10. 4. 2024

Po celý duben si mohou zákazníci KTKdigi užít hned tři stanice, tou první je stanice AMC HD, která pokračuje v postapokalyptické smršti a 8. dubna uvede seriál The Walking Dead: Daryl Dixon. Další premiéru bude mít pátá řada seriálu Fargo a diváci se mohou těšit i na klasické americké komedie, jako jsou Agent v sukni nebo Ace Ventura. Další odkódovanou stanicí je National Geographic HD, kde se můžete těšit na dokumenty s jedinečnými záběry a vynikajícím komentářem. Za zhlédnutí stojí série Pašerákům na stopě s uznávanou novinářkou Marianou van Zellerovou nebo Poslední rybí titáni s Cyrilem, který pokračuje v hledání posledních obřích ryb v odlehlých a nehostinných oblastech planety. Poslední stanicí je Viasat Nature HD, která ukáže zblízka život v rumunské divočině v cyklu Transylvánští medvědi domácí a odvysílá speciální pásmo pořadů k oslavě Dne Země, který si připomeneme 22. dubna.

 

Do základní nabídky služby KTKdigi byla přidána nová stanice Warner TV, kterou provozuje americký mediální gigant Warner Bros. Discovery. Firma provozuje velkou spoustu oblíbených televizních kanálů, ať už jde o HBO, Cinemax, CNN, Discovery Channel nebo Adult Swim. Warner TV přinese divákům unikátní kombinaci zábavy pro všechny věkové kategorie. Od akčních filmů, populárních seriálů, rodinných komedií až po exkluzivní premiéry. Uvede seriál Smallville z roku 2001 od první epizody, stejně jak seriál Hranice nemožného a mezi mladistvými populární Super drbnu, anglicky Gossip Girl. Aby se Vám kanál zpřístupnil, televizní přijímač může vyžadovat opětovné naladění. V základní nabídce je kanál přístupný na pozici 46.

 

Byla zahájena celoplošná ochranná deratizace objektů a pozemků města. Radnice města vyzývá vlastníky soukromých nemovitostí v Kopřivnici i místních částech o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah. Nástrahy na hlodavce budou kladeny od 2. dubna zhruba do poloviny května, v dalších týdnech budou následovat jejich kontroly, doplnění a sběr. Všichni občané mohou pomoci zasíláním informací o případně zjištěném výskytu hlodavců na e-mail marta.holubova(zavináč)koprivnice.cz. Město Kopřivnice provádí deratizaci každoročně ve dvou etapách, a to na jaře, pro omezení reprodukce potkanů, a na podzim kvůli ovlivnění šíření jejich populací do uvolněných teritorií před zimou.

 

Zemřel Pavel Svojanovský, český veslař, úspěšný olympionik a podporovatel odkazu Emila Zátopka. Ke Kopřivnici měl velmi blízký vztah, neboť se svým bratrem Oldřichem každoročně přijížděli na Běh rodným krajem Emila Zátopka, účastnili se i všech doprovodných závodů a pomáhali šířit olympijské myšlenky zejména mezi mladými závodníky.

 

První část přednášky o podnikatelské rodině Ringhofferů se chystá na čtvrtek 11. dubna

 

Představení Fachman v rámci Divadelního předplatného je v programu KD ve čtvrtek 11. dubna od 19:00.

 

Rodinná talk-show Richarda Krajča a Karin Krajčo Babinské s písničkami Kryštof je na programu v KD v Kopřivnici v pátek 12. dubna od 19 hodin.

 

V pátek 12. 4. 2024 se hraje v Katolickém domě v Kopřivnici divadlo: IDA-Groteska k zamyšlení. Příběh inspirovaný životem Idy Lewis, jedné z nejznámějších majáčnic světa. Hraje: Barbora Hubáčková.

 

V Ringhofferově vile proběhlo ocenění nejlepších pedagogů a pedagogických pracovníku za uplynulý rok. Celkem šestadvacet oceněných převzalo poděkování z rukou starosty Adama Hanuse a místostarosty Davida Monsporta. Jednotliví pedagogičtí pracovníci byli oceněni za vynikající práci a přínos k rozvoji školství ve městě. Ocenění byli učitelé jak z mateřských, základních a střední školy, tak pracovníci volnočasových zařízení a školských zařízení, které zařizují podporu pro žáky se speciálními potřebami. Zvláštní poděkování získala Ivana Davidová za čtyřiadvacetileté vedení malotřídní školy v Lubině, které bylo vždy dle slov předávajících profesionální a plné empatie. Ta se rozhodla své působení na škole sama letos ukončit.

 

Policisté varují před investičními podvody. Postup pachatelů této trestné činnosti je stále důmyslnější. Jedná se často o organizované skupiny, kdy pachatelé bývají zdatní manipulátoři, kteří využívají na první pohled důvěryhodně vypadající aplikace a o investování jsou schopni přesvědčivě mluvit klidně i několik hodin. Své oběti oslovují jak telefonicky, prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí či reklamy. V těch se může za účelem vzbuzení důvěryhodnosti objevit jméno a tvář známé osobnosti nebo například název či logo známé společnosti, jejichž údaje byly zneužity. Na problematiku investičních podvodů upozorňuje policejní preventivní projekt s názvem Nebuď labuť! nebo také jedno z edukačních videí projektu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje PORADCE policejní rádce pro bezpečný život – Podvodníci číhají, na tvůj věk se neptají.

 

Hrad Šostýn získal nový autorský model od Jana Sýkory, který je nyní k vidění v expozici ZEMĚ HRADŮ na Hukvaldech. Šostýn je dnes zříceninou nacházející se zhruba 1,5 km od centra Kopřivnice. Přesné datum vzniku hradu je nejisté, udává se rozmezí let 1280 až 1290. V té době patřila tato lokalita rodu z Hückeswagenu – tedy i zakladatelům hradu Hukvaldy. Podoba hradu je zhotovena na základě půdorysu a posledních poznatků. Model byl inspirován i rekonstrukční podobou hradu, kterou zhotovil J. P. Štěpánek a R. Vojkovský.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice