10. 5. 2019

V Lašském muzeu k dispozici nové pamětní razítko, které vychází z podoby pamětní desky Zdeňka Buriana, jejímž autorem je sochař Ivan Kalvoda. Až budete posílat pohlednici z Kopřivnice, nezapomeňte si ji „po burianovsku“ orazit.

 

Klub házené Kopřivnice se poprvé představí na nové multifunkční ploše na zimním stadionu. Ve vůbec posledním utkání sezony o konečné páté místo v nejvyšší soutěži přivítají kopřivničtí házenkáři soupeře z Nového Veselí. Zápas se uskuteční v sobotu 11. května od 19 hodin. Součástí utkání bude autogramiáda a dražba retrodresů.

 

V pátek 10. května od 21.15 hod. v prostranství za Lašským muzeem se uskuteční promítání filmu Po čem muži touží. Kino bude otevřeno už od 20.15 hod. Hraje se po setmění. Při této příležitosti je připravená malá muzejní noc. Pokud si kdokoli z Vás bude chtít ukrátit před promítáním čas, jste zváni na dvě komentované prohlídky Lašského muzea. První se uskuteční v 17.30, druhá pak v 19.00 hodin. Dozvíte se mnohé o muzeu, o expozicích, prohlédnete si výstavu fotografií horolezce a fotografa Viléma Heckela a ti nejpozornější z Vás budou mít možnost vyhrát volné vstupenky na večerní promítání. Vstupné na muzejní noc je dobrovolné.

 

VÝSTAVA: Beskyd Model Kit Show v Kopřivnici. Již 23. ročník mezinárodní výstavy a soutěže modelů je opět v Kopřivnici v Kulturním domě. Akce se koná od soboty 11. května do neděle 12. května. V sobotu od 9.00 do 18.00 hod. a v neděli od 9.00 do 12.00 hod. Speciální ceny „Moravský knipl“ a „Moravský šrapnel“.

 

FESTIVAL: Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles v Příboře. O víkendu 11. května až 12. května se uskuteční hudební festival, který se bude konat v sobotu od 18.00 hod. v refektáři Piaristického kláštera a v neděli od 18.00 hod. v Kulturním domě. Vystoupí Komorní orchestr Kopřivnice, Komorní orchestr Iši Krejčího z Olomouce, flétnový soubor Syriy Praha, Symfonický orchestr ZUŠ Kopřivnice, Pražské barokní harmoniky, Komorní dechová harmonie Brno.

 

Lidová řemesla na Hukvaldech. V sobotu 11. května od 10.00 hod. a neděli 12. května si hrad Hukvaldy připravil ukázky z tradičních lidových řemesel. Těšit se můžete na ukázky pastevectví, beseda na téma Včelařství, prezentaci řemeslných oborů SOŠ Frýdek-Místek, p. o. – dřevorubci, kováři, aranžéři a zemědělci, prezentaci studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí – ukázky malování na sklo a technika tiffany, prezentaci Valašské krajkářského a řemeslného spolku a mnoho dalšího.

 

Férová snídaně v Kopřivnici. V sobotu 11. května od 9.30 hod. v sadu E. Beneše v Kopřivnici. Přijďte si společně se svými blízkými nasnídat do parku a společně tak pobavte a poznejte nové lidi. Během celého dopoledne se můžete těšit na dílničku pro děti s tématikou Fair Trade/Zero Waste, fairtrade kávu a čaj zdarma, šití pytlíčků a látkových tašek a mnoho dalšího. Vystoupí TC Relax z. S a maorská skupina Whakaari Rotorua.

 

Město Štramberk pořádá v sobotu 11. května od 10.00 hod. slavnosti štramberských uší. Těšit se můžete na Kapelu K. I. S., Katapult & Špinarová revival, kapela Ostopět (Štramberk), pečení Štramberského veleucha, pečení velepizzy. Pro děti je připraveno zábavné odpoledne s klaunem Pepínem Prckem. Po celý den jsou připravené ušařské soutěže, prase na grilu, občerstvení.

 

KONCERT: Multižánrový večer se skupinou K.I.S.S. ve Štramberku. V sobotu 11. května od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk vystoupí štramberská rocková skupina K.I.S.S.

 

NEDĚLNÍ POHÁDKA: Divadlo Navětvi: Kouzla skřítků – kino Kopřivnice.Veselá pohádka o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství. Zvídavý skřítek Peříčko přesvědčí svého mrzutého brášku Hadráska, aby spolu podnikli tajnou objevitelskou výpravu. Chtějí si prohlédnout ten úžasný svět z tatínkova vyprávění, které zatím jen slýchávali před usnutím zachumlaní v peřinkách. Pohádka se uskuteční v neděli 12. května od 15.30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice