10. 5. 2012

 

Pozvání na přednášku P. PaedDr. ThLic. Marcela Puváka na téma Inkvizice – temné dějiny katolické církve? Přednáška se koná ve čtvrtek 10. 5. 2012 v 16.30h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

Majitelé automobilů, pozor! Případy provrtaných nádrží osobních automobilů a odcizený benzín na Novojičínsku, především v Kopřivnici stále přibývají!!! Ke krádežím dochází jak v nočních tak i denních hodinách.  Vzniklá škoda na odcizených pohonných hmotách je nižší v porovnání s následnou škodou na nádržích. Majitelům vozidel mnohdy nezbývá nic jiného než zničenou nádrž vyměnit. Doposud majitelé poškozených vozidel vyčíslili vzniklou škodu řádu desítek až stovek tisíců korun.

 

V pátek 11. května se chystá již 4. pokračování hip-hopové akce Extreme Box. Hudební styl Hip hop tak pro páteční večer ovládne bývalý CO kryt pod Kulturním domem. Příznivci tohoto hudebního stylu se mohou těšit na živý koncert, o který se od 21:00 hod postarají BenoX & TAkT, dále se od 22:00 hod představí DJ PYELL a jako hlavní hvězda večera začne o půlnoci svou show DJ Mad Skill-známý německý DJ a producent, který se na hip-hopové scéně pohybuje téměř 10 let.

 

Ve středu 16. 05. organizuje junák veřejnou sbírku známou jako Květinový den. V naší republice se jedná již o 16. Ročník Českého dne proti rakovině.

 

Prodloužena je  výstava obrazů Vojtěcha Petráše, kterou je možno shlédnout do 31. 5. 2012 v Městské galerii Štramberk.

 

Opravy zvlněné části vozovky  obchvatu Příbora začaly v neděli 6. 5. a potrvají až do června. Obchvat byl zprovozněn loni v listopadu a zvlnění se objevilo o dva měsíce později. K vytlačení jílu pod povrch došlo zřejmě při erupční činnosti, v  sousedním úseku se dostaly do stejné výšky vyvřelé horniny, uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Obchvat je mimo provoz v úseku mezi ulicemi Jičínskou (nový kruhový objezd nedaleko silnice I/48) a Štramberskou.

 

Ve čtvrtek 17. května 2012 10. se koná zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin. N a programu  KTK jako obvykle v PP, repríza v neděli 20. 5, ve 14 hod, a v pondělí 21. 5. od 19 hodin.

 

V neděli  6. 5. ve večerních hodinách došlo k deformaci obrazu programu ČT1 HD. Porucha byla způsobena ve studiu ČT a nebylo v našich možnostech ji odstranit. Zasáhla všechny provozovatele v České republice a Slovensku, kteří odebírají TV signál přímo ve studiu České televize.

 

Badmintonisté z kopřivnického klubu se v sobotu 5. května pokusili probojovat do 1. ligy. Kopřivnice – skupina B  –  hrála   kvalifikaci o postup do 1. ligy –  východní skupiny pro sezonu 2012/2013 nakonec pouze s jediným soupeřem. Rozložením sil zamíchala  především absence 3. týmu Polabiny Pardubice. V předvečer  turnaje se omluvil, takže se Kopřivnice utkala s jediným soupeřem –  TJ Sokol Veselý Brno – Jehnice C. Z 8 zápasů se Kopřivnici podařilo vydobýt jen 3 body – o které se zasloužil ve dvouhře mužů Ondřej Chaloupka, ve dvouhře žen Veronika Čevelová a ve smíšené čtyřce pár Žídek Čevelová. Soupeři se podařilo ukořistit 5 vítězství, a protože do 1. ligy postupuje  pouze vítěz, zůstává Kopřivnice B pro příští sezonu ve 2. Lize.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice