátek 10. března 2017 v 19.30 hodin v Kulturním domě Štramberk. 

 

Městský pivovar Štramberk zve všechny příznivce k poslechu a posezení u harmoniky, konané v pátek 10. března 2017 od 19.00 hodin v Městském pivovaru.

 

SWING – JAZZ – LATIN. Vila Machů zve všechny na další swing – jazz – latin stylový večer v podání Martina Galii a jeho hostů, který se uskuteční v sobotu 11. března 2017 od 20.00 hodin v Kavárně Vila Kopřivnice.

 

VÝLET DO STŘEDOVĚKU. Bratrská jednota baptistů Příbor zve všechny děti, rodiče i prarodiče na tradiční dětský karneval na téma Výlet do středověku, který se bude konat v sobotu 11. března 2017 od 15.00 hodin v Centru Dětské misie v Příboře. Čekají na vás pohádkové převleky, barevná výzdoba, bujaré křepčení, krátké povídání, veselé soutěžení o sladké odměny, lahodní občerstvení a pestrá tombola. Bližší informace u Mariny Čermákové na tel. čísle 603 102 690 nebo Katky Okáčové na tel. čísle 733 545 362. Vstupné je dobrovolné.

 

HC KOPŘIVNICE – HC DUKLA PRAHA. Klub házené Kopřivnice zve srdečně všechny sportovní příznivce na extraligové utkání mezi HK Kopřivnice a HC Dukla Praha, které se uskuteční v sobotu 11. března 2017 od 18.00 hodin ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka.

 

Městský pivovar Štramberk zve všechny příznivce cimbálové muziky k posezení, které se uskuteční v sobotu 11. března 2017 od 19.00 hodin v Městském pivovaru. K poslechu hraje cimbálová muzika Pramínky.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny děti i rodiče na představení divadla Tramtarie s názvem Terezka a kouzelné autíčko, které se bude konat v neděli 12. března 2017 v 15.30 hodin v kinosále Kulturního domu Kopřivnice. Vstupné činí 50 Kč. A o co v pohádce půjde? Malé Terezce se stane hrozná věc! Ztratí se na školkovém výletě. A co hůř, spolu se svojí největší nekamarádkou Emou. Ale co teď? Jak se dostanou včas do školky, když už je autobus pryč? Ještě že nakonec objeví kouzelné žluté autíčko, které se umí zvětšovat. A tak holky sednou za duhový volant a vyrazí na cestu, během které zažijí nejedno veselé dobrodružství.

 

Město Štramberk zve srdečně všechny příznivce na jazzový koncert v neděli 12. března 2017 od 17.00 hodin v Zámeckém sále v domě U Písařů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice