8. 3. 2017

 

Město Kopřivnice nezískalo dotaci na rekonstrukci letního stadionu.

 

Místní akční plán ORP Kopřivnice pořádá ve čtvrtek 9. března další z bezplatných kurzů pro rodiče. Hlavním tématem v pořadí druhého kurzu bude výběr nejlepší školy, současné a budoucí trendy na trhu práce a volba budoucí profese. Přednášející bude Ing. Hana Kučová. Akce začíná v 16 hodin v 10. patře městského úřadu.

 

Daruj krev od 1. do 31. 3. 2017 ve vybrané transfúzní stanici ( Zlín, Nový Jičín, Uherské Hradiště) a získej vstup do relaxačního centra Wellness Horal ve všední dny za 1 Kč (cena vstupu 680 Kč, 4,5 hod).

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že probíhá odstávka pitné vody na ulici Štramberské, která potrvá pravděpodobně až do čtvrtku 9. března do 15ti hodin. Další odstávka vody proběhne na ulici Dolní a Příborské dne 20. března od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz nebo na tel. čísle 800 292 300 nebo 800 292 400.

 

Nejúspěšnějším sportovcům města a okresu Nový Jičín patřilo v pondělní večer 6. března Beskydské divadlo v Novém Jičíně. Uskutečnila se tam akce pořádaná Novojičínským deníkem a Českou unií sportu s podporou města Nový Jičín a sponzorů „Nejúspěšnější sportovec roku 2016″. Absolutní vítězka krasobruslařka Klára Štěpánová, FSC Kopřivnice. Součástí vyhlašování Nejúspěšnějšího sportovce roku 2016 byla také tradiční anketa čtenářů Novojičínského deníku. V ní zvítězila Adriana Kulová z ŠSK Bílovec o pouhé čtyři body před vítězkou uplynulých dvou let krasobruslařkou Klárou Štěpánovou z FSC Kopřivnice. Na třetím místě pak skončila voltižérka frenštátského Slovanu Tereza Czyžová.

Výsledky:

Kolektiv okresu Nový Jičín:

KVS Laguna Nový Jičín – plavání s ploutvemi, tým ploutvařů

ŠSK Bílovec – volejbal, starší žákyně

IHC Nový Jičín – in-line hokej, družstvo mužů

 

Trenér, cvičitel okresu Nový Jičín:

Miroslav Vaníček (Sportovní stáj Nový Jičín, Hermelín klub – trenér jezdectví)

Peter Šloff (ŠSK Bílovec a FC Bílovec – trenér volejbalu a fotbalu)

Jiří Rohan (ASK Tatra Kopřivnice – trenér kulturistiky)

 

Jednotlivci okresu Nový Jičín:

Tereza Czyžová (TJ Slovan Frenštát p. R. – jezdectví, voltiž)

Hynek Bartoň (TK Kopřivnice – tenis)

Ondřej Fierla (SK Moravia Racing Team Nový Jičín – cyklistika)

Jakub Kovařík (KVS Laguna Nový Jičín – plavání s ploutvemi)

Josef Kratochvíl (PK Nový Jičín – plavání)

Roman Kučera (SK Kopřivnice – plavání)

Adriana Kulová (ŠSK Bílovec – volejbal)

Radek Selcer (TJ Frenštát p. R. – skoky na lyžích)

Jan Zahradníček (IHC Nový Jičín – in-line hokej)

 

Handicapovaný sportovec okresu Nový Jičín:

Lenka Kuncová (TJ Frenštát pod Radhoštěm – lukostřelba)

 

Absolutní vítěz okresu Nový Jičín:

Klára Štěpánová (FSC Kopřivnice – krasobruslení)

 

Přesně po třech letech skončila veřejná sbírka na obnovu Libušína. Bezmála 10 milionů korun přispěli dárci ve veřejné sbírce na obnovu chaty na Pustevnách. Po dobu tří let veřejnost posílala finanční dary na transparentní účet Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které architektonické skvosty Dušana Jurkoviče na Pustevnách spravuje. Objekt Libušín vyhořel v noci na 3. března 2014. Kromě příspěvků lidí a firem na účet sbírky poslal na obnovu Libušína pět milionů korun také Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj dal přibližně 600 tisíc korun. Přes 900 tisíc poslali lidé formou dárcovských SMS v projektu Českého rozhlasu. Lesy ČR věnovaly k obnově Libušína asi 360 metrů krychlových jedlové a smrkové kulatiny. Těžbu a odvoz dříví zdarma zajistily Vojenské lesy a statky ČR. V pokladničkách se nasbíraly desetitisíce korun. Naposledy se otevřela například pokladnička umístěná v turistickém informačním centru Rožnova, nyní v ní bylo 6705 korun, od roku 2014 do ní obyvatelé a návštěvníci města vhodili celkem 62 447 korun. Muzeum podle Ondruše zatím získalo na obnovu Libušína od pojišťovny necelých 40 milionů korun, má také peníze od ministerstva.

Odborníci již loni zbourali vyhořelou a poškozenou část objektu. Už na začátku prací avizovali, že se pokusí zachránit co nejvíce původních částí, například torza omítek se sgrafitovou výzdobou. Hotová je nová platforma objektu. Přes zimu se zpracovává dřevo, stavba samotná by měla začít na jaře. Muzeum se po požáru rozhodlo pro vědeckou rekonstrukci objektu, obnova začala loni v létě, hotová by měla být do tří let, stát bude téměř 80 milionů korun.Chatu Libušín navrhl slovenský architekt Dušan Jurkovič. Otevřena byla v roce 1899 a do události v roce 2014 sloužila jako restaurace. Škoda této národní kulturní památky byla odhadnuta na desítky milionů korun. Loni státní zástupce obžaloval v souvislosti s požárem obvinil padesátiletého muže z Karvinska. Podle něj v roce 2007 zanedbal opravu komínových těles.

 

Ve Středisku volného času Fokus se v těchto dnech připravuje deset děvčat pro základní kolo celostátní soutěže Dívka roku 2017. Slečny ve věku 13 až 15 let předvedou v soutěži nejen svůj půvab, ale také postřeh, vtip a schopnost komunikace. Desítka děvčat, které prošly úvodním castingem, tráví v těchto dnech ve SVČ Fokus dlouhé chvíle. Připravují své medailonky, učí se pohybovat po mole, jak se správně nalíčit, pečovat o vlasy a také pilují choreografii na soutěžní večer. Skupinu soutěžících tvoří nejen dívky z Novojičínska, ale ze širší oblasti, na které bylo území republiky pro organizaci postupové soutěže rozděleno. Děvčata jsou také třeba z Frýdku-Místku, Vsetína a Horní Bečvy. Soutěžní disciplíny jsou přizpůsobeny věku dívek. Jsou to dívky do 15ti let, tak v této soutěži není promenáda v plavkách ani ve spodním prádle, je to nahrazeno módní přehlídkou free street style. Je tam rozhovor s moderátorem a těšit se můžete na volné disciplíny. Soutěžní večer proběhne ve čtvrtek 16. března od 18 hodin a je přístupný veřejnost. Po korunovačním ceremoniálu bude akce pokračovat koncertem poprockové kapely Hilltop. Z desítky soutěžících v základním kole vyberete porota čtyři, které postoupí do Moravského finále. Jeho pořadatelství se pro letošní rok podařilo poprvé získat právě novojičínskému Fokusu. Konat se bude 8. dubna.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice