8. 5. 2019

V pátek 10. května se na prostranství za Lašským muzeem uskuteční promítání letního kina. Při této příležitosti jsme pro Vás jako partneři akce připravili malou muzejní noc. Pokud si tedy kdokoli z Vás bude chtít ukrátit před promítáním čas, zveme Vás na dvě komentované prohlídky Lašského muzea. První se uskuteční v 17.30, druhá pak v 19 hodin. Dozvíte se mnohé o muzeu, o našich expozicích, prohlédneme si výstavu fotografií Viléma Heckela a ti nejpozornější z Vás budou mít možnost vyhrát volné vstupenky na večerní promítání.

 

Moravskoslezský kraj už podruhé pořádá benefiční akci „Spolu ruku v ruce“. Návštěvníci si za dobrovolné vstupné užijí atraktivní program, také se dozvědí o důležitosti a přínosech neformální péče. Výtěžek z akce půjde na projekty, které podporují pečovatele, kteří se starají o někoho blízkého s handicapem. Na programu akce, která se uskuteční 11. května v ostravském Trojhalí od 13 hodin do 18:30, vystoupí VOXEL, kapela Slza, bubenický soubor Rytmy, electric boogie tanečník Patrick Ulman nebo Cirkus trochu jinak. Návštěvníci si zkusí znakový jazyk, kompenzační pomůcky, také jim nabídneme simulaci zrakového postižení. Na akci bude představena i multisenzorická metoda snoezelen. „Je to metoda, která vyvolává smyslové pocity. Kombinace světelných a zvukových prvků, vůní a hudby pomáhá řešit fobie, komunikační problémy nebo úzkost. Tento moderní způsob terapie využívají některá krajská zařízení. Vstupné na akci je dobrovolné, každý z návštěvníků může přispět dle svého zvážení a možností. Výtěžek z benefice podpoří dva projektů svépomocných skupin, které sdružují neformální pečovatele o blízkou osobu s postižením.

 

Ve čtvrtek 9. 5. připravila knihovna dílničky pro výrobu dárků ke dni matek. Od 13:00 tu je vyhrazen prostor pro výrobu ozdobných krabiček.

 

Na promítání pod širým nebem v pátek 10. 5. zve putovní letní Kino na kolečkách. Promítat se bude na prostranství za Lašským muzeem od 21:15. Na programu je film Po čem muži touží. Do té doby si můžete prohlédnout Lašské muzeum v rámci prodloužené otevírací doby.

 

Kopřivnický zimní stadion najde své uplatnění i mimo hokejovou sezónu. Ledovou plochu nahradil umělý povrch vhodný hlavně pro in-line hokej . Stadion už tak nebude sloužit jen hokejistům a krasobruslařům, ale nová sportovní plocha umožňuje, aby stadion užívali zájemci i pro další sporty. Hodina pronájmu přijde na 800 korun. Nový povrch měl vydržet minimálně patnáct let. Letos správa sportovišť má v plánu zjistit zájem veřejnosti a mapovat možné další způsoby využití. Zatím je největší zájem o inline hokej a badminton. Bruslení pro veřejnost je otevřeno každý den od 17 do 19 hodin a vstupné je 30 korun. Kdo chce plochu využít, může kontaktovat správce zimního stadionu. Rezervace IN-LINE plochy je možná na internetových stránkách správy sportovišť.

 

Poblíž nového komunitního centra Pětka se aktuálně opravuje část chodníku, který byl v nevyhovujícím stavu. Jedná se o investiční akci přecházející z minulého roku, to znamená, že byla loni vysoutěžena a čekalo se na dokončení rekonstrukce objektu a jeho okolí. Výměnu povrchu by potřebovaly i další chodníky, Pro letošní rok je na to v rozpočtu města vyčleněna částka cca 2 miliony korun, avšak plánují se předláždit jen ty, do kterých bude letos zasaženo v souvislosti s opravou plynovodu.

 

Už nyní se rodiče musí starat o to, zda budou o prázdninách potřebovat pro své děti školku. O prázdninách budou mateřské školy po několik týdnů uzavřeny, plány jsou již ve školkách k dispozici. Kdo bude potřebovat náhradní umístění dítěte v jiné mateřské škole, musí o to písemně požádat ředitelku MŠ a to nejpozději do 17. května 2019.

Po tomto termínu náhradní mateřská škola nebude poskytnuta.

 

Moravskoslezský kraj vyhlašuje 4. ročník soutěže Lady Business MSK, jejímž cílem je vyzdvihnout úspěchy žen a poukázat na činnosti, kterými přispívají k rozvoji našeho regionu. Do kategorie MANAŽERKY, se mohou hlásit ženy působící na pozici středního a vyššího managementu minimálně 2 roky a které vedou tým o 5 a více zaměstnancích.

Druhá kategorie je určena studentkám, které studují denní studium na jakékoliv střední či vysoké škole v Moravskoslezském kraji a v libovolném oboru dosáhly výjimečných úspěchů. Přihlásit se či nominovat můžete na webu www.ladybusiness.cz.

 

Kopřivnická hasičská jednotka pomáhala 26. dubna s hašením rozsáhlého lesního požáru na území Malého Javorníku. Oheň se díky poměrně silnému větru a suchému porostu postupně rozrostl až na plochu cca 15 hektarů. Na místo události bylo postupně povoláno 14 jednotek požární ochrany (2 profesionální a 12 dobrovolných), vrtulník Policie ČR s bambi vakem a hasící letadlo. Kopřivnická jednotka zajišťovala dálkovou dopravu vody pomocí velkokapacitní cisterny a prvosledový vůz s hasiči byl určen k hašení požáru na jednom z úseků. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až po dlouhých 6 hodinách. Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na 1,5 mil. Kč.

 

Stanice Leo TV přešla na 24 hodinové vysílání. Od 1. května 2019 Leo TV vysílá v KTKdigi 24 hodiny denně. Denní pořady Leo TV se budou vysílat s názvem „Tvoje denní dávka neřesti“ s podtituly „Ranní lechtivé probuzení“ (start v 6:00 hodin), „Polední erotické osvěžení“ (10:00), „Odpolední elixír rozkoše“ (14:00) a „Večerní sexy jízda“ (18:00). Jediná česká stanice zaměřená na erotický obsah je součástí Rozšířené nabídky KTKdigi i balíčku Thematic HD.

Z důvodu celodenního vysílání tohoto erotického programu je jeho sledování podmíněno vložením PINu prostřednictvím dálkového ovládače. Jedná se o jednoduchý čtyřmístný PIN, který se obvykle pro takové to účely používá a najdete jej v návodu k Vašemu SET-TOP-BOXu nebo dekódovacímu CAM modulu. Případně Vám jej sdělíme telefonicky, na kontaktním místě nebo zašleme e-mailem.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice